Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 16d. 13:13

Mokyklų vadovai neria į mokytojų paieškas

Klasė
123FR nuotr. / Vienur mokytojai netenka darbo, kitur jų trūksta.

Suaugusiųjų mokymo centras, kuriame kiekvienus mokslo metus pradeda apie 140 suaugusių kadaise mokyklos nebaigusių moksleivių, intensyviai ieško pedagogų. Paieškos nelengvos – centrui labai reikia lietuvių kalbos ir chemijos specialistų. Mokyklos vadovė Ona Sturonienė baiminasi, kad privilioti dirbti Suaugusiųjų mokymo centre šiuos specialistus pavyks sunkiai. Mokytojų trūksta ir kitoms mokykloms.

„Mūsų mokymo įstaigai, pasibaigus mokslo metams, trūko ne tik lietuvių kalbos ir chemijos, bet ir rusų kalbos, fizikos, informatikos, technologijų, braižybos, kūno kultūros mokytojų. Daug. Tačiau, jau sulaukėme pirmųjų pedagogų prašymų priimti juos į darbą. Šiuo metu intensyviai ieškome lietuvių kalbos ir chemijos specialistų“, – „Tauragės žinioms“ sakė Suaugusiųjų mokymo centro direktorė Ona Sturonienė.

Suaugusiųjų mokymo centre pedagogai dažniausiai dirba ne visu krūviu, todėl prisiprašyti juos dirbti sudėtinga, nes didžiausias leidžiamas mokytojo darbo krūvis – 36 valandos per savaitę. Rimti specialistai tokiais krūviais neretai dirba savo pagrindinėse darbovietėse.

„Labai džiaugiamės, kad į darbą šiais mokslo metais priimsime jauną specialistę fizikę, kuri, kiek žinau, dirbs ir Jovarų pagrindinėje mokykloje“, – sakė O. Sturonienė.

Mokyklos vadovė ragina suaugusius tauragiškius, kurie kadaise nebaigė vidurinės mokyklos, neatidėlioti savo sprendimo ir kreiptis pagalbos į Suaugusiųjų mokymo centrą. Pasak jos, Tauragėje gyvena daugybė suaugusių žmonių, kurie neturi net pagrindinio išsilavinimo, tačiau kažkodėl delsia. Vyriausiam Suaugusiųjų mokymo centro moksleiviui – 47-eri. Ateinančiais mokslo metais jis lankys 12-tą klasę. 

Pasak Švietimo skyriaus vedėjo Egidijaus Šteimanto, mokytojų Tauragės rajono mokykloms nuolat trūksta, ypač fizikų, lituanistų ir matematikų. Jau aišku, kad nuo ateinančių mokslo metų „Versmės“ gimnazijoje nebedirbs dvi patyrusios specialistės – lietuvių kalbos mokytoja Vilija Sabutienė ir matematikė Žydronė Juknienė. Tačiau, pasak E. Šteimanto, gimnazijos vadovai naujus mokytojus jau turi „nusižiūrėję“.

Kitą savaitę Švietimo skyriaus komisija tikrins, kaip naujiesiems mokslo metams ruošiasi rajono mokyklos.

„Visose vyksta pasiruošimo, būtinojo remonto darbai“, – sakė E. Šteimantas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min