Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 16d. 13:12

Tai kada gi švęsim Mokslo ir žinių dieną?

Pradinukė
123FR nuotr. / Pradinukė

Švietimo ir mokslo ministerija paskelbė, kad šiemet mokykloms paliekama teisė pačioms spręsti – rugsėjo 1-ąją ar rugsėjo 3-iąją švęsti Mokslo ir žinių dieną. Tačiau šis sprendimas įnešė chaoso ne tik į mokyklų bendruomenes, bet nepatogumų sukėlė ir verslininkams.

Linkę mokslo metus pradėti šeštadienį

Sprendimas šiemet mokykloms leisti švęsti naujųjų mokslo metų pradžią rugsėjo 1-ąją – šeštadienį – arba rugsėjo 3-iąją – pirmadienį – tarp pedagogų sukėlė sumaištį. Mat, jei šventė būtų rengiama šeštadienį, už darbą poilsio dieną mokytojams tektų mokėti dvigubai.

Kada – rugsėjo 1-ąją ar rugsėjo 3-iąją švęsti Mokslo ir žinių dieną, Tauragės rajono mokyklų vadovai dar nesutarė. Pasak savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjo Egidijaus Šteimanto, dėl naujųjų mokslo metų pradžios dar nenuspręsta todėl, kad šiuo metu kai kurie mokyklų direktoriai vis dar atostogauja, tačiau nutarta, jog Mokslo ir žinių diena visame rajone bus švenčiama vienu metu.

„Norime, kad rajono mokyklos švęstų tą pačią dieną. Išimtis taikytina nebent lopšeliams-darželiams. Ketiname su mokyklų vadovais rugpjūčio viduryje susirinkti ir susitarti dėl vienos datos“, – teigė E.Šteimantas.

Vis dėlto, Švietimo skyriaus vedėjo tikinimu, šiuo metu neatostogaujantys mokyklų vadovai, yra linkę Mokslo ir žinių dieną švęsti rugsėjo 1-ąją.

Atlyginimo mokytojams nesibaimina

Paklausėme E. Šteimanto apie kilsiančias problemas – ar mokytojams bus mokama dvigubai už darbą rugsėjo 1-ąją, šeštadienį, o jei bus nutarta Mokslo ir žinių dieną švęsti pirmadienį, ar tą dieną jaunimas nepiktnaudžiaus alkoholiu, mat Alkoholio draudimo įstatymas alkoholiu draudžia prekiauti konkrečiai rugsėjo 1-ąją, o ne pasirinktą Mokslo ir žinių dieną?

– Kaip tik ir planuojame atsižvelgti į šiuos dalykus – problemą spręsim kompleksiškai, – tikino Švietimo skyriaus vedėjas, pridurdamas, kad yra įvairių būdų atlyginti mokytojams už darbą šeštadienį: Darbo kodeksas leidžia mokėti už darbą dvigubai, pridėti vieną dieną prie atostogų arba skirti vieną laisvą dieną.

Jei norės, nusipirks iš vakaro

Laikytis bendros tvarkos Mokslo ir žinių dieną švęsti kartu planuoja ir Tauragės „Vesmės“ gimnazijos bendruomenė.

„Jau nuspręsta Mokslo ir žinių dieną mokykloms minėti kartu, todėl laukiam bendro sprendimo. Jau esame rugsėjo 1-ąją šventę šeštadienį ir nieko, išgyvenom. Jei ir šiemet taip nuspręsim, mokytojams bus pridėta viena diena mokinių atostogų metu. Na, o kalbant apie alkoholį draudimas yra labai gerai, bet jei kažkas norės, nusipirks iš vakaro, – kalbėjo „Versmės“ gimnazijos direktorė Albina Senkuvienė.“

Barams draudimas negalioja

Sutrikę ir kai kurie verslininkai – jei šventė vyks rugsėjo 3-iąją, ar draudimas prekiauti alkoholiu rugsėjo 1-ąją nepraras prasmės? Maisto prekių parduotuvių „Ravita“ direktorė Indira Samušienė sako, kad „Ravitos“ parduotuvės laikysis įstatymo:

„Laikysimės įstatymo ir alkoholio nepardavinėsim būtent rugsėjo 1-ąją, nesvarbu, kokią dieną vyks Mokslo ir žinių šventė.“

Rugsėjo 1-ąją Alkoholio kontrolės įstatymas neleidžia pardavinėti alkoholio parduotuvėse, tačiau šis apribojimas negalioja parduotuvėms-barams.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min