TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Startuoja projektas „Už švarią žemę ir tyrą vandenį“

Žemė
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Žemė
Šaltinis: 15min
0
A A

Projekte „Už švarią žemę ir tyrą vandenį“ gali dalyvauti visi pradinių ir vyresnių klasių Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų mokiniai.

Mokytojai gaus interaktyvią edukacinę prezentaciją-pamokėlę apie gamtą. Prezentacija skirta 1 pamokai, jai suteiktas valstybinis mokymo programos kodas 1918500213. Mokytojai, pateikę klasių sąrašus, nurodant kokių klasių, kiek mokinių buvo pristatyta prezentacija, gaus pažymėjimus, liudijančius, kad jie, naudodamiesi akcijos metu sukurta prezentacija, pristatė edukacinę-informacinę programą.

Akcijos įgyvendinimas susideda iš 3 galimų veiklos formų:

1 veikla: Gamtos išsaugojimo darbai

Mokiniai savo mieste, miestelyje, mikrorajone ar vietovėje, kur yra padaryta žala gamtai, tai gali būti: savavališkas sąvartynas, šiukšlynai, teršiamos teritorijos ar neprižiūrėtos ir nesaugomos gamtos vietos, atlieka gamtos išsaugojimo darbus. Mokiniai (grupė mokinių, visa klasė, ar kelios klasės) savarankiškai inicijuoja šio židinio sutvarkymą, patys aktyviai dalyvauja sprendžiant problemą ir tvarkant taršos židinį. Pagrindiniai akcijos dalyviai – mokiniai, o suaugusieji (mokytojai, tėvai, specialistai ir pan.) gali tik padėti vykdyti veiklas, užtikrinti saugumą ir konsultuoti, kas ir kaip turi būti padaryta.

Galimos veiklos pavyzdžiai

1.      Teršiamos gamtos atstatymas
2.      Neprižiūrėtos ar apleistos gamtos sutvarkymas
3.      Pagalba atliekant gamtos išsaugojimo darbus
4.      Apželdinimo ar augmenijos priežiūros darbai
5.      Gamtai padarytos žalos įvertinimas

2 veikla: Vizualinių priemonių kūrimas

Mokiniai kviečiami sukurti vaizdines priemones (pavyzdžiui, piešinius, plakatus, žaislus, buities reikmenis, dekoracijas, „flash-mobą“ ar kt. įvairiausius dalykus) aplinkos apsaugos propagavimo ir gamtos išsaugojimo tematika. Kūrinį galima kurti individualiai (vienam ar su draugais) arba grupėje (pvz. visai klasei, kelioms klasėms ar mokyklai, net kelioms mokykloms).

Galimos veiklos temos:

1.      Ekologiškos Kalėdos
2.      Šiukšlių rūšiavimas
3.      Gręžinių ir šulinių vandens kokybės tikrinimo svarba sveikatai
4.      Geriamo vandens kokybės svarba
5.      Upės ir ežerai visų mūsų turtas
6.      Kitos mokinių sugalvotos temos.

3 veikla: Edukacinės iniciatyvos

Mokiniai kviečiami vykdyti iniciatyvas, kurios ugdytų mokyklos bendruomenę, plačiąją visuomenę saugoti ir tvarkyti aplinką. Pavyzdžiui, mokiniai gali organizuoti viktoriną, debatus, vaidinimą, konferenciją, seminarą, informacinę akciją ar kitokią edukacinę iniciatyvą bendruomenei, perteikdami švarios aplinkos idėją.

Galimos veiklos pavyzdžiai/temos

1.      Bendruomeninė akcija apie šiukšlių rūšiavimo svarbą
2.      Informacinių brošiūrų ar kitos medžiagos platinimas bendruomenės nariams apie vietinės ar regioninės svarbos gamtosaugines problemas (šulinių užterštumo monitoringas, vandens telkinių tarša ir t.t.)
3.      Dirvožemio ar geologinio paveldo išsaugojimo švietimo akcija bendruomenės nariams
4.      Ekologiška mokykla XXI amžiuje (debatai, protų mūšis, viktorina ar kita)
5.      Akcija „Žaliasis miestas“ veikla susieta su edukacine veikla šviečiant visuomenę apie gamtos išsaugojimo ateities kartoms svarbą.
7.      Kitos Kitos mokinių sugalvotos temos ir idėjos.

Informacija apie Akcijos eigą

Iki 2012 m. gruodžio 1 d. bus renkama informacija apie moksleivių įgyvendintus aplinkosaugos projektus ir skelbiama internetinėje svetainėje www.svarizeme.lt bei socialiniuose tinklalapiuose.

Laiškų su projektais laukiame iki iki gruodžio 1 d. Akcijos vertinimo Komisija iki gruodžio 7 d. išrinks 5-ių Lietuvos regionų nugalėtojus. Informacija apie nugalėtojus bus paskelbta internetinėje svetainėje www.svarizeme.lt.
Regioninė televizija atvyks pas nugalėtojus ir parengs reportažą apie įvykdytą akciją, kuris bus rodomas Lietuvos regioninėse televizijose.

Mokiniai, siųsdami akcijos projekto rezultatus turės nurodyti savo klasės ir mokinių, dalyvavusių akcijoje, sąrašą. Akcijos projektai bus skelbiami tinklalapyje www.svarizeme.lt ir socialiniuose tinklalapiuose, prieinami viešai ir lankytojai galės juos vertinti, pareikšti savo nuomonę.

Būtina sąlyga – reikia fiksuoti nuotraukose ar filmuotoje medžiagoje, ką jūs veikėte, kaip Jums sekėsi ir kokių rezultatų pasiekėte.

Rezultatų pateikimo forma: nuotraukų koliažas ir/ar sumontuota video medžiaga (ne daugiau kaip 10 min.) su aprašymu siunčiama el. paštu akcija@svarizeme.lt

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Švietimas

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min