Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Statybininkai dalies Vilniaus mokyklų iki rugsėjo 1-osios nepaliks

Rugsėjo 1-ąją dalis sostinės mokyklų pasitinka remontų įkarštyje.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Rugsėjo 1-ąją dalis sostinės mokyklų pasitinka remontų įkarštyje.
Šaltinis: 15min
0
A A

Nors rugsėjo 1-oji vos už dviejų dienų, dalis Vilniaus mokyklų dar negyvena šventinėmis nuotaikomis. Jose tebekaraliauja statybininkai, kurie čia liks dar mažiausiai kelias savaites – remontų iki naujų mokslo metų pradžios vėl nepavyko pabaigti.

Tai, kad statybininkai mokyklose dirba ir prasidėjus mokslo metams, jau tapo įprasta. Jau ne vienerius metus Vilniaus mokyklose atrodo nebeįmanoma darbus pabaigti iki rugsėjo 1-os dienos.

Statybininkai teisinasi, kad paprasčiausia neįmanoma didelių projektų įvykdyti per tokį trumpą laiką, renovacijai reikėtų skirti mažiausiai keturis mėnesius. Tačiau dabar neretai statybininkai spaudžiami viską padaryti vos per mėnesį ar pusantro. Ir šiemet kai kuriose mokyklose darbai prasidėjo tik įpusėjus liepai, nes tik tuomet buvo pabaigti viešieji pirkimai.

Statybininkai teisinasi pritrūkę laiko

Vilniaus meras Artūras Zuokas su pavaduotoju Jaroslavu Kaminskiu ir kitais savivaldybės vadovais aplankė dvi Lazdynų mokyklas, kuriose darbai vėluoja. Statybininkai teisinasi, kad taip esą nutikę dėl objektyvių priežasčių.

„Lazdynų mokykloje reikėjo nugriauti visus tualetus, o tada pamatėme, kad byra pertvaros. Visas šitas dalykas užsitęsė, nes reikėjo išnešti visas šiukšles. Yra problemų ir dėl tiekimo. Daug darbų visame mieste vykdoma, tiekimas sutriko, duris užsakinėjome Lenkijoje, nes tokių Lietuvoje tiesiog nėra. Todėl viskas ir užsitęsė“, – aiškino darbus „Minties“ gimnazijoje ir Lazdynų vidurinėje mokykloje vykdančios bendrovės „Tavastis“ direktorius Tadeušas Davliaševičius.

Anot direktoriaus, trūksta ir darbuotojų, kadangi statybininkai masiškai emigruoja. O ir sutartis atlikti visus darbus yra pasirašyta iki rugsėjo 23 dienos, tad statybininkai esą dar turi laiko pabaigti darbus. „Šeši tualetai jau veiks rugsėjo 1 dieną, mes prisiėmėme atsakomybę, kad tai padarysime. O likusius sutvarkysime iki rugsėjo 23 d. Dirbsime ir naktimis“, – žadėjo T.Davliaševičius.

Dirbdavo vos po kelis

Tačiau Lazdynų vidurinės mokyklos direktorė Marija Klimaševska yra kiek kitokios nuomonės. „Rugsėjo 1-ąją mes tikrai atšvęsime, tiek vaikams, tiek mokytojams bus šventė. Bet kyla abejonių, ar tualetai bus iki tol sutvarkyti. Pažadų aš jau daug ir įvairių girdėjau. Žadėjo, kad 12 tualetų rugsėjo 1 dieną jau veiks. Dabar kalbame tik apie šešis. Bet žadėjo į visus tualetus sudėti duris, tačiau tai irgi tik pažadai, nes durų aš kol kas nematau“, – sakė direktorė.

Pedagogės teigimu, darbai prasidėjo liepos viduryje, tačiau iš pradžių dirbdavo vos po vieną ar du darbininkus. „Visas atostogas praleidau mokykloje, kadangi buvo neramu, ar darbai bus baigti. Mačiau po du, keturis darbininkus, tik rugpjūčio vidury jau jų būdavo ir apie 20. Viskas yra užfiksuota, kokią dieną ir kiek darbininkų buvo mokykloje“, – aiškino M.Klimaševska.

Ankstins viešuosius pirkimus

Sostinės mero A.Zuoko teigimu, būtina anksčiau pradėti viešuosius pirkimus. „Nėra gerai, kai sprendimai vėluoja, savivaldybė per vėlai perveda pinigus ir įpareigoja skelbti viešuosius pirkimus. Dėl to sutrinka darbo procesai. Nuo šių metų to nebus. Dabar mes ketiname įpareigoti, kad būtų suformuota tokia tvarka, jog viešieji pirkimai galėtų vykti dar nepatvirtinus biudžetą, bet jau turint biudžeto asignavimų skaičiams“, – aiškino meras.

Tačiau A.Zuokas pripažino, kad su mokyklų renovacija problemų kyla visada, nes darbo laikas labai trumpas – vos trys mėnesiai. „Iš 36 mokyklų, kurios yra tvarkomos Vilniuje, problemų kilo tik trijose. Bet kiek esame patikinti, mokslo metus laiku pradės visos, liks tik truputėlį problemų, trukdžių, kol bus pabaigti darbai“, – sakė meras.

Šiemet iškilo problemų ir dėl to, kad pritrūko statybos įmonių, norinčių dalyvauti konkursuose.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min