Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 4d. 10:27

Mokykla vienuoliktokams užtrenkė duris prieš nosį Rugsėjo 1-ąją

Mokykla
Sauliaus Žiūros nuotr. / Mokykla

Šventiškai mokslo metų pradžiai nusiteikę 32 Kauno „Versmės“ vidurinės mokyklos vienuoliktokai sulaukė antausio. Rugsėjo 1-ąją jie sužinojo, kad visi turi ieškotis naujų mokyklų – „Versmės“ mokyklos durys jiems užtrenktos.

Visą vasarą „Versmės“ vidurinės vienuoliktokai buvo penimi pažadais, kad ir šiais metais galės mokytis toje pačioje mokykloje. Startuojant naujiems mokslo metams paaiškėjo, kad mokyklos durys jiems užtrenktos, teks ieškotis kitos mokymo įstaigos, rašo „Kauno diena“.

Buvusi mokyklos vadovė Arija Radvilienė vienuoliktokų tėvus įtikino, kad jokių kliūčių nebus ir moksleiviai mokslus tęs „Versmės“ mokykloje. Direktorė, išeidama į pensiją, neinformavo nei tėvų, nei savo pavaldinių, kad jokie dokumentai nėra sutvarkyti. Pasak miesto Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėjo Antano Bagdono, direktorė apie išlydėjimą į pensiją žinojo jau gegužę.

„Laikinai eiti mokyklos direktorės pareigas esu paskirta tik nuo rugpjūčio 31 d., iki šiol buvau direktorės pavaduotoja. Grįžau po vasaros atostogų ir mane iš karto užklupo ši nemaloni istorija“, – apmaudo neslėpė Kauno „Versmės“ vidurinės mokyklos laikinoji direktorė Nijolė Žilienė.

Buvusi direktorė A.Radvilienė bendrauti su žurnalistais nepanoro. „Aš nebedirbu direktore. Šiuo metu esu Palangoje ir jus labai prastai girdžiu“, – pasakiusi kelis žodžius, moteris išjungė telefoną.

Laikinoji direktorė N.Žilienė pasakojo, kad šių metų pavasarį jau buvo aišku: „Versmės“ vidurinei mokyklai nebus leidžiama formuoti vienuoliktųjų klasių. Tokį sprendimą priėmė Kauno miesto taryba. Tuomet buvo ieškoma išeičių, kaip pagelbėti vaikams.

„Buvau šios mokyklos direktoriaus pavaduotoja, todėl sukviečiau dešimtokų tėvus, kuriems pranešiau, kad vienuoliktųjų klasių nuo kitų mokslo metų mūsų mokykloje nebebus. Tėvai prašė, kad vaikai galėtų likti šioje mokykloje“, – prisiminė N.Žilienė.

Taip neformaliai gimė idėja užmegzti ryšius su kita mokykla – Kauno J.Urbšio katalikiška vidurine. Pasirašius bendradarbiavimo sutartį, buvo siekiama išsaugoti vienuoliktokus.

„Abiejų mokyklų vadovai sutarė pasirašyti bendradarbiavimo sutartį, kuri leistų mokiniams laikinai mokytis abiejose mokyklose“, – teigė N.Žilienė.

Ši neaiški sutartis turėjo „Versmės“ moksleivius oficialiai paversti J.Urbšio mokyklos mokiniais, tačiau ugdymo procesas toliau būtų tęsiamas senojoje mokykloje.

„Dar vasarą mūsų direktorė mane užtikrino, kad yra gautas politikų ir švietimo skyriaus sutikimas tokiam bendradarbiavimui“, – tikino laikinoji direktorė N.Žilienė.

Direktorei A.Radvilienei išėjus į pensiją, laikinoji mokyklos vadovė sužinojo, kad jokie leidimai nėra gauti.

Vienuoliktokus išskirstė

„Rugpjūčio 31 d. iš savivaldybės administracijos direktoriaus ir Švietimo skyriaus sužinojau, kad direktorės Arijos Radvilienės susitarimai su J.Urbšio mokyklos vadovu yra niekiniai“, – sakė N.Žilienė.

Laikinoji direktorė neturėjo kitos išeities, tik apie tai informuoti vaikų tėvus.

„Šeštadienį, rugsėjo 1 dieną, 12 valandą sukviečiau visus vienuoliktokų tėvus. Daug kalbėjome, paaiškinau susidariusią situaciją. Derinome, į kokias mokyklas geriau perkelti vaikus. Pati pasiūliau kelias mokyklas, skambinau jų vadovams“, – pasakojo laikinoji direktorė N.Žilienė.

Pasak jos, visiems vaikams pavyko rasti vietą kitose ugdymo įstaigose. 16 „Versmės“ vienuoliktokų išėjo į J.Urbšio katalikišką vidurinę mokyklą, devyni perėjo į Maironio gimnaziją, tris priėmė „Saulės“ gimnazija ir dar keturi vaikai išėjo į S.Daukanto vidurinę mokyklą.

Apie kitus Rugsėjo 1-osios nesusipratimus skaitykite čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min