2025-09-12 09:02

Studijos ar tik priedanga: kaip aukštosios mokyklos reaguoja į Migracijos departamento įspėjimus?

Migracijos departamentas ragina aukštąsias mokyklas stiprinti užsienio studentų kontrolę, esą šiemet padaugėjo atvejų, kai užsieniečiai studijas naudoja kaip priedangą, o iš tiesų apgaule bando patekti į Šengeno erdvę. 15min kreipėsi į kai kurias aukštąsias mokyklas, siekiant išsiaiškinti, kaip šios ketina griežtinti užsienio studentų atranką ir ką mano apie Migracijos departamento raginimus.

Šio straipsnio įgarsinimo gali klausyti tik 15min prenumeratoriai

Prenumeruoti
Žygimantas Gedvila/BNS nuotr. Migracijos departamentas
Žygimantas Gedvila/BNS nuotr. Migracijos departamentas

Pasak Migracijos departamento, užsieniečiai mėgina apsimesti studentais ir bando gauti leidimus laikinai gyventi Lietuvoje studijų pagrindu.

Departamento duomenimis, pastaruoju metu išaugo studentų iš trečiųjų šalių – Indijos, Pakistano, Bangladešo – skaičius, o leidimus laikinai gyventi studijų pagrindu turi ir nemažai baltarusių bei ukrainiečių.

Patikrinimą atlikęs Migracijos departamentas tvirtina, jog jo metu paaiškėjo, kad kai kurios aukštosios mokyklos tarpininkavo dėl leidimų laikinai gyventi Lietuvoje, nors užsienietis mokslus pradeda nuotoliniu būdu, o tam leidimo gyventi Lietuvoje nereikia.

„Kontrolės priemonės būtinos“

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą