Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 28d. 16:22

Mokslo ir žinių dieną Utenos mokyklos neskendės dulkėse

Mokyklos klasė
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Mokyklos klasė

Šią vasarą Utenos rajono švietimo įstaigos gyveno ramiai – didieji renovacijų, statybų darbai jų pečių neužgriuvo. Tad nereikia jaudintis, kad rugsėjo 1-ąją koridoriai ir klasės skendės dulkėse, o vėliau mokyklose dar ilgai plušės statybininkai.

Mokyklos, kurias aplankėme likus vos savaitei iki rugsėjo 1-osios, buvo pasirengusios naujų mokslo metų atidarymui, o pedagogai tarpusavyje aptarę visus būsimos šventės, kuri vyks šį šeštadienį, akcentus.

Dvi mokyklos svajoja apie renovaciją

Vyturių pagrindinė mokykla, netrukus tapsianti Vyturių progimnazija, dar kvepia dažais. Klasės sutvarkytos bei pasirengusios mokinių antplūdžiui. „Didesnių darbų nebuvo. Laukiame žinių iš savivaldybės, kuri rengiasi skirti lėšų renovacijai. Rašome projektus, tad gauname ES skiriamą paramą, tačiau jos tikrai maža norint sutvarkyti visą mūsų didelę mokyklą. Šiuo metu mums nerimą kelia prasta elektros instaliacija, vamzdynai ir pastatas nėra šiltas – reikia keisti kai kuriuos senus langus naujais. Pastato fasadas buvo išdažytas, tačiau nebuvo apšiltinas, tad žiemą vėsu“, – problemas išsakė Vyturių pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jolanta Dudlauskienė. Anot jos, šįmet įstaigos vidaus atnaujinimui – daugiausia kosmetiniam padažymui – lėšos buvo skiriamos iš sukauptų mokyklos pinigų, dalis atkeliavo iš rėmėjų.

Didėjanti emigracija bei menkas gimstamumas graso daugeliui mokyklų – mažėjantį mokinių skaičių pajus kone kiekviena švietimo įstaiga. Į Vyturių pagrindinę mokyklą, kurioje pernai mokslo žinių sėmėsi 506 vaikai, manoma, kad rugsėjo 1-ąją turėtų ateiti apie 470 mokinių.

Jaukesnė tapo valgykla – apsilupusios ir neišvaizdžios sienos ir lubos išdažytos naujai. Savo pirmykštį veidą nauju pakeitė ir logopedės bei relaksacinis kabinetai, įrengtos naujos rūbinės.

Didėjanti emigracija bei menkas gimstamumas graso daugeliui mokyklų – mažėjantį mokinių skaičių pajus kone kiekviena švietimo įstaiga. Į Vyturių pagrindinę mokyklą, kurioje pernai mokslo žinių sėmėsi 506 vaikai, manoma, kad rugsėjo 1-ąją turėtų ateiti apie 470 mokinių.

Pedagogai gyvena viltimi, kad ateityje renovacijos darbai įsisuks ir į Aukštakalnio pradinę mokyklą. Pastatas senas, žiemą per aptriušusius medinius langus švilpia vėjai, trūksta estetinio grožio – tiek ir dar daugiau problemų galėtų įvardyti čia dirbantys mokytojai. Jų teigimu, baigiantis rugsėjui, turėtų paaiškėti, ar šios mokyklos renovacijai bus skirta lėšų. „Tikimės, kad gausime pinigų ir bus galima pradėti rimtesnius darbus. Todėl prieš rugsėjį pasitvarkėme tik minimaliai“, – sako Aukštakalnio pradinės mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui Daiva Širvelienė.

Prieš mokslo metų pradžią sutvarkytas ir šios mokyklos stogas, nestipriai nukentėjęs per liepos pradžioje Utenoje siautusį škvalą. Tąkart buvo nuplėšti keli stogo dangos lakštai.

Dažams kasmet skiria apie du tūkstančius litų

Netrukus mokiniai skubės į išgražėjusią ir atsinaujinusią Rapolo Šaltenio pagrindinę mokyklą, kurioje neseniai užbaigtos dažyti ne tik klasių, bet ir koridoriaus grindys. Grindų danga sena, tad ją reikia dažyti kone kasmet. Tačiau mokyklos vadovė Milda Survilienė teigia, kad medinės grindys, kad ir senos, yra kur kas geresnės nei dabartiniai įvairių rūšių „laminatai“ ar greit atsilupantys linoleumai.

„Senos, bet medinės. O medis – sveikiausia“, – įsitikinusi direktorė. Ji atrakina keletą klasių. Čia taip pat blizga naujai dažytos grindys, kurias gražino patys pedagogai. Kasmet šios švietimo įstaigos grindims nudažyti skiriama apie 2 tūkstančius litų.

Tiek, kiek leidžia lėšos, tvarkosi ir Daugailių pagrindinė mokykla, kurioje šiemet rugsėjo pirmąją duris pravers apie 120 vaikų. Išgražėjo valgykla, kurioje išdažytos sienos ir lubos, jaukesniais tapo koridoriai, mokytojai išvalė langus. Baigiantis vasarai klasės nebuvo remontuojamos, mat mokykla taupo lėšas. „Reikėtų ir didesnio remonto – norėtųsi pakeisti seną šildymo sistemą, o medinius langus – naujais plastikiniais. Mat vėjuotą ir šaltą žiemą klasėse būna vėsu“, – pasakojo mokyklos pedagogai, jau anksčiau su savo problemomis supažindinę rajono valdžios atstovus.

Džiaugiasi, kad beveik nesumažėjo vaikų

Užpalių gimnazijos direktorė Virginija Stukienė „Utenos apskrities žinioms“ sakė, kad šiųmečiai darbai – minimalūs. Pavasarį trūkus vandentiekio vamzdynui, vanduo apliejo antrojo aukšto vestibiulį, aktų salę, kabinetą, tad artėjant mokslo metams reikėjo atsinaujinti.

Vyžuoniškiai pedagogai didžiausią dėmesį skiria patiems mažiausiems – pradinukams, kurių rugsėjo 1 dieną turėtų ateiti daugiausia per pastaruosius metus. Prognozuojama, kad kiekvienoje pradinėje klasėje turėtų mokytis daugiau nei po 10 vaikų, tuo tarpu ketvirtokų skaičius gali siekti 15.

Šios mokyklos vadovo Rimanto Žvirblio teigimu, didžiausi pasiruošimo naujiems mokslo metams darbai – koridoriaus dažymas, o ateityje turėtų būti rekonstruojama sporto salė. Jos būklė patenkinama, tačiau labai reikia naujos grindų dangos. Mat sporto salėje treniruojasi ne tik mokiniai, bet vakarais ateina ir kaimo bendruomenės nariai.

Direktorius džiaugiasi, kad nesumažėjo pedagogų etatų, o vaikų skaičius sumažėjo vos keliais.

Planų ateityje pasikeisti turi ir „Saulės“ gimnazijos bendruomenė – šalia mokyklos esantis stadionas reikalaute reikalauja rekonstrukcijos. Tačiau šiandien tam nėra lėšų. Direktorius Valentinas Bubulis nenuleidžia rankų: „Po kelių metų švęsime gimnazijos 100-metį. Tad norime, kad mūsų stadionas pasikeistų į gerąją pusę. Turiu ir daugiau planų, tačiau visų negaliu išduoti. Sakoma, kad vėliau gali neišsipildyti...“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min