Dabar populiaru
Publikuota: 2014 lapkričio 25d. 11:43

Algis Strelčiūnas: Laikas tiesioginiams seniūnų rinkimams

Algis Strelčiūnas Antradienį Seime įregistruotas Vietos savivaldos įstatymo pakeitimo projektas, kuriuo siūlau keisti seniūnų rinkimų tvarką – numatyti, kad seniūnai būtų išrenkami tiesioginiuose rinkimuose.

Šiuo metu seniūnai yra valstybės karjeros tarnautojai, paskiriami konkurso tvarka. Tai dažnai lemia, kad seniūnai paskiriami pagal „partinę liniją“ ir yra pavaldūs savivaldybei, o gyventojai, kuriems seniūnai yra artimiausi valdžios atstovai, neįtraukiami į seniūno rinkimų procesą, seniūnas yra minimaliai jiems atskaitingas.

Tiesiogiai išrinktas seniūnas labiau priklausys nuo savo rinkėjų – vietos, už kurios administravimą yra atsakingas, gyventojų, jis geriau išgirs žmonių prašymus, pasiūlymus ir stengsis jiems padėti, nes bus atsakingas ne tik už savivaldybės planų vykdymą, o už darbą su gyventojais. Tai užtikrina įstatymo projekto nuostata, kurioje numatyta, kad jei daugiau nei 50 procentų gyventojų pareikš nepasitikėjimą seniūnu, tai seniūnas neteks savo įgaliojimų.

Siūlau seniūnus rinkti kartu su savivaldybių tarybomis. Tai leis sutaupyti mokesčių mokėtojų pinigus, kurie reikalingi rengiant rinkimus.

Projekte siūlau seniūnus rinkti kartu su savivaldybių tarybomis. Tai leis sutaupyti mokesčių mokėtojų pinigus, kurie reikalingi rengiant rinkimus.

Didesnis gyventojų įsitraukimas į vietos savivaldą padės kovoti su korupcija ir valstybės pinigų švaistymu. Jei į seniūnijos biudžeto skirstymą bus labiau įtraukta bendruomenė, jis taps atviresnis, skaidresnis. Žmonės tikrai pažiūrės, ar įgyvendintas jų priimtas sprendimas, patys labiau įsitrauks į kontrolę, nes tai jau bus jų visų, o ne tik valdžios reikalas.

Lietuvoje yra daug pavyzdžių, kur stiprios vietos bendruomenės įgyvendina didelius projektus, sėkmingai gerina savo gyvenamąją aplinką. Jei tokioms bendruomenėms atsirastų pastiprinimas – seniūnas, kuris būtų labiau suinteresuotas joms padėti, šie žmonės galėtų padaryti daug daugiau ir efektyviau.

Tiesioginis seniūnų rinkimų įteisinimas garantuotų realią savivaldą, gyventojų įtraukimą į sprendimų priėmimą ir renkamų pareigūnų atskaitomybę bendruomenėms, sumažintų šalies centralizacijos lygį.

Reikia pasitikėti žmonėmis ir duoti jiems realias galimybes dalyvauti vietos savivaldoje.

Algis Strelčiūnas yra Seimo narys, TS-LKD atstovas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min