Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Policijos motociklai – efektyvi priemonė prieš įžūlius KET pažeidėjus

Motociklininkas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Motociklininkas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vasarą gerokai šalies keliuose padaugėja motociklų ir mopedų. Dažniausiai šių transporto priemonių vairuotojai ne tik šiurkščiai pažeidžia Kelių eismo taisykles, bet ir rodo nepagarbą kitiems eismo dalyviams, pranešė Policijos departamentas.

Pasak policijos, šios kategorijos transporto priemonių vairuotojams kontroliuoti efektyviai naudojami Lietuvos policijos eismo priežiūros tarnybos (toliau – LPEPT) motociklai. Tarnybiniais motociklais patruliuojantys pareigūnai daugiausia dėmesio skiria mopedų, motociklų, keturračių motociklų vairuotojų blaivumui (apsvaigimui), dokumentams, suteikiantiems teisę vairuoti ir eksploatuoti šias transporto priemones, tikrinti, šių transporto priemonių vairuotojų ir vežamų keleivių saugos šalmų naudojimo tvarkai, motociklų leistinam važiavimo greičiui kontroliuoti. Mopedų ir motociklų vairuotojų kontrolė vykdoma ne tik keliuose, bet ir rekreacinėse teritorijose (paplūdimiai, poilsiavietės, kempingai, turizmo trasos, pažintiniai takai ir kt.).

Šių metų birželio–liepos mėnesiais motociklais patruliuojantys LPEPT pareigūnai išaiškino KET nepaisiusius 150 automobilių ir 49 motociklų vairuotojus. Iš jų galima paminėti prie vairo sulaikytą neblaivų motociklo vairuotoją bei 6 motociklų vairuotojus, kurie šias transporto priemones vairavo neturėdami teisės. Taip pat buvo sustabdyti 10 nepaklususių sustoti motociklų vairuotojų ir 6 motociklai be valstybinio numerio ženklo.

Motociklais dirbančių pareigūnų neliko nepastebėtas ir mopedų vairuotojų elgesys kelyje. Per tą patį laikotarpį sustabdyti 6 mopedai, kuriems nebuvo atlikta valstybinė techninė apžiūra. Be to, liepos mėnesio pabaigoje tarnybiniais motociklais dirbdami LPEPT pareigūnai Vilniaus mieste, L.Asanavičiūtės gatvėje, pastebėjo mopedą „Piaggio" be valstybinio numerio ženklo ir sustabdė.

Mopedą vairavo nepilnametis, kuris neturėjo teisės vairuoti, taip pat vairuotojas nepateikė mopedo registracijos liudijimo. Aiškinantis aplinkybes paaiškėjo, kad Piaggio pavogtas ir ieškomas Latvijos Respublikoje.

Taip pat vasaros sezono metu LPEPT pareigūnai su tarnybiniais motociklais nuolat suteikia praktinę pagalbą užtikrinant viešąją tvarką, eismo ir visuomenės saugumą įvairiose šalies apskrityse.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min