Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Signalas studentams: suklastotu pažymėjimu ilgai džiaugtis neteks

LSP pavyzdys
LSP pavyzdys
Šaltinis: 15min
0
A A

Norėdami kuo ilgiau naudotis studentams priklausančiomis paslaugomis, jaunimas linkęs imtis ir neteisėtų būdų – padirbti studento pažymėjimą, kuris identifikuoja studento tapatybę bei statusą. Pastarosiomis dienos Vilniaus viešojo transporto kontrolieriai sulaikė net dvi merginas, kurios naudojosi padirbtais tarptautiniais ISIC studento pažymėjimais.

Įtarimą kėlė įklijuota nuotrauka

Kontrolės skyriaus atstovo teigimu: „Buvo sulaikytos dvi merginos, kurių studentų pažymėjimai sukėlė įtarimą transporto kontrolieriams, nes buvo pastebėta, jog ant pažymėjime įklijuotos nuotraukos yra iškilimų, o tai reiškė, kad nuotrauka yra tiesiog įklijuota, o ne profesionaliai laminuota kartu su pažymėjimu. Norint išsiaiškinti, ar dokumentai nėra padirbti, buvo paprašyta, kad merginos parodytų savo asmens tapatybę įrodantį dokumentą. Paaiškėjo, kad studento pažymėjime ir asmens tapatybės dokumente duomenys nesutampa. Abi merginos teigė, kad šiuos pažymėjimus buvo gavusios ISIC atstovybėse. Kyla klausimas, ar merginos tikrai pasidarė pažymėjimus minėtoje institucijoje atsinešusios kitus suklastotus dokumentus, ar tiesiog rado pamestus pažymėjimus ir pačios bandė įsiklijuoti savo nuotraukas.“

ISIC dokumentų klastojimo netoleruoja

ISIC Lietuva projekto vadovė Laura Domarkė teigė, kad kiekvienas, norintis įsigyti ISIC studento pažymėjimą, yra tikrinamas studentų registre, todėl išsiimti suklastotą pažymėjimą ISIC organizacijoje yra neįmanoma, tačiau primena, kad šiuolaikiniai studentai yra itin gabūs. Vieni studentai turi galimybę pasinaudoti itin kokybiškais ir gerais spausdintuvais, kurie gali pagaminti kokybišką pažymėjimą, kiti – pasinaudoja jau negaliojančiomis ar pamestomis studentų kortelėmis“, – susiklosčiusią situaciją komentavo L. Domarkė.

„Studentai nežino to, kad kontrolieriams yra suteikiama informacija, kaip atskirti tikrą ir suklastotą ISIC studento pažymėjimą. Kai yra pastebima, jog ISIC pažymėjimas pažeistas, ar bent bandoma tai padaryti, nėra vandens ženklų, tokia informacija yra perduodama policijai ir išsisukti nuo bausmės tikrai nepavyksta nei vienam.“

Gresia baudžiamoji atsakomybė

„Dėl dokumentų klastojimų, minėtoms merginoms Vilniaus trečiajame policijos komisariate pradėta byla. Abiejų merginų laukia baudžiamoji atsakomybė bei bauda, kuri bus ne mažesnė nei tūkstantis litų. Jei panašūs atsitikimai pasikartotų, šios merginos gali būti nubaustos ir laisvės atėmimu už dokumentų klastojimą“, – apie gresiančią baudą kalbėjo Kontrolės skyriaus atstovas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Studijos
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min