Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Panevėžio miestas ir rajonas lipa iš demografinės duobės – mokyklose daugėja pirmokų

Rugsėjo 1-osios šventė
Sauliaus Žiūros/BFL nuotr. / Rugsėjo 1-osios šventė
Šaltinis: 15min
0
A A

Panevėžio miesto pradinių mokytojai gali lengviau atsikvėpti – be darbo jie neliks. Nors mokinių skaičius mokyklose dar nėra toks, apie kurį švietimo specialistai svajoja, tačiau matomi pokyčiai žada, kad per artimiausius metus moksleivių skaičius didės, mat daugėja pirmokų.

Šiemet Panevėžyje dvylika klasių pabaigė 1 000 dvyliktokų, o rugsėjo pirmąją į klases susirinks 900 pirmokų.

Nors toks balansas iš pažiūros atrodo neigiamas, tačiau Panevėžio miesto švietimo skyriaus vedėjo pavaduotojas Eugenijus Kuchalskis tvirtina, kad situacija gerėja. Anot pašnekovo, miestas mažais žingsniais lipa iš demografinės duobės.

„Bendras visų klasių mokinių skaičius yra mažaug 500 vaikų mažesnis, nei pernai, tačiau matome gerėjimo ženklus. Demografinė padėtis dabar keičiasi, o iki tol buvo šiokia tokia duobė. Būtent dėl to dabar pradinukų skaičius džiugina, o vyresnių vaikų jaučiamas sumažėjimas“, – sako E.Kuchalskis.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Mokslo metų pradžia Vilniaus Baltupių progimnazijoje
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Rugsėjo 1-oji

Eugenijus Kuchalskis skaičiuoja, kad 2016-aisiais metais į klases turėtų sugužėti 1 000 ar net daugiau pirmokų. Specialistas pabrėžia, kad moksleivių mažėjimo priežasčių galima ieškoti ir užsienyje, mat emigruojantys tėvai neretai su savimi išsiveža ir atžalas.

Kažkada ateis laikas, kai į klases ateis daugiau pirmokų nei išeis dvyliktokų. Tai yra perspektyva artimiausiems ketveriems metams

„Mes mokinių netenkame kasmet. Po šimtą ir daugiau. Kas išvyko į kitą miestą, kas į užsnienį. Emigracija išlieka pagrindine problema ir mūsų mieste, ir visoje šalyje. Tačiau džiaugiamės, kad mokinių mažėjimas ne be toks drastiškas, o ir pirmokų jau daugėja. Kažkada ateis laikas, kai į klases ateis daugiau pirmokų nei išeis dvyliktokų. Tai yra perspektyva artimiausiems ketveriems metams“, – tendencijas apibūdino E.Kuchalskis.

Anot Eugenijaus Kuchalskio, pradinių klasių mokytojai be darbo tikrai neliks, mokinių mažėjimą dėl demografinės duobės pergyventi baigia ir pagrindinių klasių mokinius mokantys pedagogai. Atleidimai negresia ir 9-12 klasių mokytojams, bet jų krūviai, prognozuojama, šiek tiek mažės.

Kai kuriuose kaimuose – vos po kelis pirmokus

Panevėžio rajone situacija išlieka panaši kaip ir praėjusiais metais. Rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Skaidrutė Kriukienė pasakoja, kad šiemet pirmokų į klases ateis keturiais vaikais daugiau nei pernai.

„Situacija vis dar keičiasi, nes gauname vis naujų duomenų iš mokyklų, bet situacija yra gera. Pagal ketvirtadienio duomenis, Panevėžio rajone šiemet į pirmą klasę eis 292 vaikai. Iš viso į mokyklinius suolus sės 3 379 mokyklinio amžiaus vaikai“, – kalbėjo S.Kriukienė.

Dienraščio „15minučių” nuotr. /Mokiniai
Dienraščio „15minučių” nuotr. /Pradinukai

Panevėžio rajone yra tokių mokyklų, kur rugsėjo pirmąją ateis vos keli pirmokai. Linkaučių kaimo mokykla šiemet priims vos du, o Jotainių – tris pirmokus. Net ir esant tokiam mažam mokinių skaičiui pirmose klasėje, mokyklas jungti neplanuojama.

Rajone šiemet mokysis 60 vaikų mažiau nei pernai. Džiugina tai, kad tas sumažėjimas yra menkesnis nei pernai, užpernai, ar dar anksčiau

Skaidrutė Kriukienė taip pat patvirtino Eugenijaus Kuchalskio teoriją dėl demografinės duobės, mat ir rajono mokykloje daugėja pirmokų, tačiau kiek mažėja vyresnių klasių moksleivių.

„Mūsų duomenimis, mažėja vyresnių klasių vaikų. Dvyliktokų sumažėjo maždaug dešimčia. Jei skaičiuotume visus mokinius, tai rajone šiemet mokysis 60 vaikų mažiau nei pernai.

Tačiau džiugina tai, kad tas sumažėjimas yra menkesnis nei pernai, užpernai, ar dar anksčiau. Situacija gerėja, naujų mokinių daugėja. Dėl tokios tendencijos Panevėžio rajone atidarome net dvi ikimokyklinio ugdymo grupes Smilgiuose ir Žibartonių pagrindinėje mokykloje“, – pasakojo S.Kriukienė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min