Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 6d. 17:49

Mokyklinių uniformų siuvėjai – klastingi perpardavinėtojai?

Mokykla
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Mokykla

Martyno Mažvydo pagrindinė mokykla savo moksleiviams jau dalijo iš vilniečių UAB „Lidata“ užsakytas siūtas ir megztas uniformas. Firma tai žadėjo padaryti liepos 24-ąją, tačiau neva dėl techninių priežasčių uniformų dalybos buvo nukeltos į liepos 30-ąją. Tik ir tądien iš darbų išsiprašę tėvai ne visi savo vaikams uniformas parnešė.

Ir tai dar ne viskas – moksleivių tėvai nustebo pamatę, kad uniformos be mokyklos emblemų. Kitą dieną dėl to, kad jų vaikams atvežtos uniformos per didelės, o emblemos neprisiūtos, piktinosi jau „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos mokinių tėvai.  Gavę uniformas, moksleivių tėvai prakalbo, kad jos nesančios „Lidatos“ mezgimo, 80 ir daugiau litų kainuojančius megztinius ši firma esą perka ir parduoda.  Sulaukusi skambučių antplūdžio iš Tauragės, „Lidatos“ gamybos vadovė „Tauragės žinioms“ uždraudė skelbti jos pavardę ir liepė kalbėtis su direktore. Tačiau pastarosios mobilusis telefonas vakar jau buvo išjungtas.    

Emblemų nebus

–  Kam reikalingos uniformos, jei jos be emblemų? Panašius drabužius galėjom ir iš Anglijos už kelis svarus užsisakyti. Ir nebrangiai keletą komplektų nupirkti, o už šitą uniformą sumokėjau 168 litus, – „Tauragės žinioms“ kalbėjo Martyno Mažvydo pagrindinės mokyklos moksleivės mama.

Tačiau šios mokyklos direktoriaus pavaduotoja Aušra Bambalienė patikino: dėl to, kad uniformos be emblemų, siuvykla nekalta. Esą emblemų, atsižvelgiant į tėvų nuomonę, atsisakyta iki kitų mokslo metų, kol mokykla taps progimnazija.  

Uniformas išaugę moksleiviai, tarpininkaujant mokyklai, jas galės parduoti kitam tos pačios mokyklos mokiniui ar įsigyti dėvėtą.

Martyno Mažvydo pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja „Tauragės žinioms“ sakė, jog uniformos moksleiviams būtinos dėl vaikų lygybės, kad nekiltų patyčių, nebūtų madų demonstravimų.

– Šią problemą reikėjo spręsti kuo greičiau, – sakė A. Bambalienė.  

Uniformos per didelės

Antradienį mokyklinės uniformos buvo atvežtos ir į „Šaltinio“ pagrindinę mokyklą. Vilniaus UAB „Lidata“ jas buvo žadėjusi atgabenti anksčiau, tačiau mokyklos internetinėje svetainėje paskelbė informaciją, kad dėl problemų mezgimo įmonėje uniformų atvežimo data keičiama. Firma atsiprašė tėvelių dėl nepatogumų.

„Šaltinio“ pagrindinės mokyklos moksleivio mama „Tauragės žinioms“ skundėsi, kad atvežtos uniformos per didelės.

– Išmatavo moksleives, o drabužiai tinka mamoms. Megztiniai per dideli, juosmenys per platūs. Tas pats ir berniukams, kelnės per ilgos, per plačios. Žinau, kad viena mama grąžino liemenę. Pikta ir todėl, kad iš pradžių mokykla liepė pirkti visą komplektą, o dabar jau sako, kad mokyklinius megztinius bus galima vilkėti prie džinsinių kelnių. Mes norėjom, kad vaikai vilkėtų uniformas, bet kad jos bus tokio lygio, nemanėm. Megztiniai atrodo sutįsę. Vaikai tikrai atrodys negražiai. Ant „durniaus“ tie drabužiai, nors pinigai nemaži,– kalbėjo moksleivės mama.

Uniformas leidžia keisti

„Lidatos“ gamybos vadovė Ineta „Tauragės žinioms“ sakė, kad tėvai bereikalingai piktinasi, netinkančių dydžių uniformos bus pakeistos, tereikia kreiptis į firmą. Kitą kartą šios firmos atstovai į Tauragę atvažiuos likus savaitei ar pusantros iki mokslo metų pradžios.

Ineta stebėjosi, kad Tauragėje tiek daug piktų žmonių, esą dvi dienas nuo ryto iki vakaro Martyno Mažvydo ir „Šaltinio“ pagrindinėse mokyklose dirbusios firmos darbuotojos turėjo atlaikyti pykčio išpuolius, moksleivių tėvai jų nė nenorėjo klausytis.  

Anot gamybos vadovės, uniformų dydžiai neatitiko dėl netikslių matavimų, kodėl taip atsitiko, esą neaišku, jos teigimu, kai kurie tėveliai, manydami, kad jų atžalos per kelis mėnesius paaugs, užsisakė didesnes uniformas, o kai drabužiai buvo atvežti, liko nepatenkinti.  

– Kai kuriems Martyno Mažvydo mokyklos moksleiviams uniformų pritrūko, kadangi netikusius dydžius bandėme pakeisti kitais. Kitą dieną „Šaltinio“ mokykloje tokios praktikos jau netaikėme, bet ir vėl buvo negerai. „Šaltinio“ mokykloje problemų kilo ir todėl, kad laikas nebuvo suskirstytas pagal moksleivių klases, tad žmonėms reikėjo laukti po kelias valandas, – aiškino Ineta.

Rengiant šį straipsnį į redakciją paskambinę „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos moksleivių tėvai piktinosi ne tik todėl, kad šios mokyklos emblemos prie uniformų neprisiūtos, tai jiems teks padaryti patiems, bet įtaria, kad megztiniai megzti ne UAB „Lidata“, esą gali būti, kad ši bendrovė tik pelnosi pigiau pirkdama ir perparduodama gaminius. Sulaukusi skambučių antplūdžio iš Tauragės, „Lidatos“ gamybos vadovė nebepanoro kalbėtis ir su mūsų žurnaliste, liepė skambinti bendrovės direktorei, kurios pavardės neatskleidė. Tačiau direktorės mobilusis telefonas vakar buvo išjungtas.   

Siuva vietiniai siuvėjai

Jovarų pagrindinėje mokykloje uniformos šiais mokslo metais privalomos tik pradinukams. Jas siuva UAB „Dangija“. Anot šios siuvyklos atstovės, į mokyklą jos turėtų būti atvežtos rugpjūčio 20 dieną.

Tarailių pagrindinės mokyklos moksleiviai taip pat pasipuoš „Dangijos“ siūtomis uniformomis, jos neprivalomos tik dešimtokams. Pasiimti uniformų moksleiviai ir jų tėvai kviečiami rugpjūčio 13 dieną, nuo 11 valandos.

„Aušros“ pagrindinė mokykla šiemet mokyklinių uniformų dar neturės.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min