Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugpjūčio 27d. 14:49

Rugsėjo 2 dieną dalis darbuotojų galės vėluoti į darbą

Rugsėjo 1-osios šventė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Rugsėjo 1-osios šventė

Tėvai, auginantys vaikus moksleivius iki 12 metų, gali juos mokslo metų pradžios dieną palydėti į mokyklą ir į darbą ateiti vėliau, primena Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM).

Darbo kodekse numatyta, kad darbuotojams, auginantiems bendrojo ugdymo mokykloje besimokantį vaiką iki dvylikos metų, suteikiama ne mažiau kaip pusė darbo dienos laisvo nuo darbo laiko per metus pirmąją mokslo metų dieną, mokant darbuotojo vidutinį darbo užmokestį.

Šiemet dalis mokyklų, remdamosi Švietimo ir mokslo ministro įsakymu patvirtintais 2013–2014 ir 2014–2015 mokslo metų pagrindinio ir vidurinio ugdymo programų bendraisiais ugdymo planais, Mokslo ir žinių dieną perkėlė iš poilsio dienos (sekmadienio) į rugsėjo 2 d., pirmadienį.

Taigi, nepaisant to, kad mokslo metų pradžia bus rugsėjo 2 d., mokinukus galės į mokyklą palydėti ir dirbantys tėveliai.

SADM atkreipia darbdavių dėmesį į šią Darbo kodekso normą ir ragina darbuotojams sudaryti galimybę palydėti vaikus.

Tokia tvarka taikoma tiems, kas neturi teisės į vadinamąjį „mamadienį“ ar „tėvadienį“, nes pastarieji   norėdami palydėti savo vaikus į mokyklą, galėtų panaudoti šiomis dienomis.

Teisę į „mamadienius“ ar „tėvadienius“ turi darbuotojai, auginantys neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų arba du vaikus iki dvylikos metų. Jiems suteikiama viena papildoma poilsio diena per mėnesį (arba sutrumpinamas darbo laikas dviem valandomis per savaitę. Auginantiems tris ir daugiau vaikų iki dvylikos metų, – dvi dienos per mėnesį arba atitinkamai sutrumpinamas darbo laikas keturiomis valandomis per savaitę, mokant darbuotojui jo vidutinį darbo užmokestį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min