Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mokslo metų pradžia Kaune – žvarbi ir lietinga

Mokslo metų pradžia Žaliakalnio progimnazijoje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Mokslo metų pradžia Žaliakalnio progimnazijoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Sekmadienį mokslo metus pradėjo dvi Kauno mokyklos, o pirmadienį pirmasis skambutis nuskambėjo likusiose ugdymo įstaigose. Nors moksleivius ir jų tėvus pasitiko žvarbus, lietingas rudeniškas oras, geros nuotaikos jis nesugadino.

Vaikai dalinosi įspūdžius po ilgos, bet, kaip visada, greitai prabėgusios vasaros, mokytojai su tėvais aptarinėjo mokslo metų planus, darbus.

Mokinių sumažėjo

Šiemet į Kauno bendrojo ugdymo mokyklas atėjo 33,2 tūkst. mokinių (be priešmokyklinio ugdymo vaikų), tai yra 3,5 tūkst. mažiau palyginti su 2012 m. (37,3 tūkst.). Pirmokų skaičius taip pat sumažėjo – tikėtasi sulaukti 2651 vaikų, t.y. 164 mažiau nei buvo pernai.

456 vaikams teikiamas priešmokyklinis ugdymas bendrojo ugdymo mokyklose (30 vaikų daugiau nei pernai). 2013 m. 296 vaikais padaugėjo ir lankančiųjų ikimokyklines ir priešmokyklines grupes (13760 vaikų, pernai – 13464).

Savivaldybei priklausančiose 17 biudžetinių neformaliojo švietimo įstaigose ugdomi 7728 ugdytiniai arba 11,6 proc. mažiau nei 2012 m. (9,5 tūkst. mokinių).

Šventė atsinaujinusioje mokykloje

Viena iš kelių Kauno mokyklų, naujuosius mokslo metus pasitikusi atsinaujinusi, yra Žaliakalnio progimnazija. Dar dažais kvepiančios balta ir žalia spalva nudažytos išorinės sienos maloniai nuteikė akį, tačiau viduje darbai dar nepradėti. Jiems lėšų yra, tačiau nepakako pajėgumų viską suremontuoti per vasarą.

Nuskambėjus mokinių dainai ir Lietuvos himnui, įžanginį žodį tarė progimnazijos direktorius Ričardas Janauskas. Jis pasidžiaugė, kad po vasaros atostogų auklėtinių ne tik nesumažėjo, bet ir padaugėjo.

„Šiemet mūsų mokyklą papildė 28 pirmokai, į penktą klasę atvyko 20 mokinių Tai džiugina. Tikimės, kad kitais metais mokinių bus dar daugiau. Norėčiau pakviesti ne tik vaikus, bet ir jų tėvelius dažnai apsilankyti mokykloje, dalyvauti jos bendruomeniniame gyvenime“, – sakė R.Janauskas.

Mokslo ir žinių dienos proga mokyklose apsilankė buvusi krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ir jos bendrapartietis, Kauno meras Andrius Kupčinskas. Konservatorišką atmosferą atskiedė socialdemokratų premjero Algirdo Butkevičiaus progimnazijai perduotas sveikinimas.

Šventės svečiai įteikė moksleiviams įteikė Pirmoko pasus, dalino atšvaitus, kuriuos segėdami vaikai yra labiau pastebime gatvėse.

Renovacijai – 2,27 mln. litų

Žaliakalnio progimnazijos renovacijos projekto vertė siekia daugiau nei 2,27 mln. Lt. Jį dalinai finansuoja Europos Sąjungos lėšomis.

Mokyklos direktoriaus pavaduotojas ūkio reikalams Juozas Jokšas kaip vieną svarbiausių atliktų mokyklos rekonstrukcijos darbų įvardino dviejų mokyklos pastatų išorinių sienų apšiltinimą bei nudažytas mokyklos sienas.

„Tiek pagrindiniame mokyklos pastate, tiek tarpukariu pastatytame pastate buvo pakeistos stogų dangos, seni mediniai langai pakeisti šiuolaikiškais plastikiniais. Renovacijos metu taip pat buvo pakeistos pastatų šildymo sistemos. Iš tiesų, malonu matyti per nepilnus metus kardinaliai pasikeitusius progimnazijos pastatus“, – teigė J.Jokšas.

Kauno miesto savivaldybės ir ES lėšomis renovuotos progimnazijos pagrindiniame pastate pastatyti higienos normas atitinkantys tualetai, pritaikyti ir neįgaliesiems. Siekiant užtikrinti moksleivių saugumą, kiekviename mokyklos aukšte įrengta po vaizdo stebėjimo kamerą.

Klasėse daugiau šviesos, nauji radiatoriai, langai. Dabar vietoj anksčiau buvusių 30 lempų klasėje – 10 modernių. Be to, prie lentų įrengtas specialus apšvietimas, visose klasėse yra prieiga prie interneto.

Mokslo metus pradėjo 174 mokyklos

Šiemet naujuosius mokslo metus pradės 174 Kauno miesto savivaldybės ugdymo įstaigos, tarp kurių – 71 lopšelis-darželis, 13 vaikų darželių, 4 mokyklos-darželiai, 9 pradinės mokyklos, 7 progimnazijos, 13 pagrindinių mokyklų, 17 vidurinių mokyklų, 11 gimnazijų, 2 jaunimo mokyklos, 8 specialiosios mokyklos ir ugdymo centrai, 20 neformalaus ugdymo įstaigų ir 2 aptarnaujančios įstaigos. Mieste veikia ir privačios ugdymo įstaigos.

Rugsėjo 1-ąją, sekmadienį, naujų mokslo metų pradžią paminėjo Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų mokykla ir naujai įkurta Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) vidurinė mokykla. Visos kitos Kauno mokyklos naujuosius mokslo metus pradėjo pirmadienį.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min