Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Universitetų asociacijos vadovas Makoto Asashima: studijų trukmės trumpinti nereikėtų

Makoto Asashima
Karolinos Marcinkevičiūtės nuotr. / Makoto Asashima
Šaltinis: 15min
0
A A

Švietimo ir mokslo ministrui Dainiui Pavalkiui prabilus apie siūlymus trumpinti bakalauro studijas iki 3 metų, Kaune viešėjęs Tarptautinės universitetų asociacijos direktorius ir Japonijos mokslo finansavimo agentūros vadovas profesorius Makoto Asashima mano, kad verčiau gerinti studijų kokybę, bet ne keisti jų trukmę.

„Neretai diskutuojama dėl studijų trukmės. Čia viskas remiasi į studijų kokybę ir studentų motyvaciją mokytis, tobulėti, sužinoti daugiau. Pirmais studijų metais visuose universitetuose yra studijuojamos bendrosios disciplinos, o vėliau studentas gauna konkrečiai specialybei reikalingų žinių. Siekiant aukštesnio mokslinio laipsnio studijuojama vis konkretesnė ir siauresnė sritis. Nemanau, jog studijų metus reikia trumpinti, tačiau kokybę gerinti yra būtina“, – įsitikinęs M.Asashima.

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis neseniai žiniasklaidai yra sakęs, kad ministerija siūlys įstatyme įteisinti galimybę bakalauro laipsnį įgyti per 3 metus. Toks terminas leidžiamas keliose Europos šalyse, taip pat Latvijoje bei Estijoje.

M.Asashima lankydamasis Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) taip pat teigė, kad specializuoti universitetai kaip LSMU yra labai reikalingi: „Visose aukštosiose mokyklose svarbiausia yra studijų programų kokybė, tačiau specializuoti universitetai turi daugiau mokslinės veiklos galimybių.“

M.Asashima teigė, kad vizitas LSMU jam paliko gera įspūdį. „Labai džiaugiuosi pagaliau aplankęs LSMU. Akivaizdu, jog ši aukštoji mokykla rengia ne tik puikius specialistus, bet ir naudojasi moderniausia technika. Tikiu, kad netolimoje ateityje pradėsime bendradarbiavimą, studentų ir mokslininkų mainų programas“, – mano jis.

Karolinos Marcinkevičiūtės nuotr./Makoto Asashima su LSMU vadovais
Karolinos Marcinkevičiūtės nuotr./Makoto Asashima su LSMU vadovais

 

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min