Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rugsėjo 1-oji: Lietuvoje prasideda nauji mokslo metai

Mokslo metų pradžia Žaliakalnio progimnazijoje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Žaliakalnio progimnazijoje.
Šaltinis: 15min
0
A A

Iš viso šalies mokyklų duris pravers 343 tūkst. mokinių, iš jų – 28 tūkst. pirmokų. Paskutinis skambutis šiais mokslo metais skambės 30,5 tūkst. abiturientų.

2013 metais mokyklose mokėsi 357,5 tūkst. moksleivių – 14,5 tūkst. daugiau nei šiemet. Tačiau džiaugiamasi, kad po ilgos pertraukos pirmokų skaičius šalyje ūgtelėjo – jų mokyklos slenkstį peržengs net tūkstančiu daugiau nei pernai.

15min.lt skelbė, kad pirmą kartą per 25 metus į Vilniaus mokyklas ateis daugiau mokinių nei pernai – ir ne keliomis dešimtimis, o tiek, kiek telpa į vieną mokyklą – 800. Iš viso sostinės mokyklų duris pravers 60,2 tūkst. mokyklinio amžiaus vilniečių.

Kaune į mokyklų suolus taip pat susės dviem šimtais pirmokų daugiau nei pernai. Kaune Rugsėjo 1-osios skambutis į mokyklas pakvies daugiau nei 35 tūkst. mokinių, iš kurių apie 3,5 tūkst. mokslo metus pradės nevalstybinėse mokyklose.

Klaipėda naujuosius mokslo metus pasitinka pakylėta. Kurį laiką žemyn kritusi mokinių skaičiaus kreivė žaibiškai šoktelėjo į viršų. Į mokyklos suolą rugsėjo 1-ąją ateis 170 pirmokų daugiau nei pernai. Ugdymo įstaigose pirmokėliams teko suformuoti 7 papildomas klases.

Tegul mokykla būna vieta, kurioje gera visiems kartu augti, stiebtis, tobulėti, mokytis, bendradarbiauti, planuoti ateitį. Tegul ji būna kūrybos ir atradimų erdvė.

Panevėžio miestas ir rajonas irgi lipa iš demografinės duobės: mokyklose daugėja pirmokų – jų šiemet apie 900.

Šiaulių švietimo skyrius paskaičiavo, kad miesto mokyklose nuo rugsėjo mokysis per 13 tūkst. moksleivių. Nors tai 300 mažiau nei pernai, švietimo specialistai džiūgauja, mat anksčiau per metus nelikdavo ir tūkstančio mokinių. Vadinasi, situacija stabilizuojasi.

Beveik 1,5 tūkst. Pirmoko pasų šiemet iškeliavo į lietuviškas mokyklas 13-oje užsienio šalių.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Dainius Pavalkis
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Dainius Pavalkis

„Rugsėjo 1-osios šventė sukviečia ir sujungia visas kartas. Ji aplanko kone kiekvienus namus, suteikdama džiugesio ir einantiems į mokyklą, ir juos palydintiems. Norėčiau palinkėti, kad telkiantis bendruomeniškumo jausmas išliktų visus mokslo metus, kad mokykloje visi jaustųsi laukiami ir ją kuriantys. Tegul mokykla būna vieta, kurioje gera visiems kartu augti, stiebtis, tobulėti, mokytis, bendradarbiauti, planuoti ateitį. Tegul ji būna kūrybos ir atradimų erdvė. Tegul visus vienija bendras tikslas – kokybiškas išsilavinimas“, – su mokslo metų pradžia sveikina švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis.

Pirmadienį ministras svečiuosis 15min.lt tiesioginėje konferencijoje. Tiesioginę konferencijos vaizdo transliaciją galėsite stebėti pirmadienį 14 val. Jūsų klausimų laukiame adresu klausimai@15min.lt arba šio straipsnio komentaruose.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min