Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 1d. 19:55

Įdomu žinoti: kada mokslo metai prasideda užsienio šalyse?

Rugsėjo 1-oji
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Rugsėjo 1-oji

Kiekvienam lietuviui yra įprasta, kad mūsų šalyje akademiniai metai prasideda rugsėjo pradžioje (nesvarbu, pirmąją ar trečiąją šio mėnesio dieną) ir baigiasi jie kitų metų vasarą, priklausomai nuo mokyklų, – gegužės pabaigoje ar birželį.

Tačiau kitose užsienio šalyse mokslo metai turi visiškai kitokius laiko rėmus, štai Pietų pusrutulyje jie prasideda nuo vasario ar kovo ir tęsiasi iki lapkričio ar net gruodžio. Na, o tekančios saulės šalyje – Japonijoje mokslo metai yra bene patys ilgiausi, šioje šalyje vaikai mokykloje praleidžia net 240 dienų.

Japonai mokosi visus metus

Šioje Rytų Azijos šalyje mokslo metai prasideda balandžio pradžioje, ne rugsėjį, kaip priimta Amerikoje ar daugelyje kitų pasaulio šalių. Pirmasis trimestras Japonijoje trunka maždaug iki liepos 20-osios, jam pasibaigus prasideda vasaros atostogos.

Taigi japonų moksleiviai atostogomis džiaugtis gali jau vos po kiek daugiau nei trijų mėnesių pamokų. Deja, Japonijoje vasaros atostogos nėra itin ilgos, priklausomai nuo regiono, jos trunka iki šešių savaičių, negana to, jos būna per patį mokslo metų vidurį, taigi japoniukai šiuo metu turi išties nemažai namų darbų. Antrajam trimestrui japonai į mokyklas grįžta rugsėjo pradžioje ir mokosi iki gruodžio 25-osios. Pailsėję keletą dienų, jie grįžta į mokyklas paskutiniajam trimestrui, kuris trunka nuo sausio pradžios iki kovo pabaigos. Pertrauka tarp mokslo metų Japonijoje užtrunka vos 1–2 savaites.

Japonai mokykloje praleidžia bene ilgiausiai iš visų pasaulio šalių, per metus jie mokosi net 240 dienų. Iki 2002-ųjų šis dienų skaičius buvo dar didesnis, mat japoniukai į mokyklą turėdavo ateiti ir šeštadieniais.

Slovakija nuo kitų šalių išsiskiria ir savo vertinimo sistema, žemiausias pažymys šios šalies vertinimo sistemoje yra 5, aukščiausias – 1.

Kaip praneša thejapanesetutor.com., dalyvavimas popamokinėje veikloje Japonijoje yra privalomas, tai tarsi nerašyta taisyklė, mat mokiniai, kurie atsisako dalyvauti mažiausiai vienoje veikloje, yra laikomi nesocialiais. Laimė, daugelis šių veiklų yra išties įdomios, japonų moksleiviams siūloma užsiimti įvairiomis sporto rūšimis, mokytis daugelio rankdarbių, darbštesniems moksleiviams siūloma ir patinkančių pamokų būreliai.

Indijoje mokyklos duris atveria birželio mėnesį

Indijoje pagrindinėse ir vidurinėse mokyklose mokslo metai paprastai trunka nuo birželio iki kovo mėnesio, o universitetuose – nuo rugpjūčio iki balandžio. Vasarą tiek mokyklose, tiek universitetuose būna metų vidurio atostogos, aukštosiose mokyklose jos prasideda nuo gegužės pabaigos ir tęsiasi iki liepos pradžios, o vidurinėse mokyklose, priklausomai nuo regiono, atostogos prasideda balandžio pabaigoje ir baigiasi gegužės pabaigoje.

Štai labiausiai į šiaurę nutolusioje Indijos valstijoje Kašmyre, mokslo metai dažniausiai prasideda spalio viduryje arba lapkričio pradžioje. Per metus šioje valstijoje gyvenantys moksleiviai gali džiaugtis vos dvejomis atostogomis – žiemos, trunkančiomis tris mėnesius (nuo gruodžio pradžios iki kovo 1 dienos), ir vasaros, trunkančiomis vos dvi liepos savaites.

Vokietijoje mokslo metai trunka 10 mėnesių

Nors Vokietijoje mokslo metai trunka 10 mėnesių, o vasaros atostogos trunka vos šešias savaites, tačiau vokiečių mokiniai per metus turi kur kas daugiau savaitės trukmės atostogų nei Amerikoje besimokantys vaikai.

Mokslo metai Vokietijoje prasideda tarp liepos pabaigos ir rugsėjo pradžios, o trunka jie iki birželio vidurio ar iki liepos pradžios. Priklausomai nuo regionų, Vokietijoje atostogos yra skirstomos labai skirtingai ir kiekvienais metais gali prasidėti vis kitu laiku. Pertrauka tarp mokslo metų, Vokietijoje taip pat būna ne visose šios šalies valstijose.

Įdomu tai, kad Vokietijoje griežtai draudžiama mokytis namuose, čia nėra ir mokyklų, skirtų specialių poreikių vaikams, mat tokiems mokiniams šioje šalyje mokytis turi padėti jų bendraklasiai ar mokytojai.

Beje, mokytojo specialybė Vokietijoje yra be galo gerbiama ir gerai apmokama valstybės. Itin prestižinė čia yra ir profesoriaus specialybė, kaip praneša german-way.com, universitetuose dėstantys profesoriai šioje šalyje yra kur kas labiau gerbiami net ir už verslininkus ar įmonių vadovus.

Amerikoje mokslo metai prasideda pirmąjį rugsėjo antradienį

Amerikoje mokslo metai tradiciškai prasideda rugsėjo pradžioje (pirmąjį šio mėnesio antradienį), tačiau kai kuriose mokyklose priimta į mokyklą vaikus kviesti jau paskutinėmis rugpjūčio savaitėmis, kitose mokyklose, ypač privačiose, dar vėliau – rugsėjo pabaigoje ar netgi spalio pradžioje. Vis dėlto, mokslo metų ir vasaros atostogų trukmė šioje šalyje yra gan griežta, taigi, jeigu mokykloje mokslo metai prasidėjo rugpjūčio pabaigoje ar rugsėjo pradžioje, tai baigsis jie dažniausiai birželio pirmosiomis savaitėmis. Jeigu mokslo metai prasidėjo liepos pabaigoje, baigsis jie gegužės pabaigoje. Mokykloje skelbiamų atostogų datos yra nustatomos gerokai į priekį, taip leidžiama tėvams planuoti vaikų atostogas.

Kaimyninėse šalyse mokslo metai taip pat prasideda skirtingai

Pasirodo, kad net mūsų kaimynystėje įsikūrusiose šalyse mokslo metai prasideda gan skirtingai. Pavyzdžiui, Austrijoje mokslo metai visuomet prasideda pirmą arba antrą rugsėjo pirmadienį, Suomijoje mokyklos duris atveria nuo rugpjūčio 9–16, o užveria – birželio 2 dieną.

Rusijoje mokslo metai turi gan griežtus rėmus – prasideda jie rugsėjo 1-ąją, per Žinių dieną, o baigiasi gegužės 25-ąją sulig Paskutiniu skambučiu.

Slovakijoje mokslo metai visuomet prasideda rugsėjo 2-ąją, o baigiasi kitų metų birželio 29-ąją, universitetuose studentai mokytis pradeda tik nuo rugsėjo vidurio ar net nuo spalio pradžios. Slovakija nuo kitų šalių išsiskiria ir savo vertinimo sistema, žemiausias pažymys šios šalies vertinimo sistemoje yra 5, aukščiausias – 1.

Tuo tarpu arčiausiai Lietuvos įsikūrusiose šalyse, Latvijoje ir Estijoje, mokslo metų tvarka mažai kuo skiriasi nuo mūsų. Į mokyklas mokiniai susirenka rugsėjo 1-ąją, tačiau ne tam, kad iš karto pradėtų pamokas, šią dieną jie su savo mokytojais pamini mokslo metų pradžią, o mokytis pradeda tik nuo rugsėjo 2-osios. Mokslo metai Latvijoje baigiasi gegužės 31-ąją, o Estijoje – birželio pradžioje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min