Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Andrius Kubilius: Kada socialdemokratai nustos būti Rusijos informacinių atakų įrankiais?

Šaltinis: 15min
0
A A

Andrius Kubilius Po „Piervyj Baltijskij kanal“ išpuolio visi supratome, kaip svarbu išmokti gintis nuo informacinio karo atakų. Kai buvo uždarytos „Piervyj Baltijskij kanal“ programos, atrodė, kad galime džiaugtis, jog jau išmokome gintis. Tačiau B.Bradauskas mus greitai sugrąžino į realybę.

Tiesą sakant, B.Bradausko išpuolis visiškai nenustebino. Jau ne vieną kartą teko konstatuoti, kad didžiausi rusofobai (tai yra bijantys Rusijos) Lietuvoje yra senosios kartos socialdemokratai, kurie su Rusija moka kalbėtis tik patarnaujančiai susilenkę ar atsiklaupę ant kelių. Ir tai prasiveržia net ir tokiais neįtikėtinais būdais – kai iš tos baimės atsižadama net savo istorijos ir jos šlovingiausių puslapių, kaip buvo ginama laisvė.

Geriau už apžvalgininką M.Laurinavičių, kurio negali įtarti simpatijomis konservatoriams, įvardinusį B.Bradausko išpuolį, kaip Rusijos dvigubą pergalę informaciniame kare prieš Lietuvą, tikrai negalėčiau pasakyti. Rusijos pergalė dviguba, nes parodė, kad Lietuvoje net tarp aukštas pareigas užimančių žmonių yra daug veikėjų, kurie į kovas už nepriklausomybę žiūri ne kaip į mūsų pasiekimą, o tik kaip į tai, kas nepatinka šiandieninei Rusijai. Ir, antra, Rusijai pavyko parodyti, kaip aukštai ir tvirtai dabartinėje valdžioje yra įsikūnijusi tikra Rusijos baimė.

Didžiausi rusofobai (tai yra bijantys Rusijos) Lietuvoje yra senosios kartos socialdemokratai, kurie su Rusija moka kalbėtis tik patarnaujančiai susilenkę ar atsiklaupę ant kelių.

B.Bradausko išpuolis taip pat parodė, kad Rusijai nereikia jokių „Piervyj Baltijskij“ kanalų – ji turi daug informacinio karo instrumentų Lietuvos viduje: tarp politikų, žiniasklaidos, verslo. Tai visi žinome, bet apie tai nenorime kalbėti. O būtina...

Kremliaus informacinės atakos yra nukreiptos ne tik prieš mūsų istoriją. Gal kai jos yra nukreiptos į mūsų istoriją, kaip tik yra lengviau, nes mes jas lengviausiai atpažįstame, emocingai reaguojame, ir, kaip rodo „Piervyj Baltijskij“ istorija, gebame politiškai, dalykiškai ir teisiškai vieningai reaguoti. Bet kai Kremlius savo informacines atakas nukreipia ne prieš mūsų istoriją, o, pavyzdžiui, prieš mūsų strateginius energetikos projektus, tokias atakas mes kur kas sunkiau atpažįstame. Tokioms atakoms visai nereikia kokio nors „Piervyj Baltijskij“ kanalo, kadangi Kremlius tam labai efektyviai vėl išnaudoja tuos pačius socialdemokratus. Ir, atrodo, kad prieš tokias informacines atakas, kai panaudojamas ne „Piervyj Baltijskij“ kanalas, o informacinėms atakoms reikalingi resursai, kurie yra Lietuvos viduje, Lietuva dar vis nemoka valstybiškai apsiginti.

Kaip to pavyzdį galiu paminėti socialdemokrato A.Skardžiaus ir jo kolegų, pirmiausia socialdemokratės B.Vėsaitės, nuoseklias pastangas per vadinamąją A.Skardžiaus komisiją užsiimti išimtinai informacinių atakų prieš svarbiausius energetikos projektus organizavimu.

Kol mes buvome valdžioje, gaudavome informaciją, kaip Kremlius organizuoja tokias atakas ir kiek tam skiria žmogiškųjų ir finansinių resursų. Dabar matome, kad tokios pat pastangos yra realizuojamos per A.Skardžiaus komisiją. Socialdemokratams A.Skardžiui ir B.Vėsaitei griežiant pirmaisiais smuikais ir grojant vis tą pačią melodiją sakoma, tariamai plėtojant Visagino atominės elektrinės (VAE) ar Suskystintųjų gamtinių dujų terminalo projektą buvo daug neskaidrumo, buvo galima viską gerokai pigiau padaryti ir t.t. Ir nors pačios komisijos posėdyje gaunami tikslūs atsakymai, kad jų priekaištai yra visiškai absurdiški, jie viešumoje ir toliau tęsia savo melagingą propagandą.

Drįstu tvirtinti, kad tokia veikla tarnauja tik Rusijos interesams, Rusijos informaciniams karams. Rusija dėjo, deda ir dės dideles pastangas diskredituoti Lietuvos pastangas siekiant energetinės nepriklausomybės, tokiu būdu tikėdamasi sustabdyti ar bent pristabdyti svarbiausių energetikos projektų įgyvendinimą.

Kol mes buvome valdžioje, gaudavome informaciją, kaip Kremlius organizuoja tokias atakas ir kiek tam skiria žmogiškųjų ir finansinių resursų. Dabar matome, kad tokios pat pastangos yra realizuojamos per A.Skardžiaus komisiją.

Todėl ir sakau, kad socialdemokratai yra tapę Rusijos informacinių karų įrankiu.

Praėjusiais metais socialdemokratų parama referendumui dėl VAE buvo esminė Rusijos informacinio karo prieš Lietuvą pergalė. Socialdemokratai jau tada parodė, kad jie gali būti pripažįstami kaip naudingi Rusijos informacinių karų instrumentai.

Šiandien tokios „pergalės“ rezultatais gal nelabai džiaugiasi ir patys socialdemokratai, kai jiems tenka prisiimti atsakomybę už Lietuvos energetinę nepriklausomybę.

Būtų gerai, kad praėjusių metų Rusijos pasiekta informacinio karo pergalė taptų gera pamoka visų pirma patiems socialdemokratams, ir jie patys suvoktų paprastą tiesą, kad jie yra tapę Rusijos informacinio karo instrumentais. Rusijai, siekiančiai naujų šio karo pergalių, nereikia kokio nors „Piervyj Baltijskij“ kanalo, o užtenka turėti socialdemokratus ir jų lyderius šiame kare: B.Bradauską, A.Skardžių, B.Vėsaitę.

Socialdemokratai galėtų parodyti, kad jie iš pastarųjų, ryškiausiai matomų Rusijos informacinių atakų išmoko bent jau elementarias pamokas ir kad jie patys sau daro pirmąsias išvadas, kaip nebebūti Rusijos informacinio karo įrankiais. Tam šiandien reikia vieno žingsnio, kurio tikisi didelė dalis visuomenės: B.Bradauską atleisti iš komiteto pirmininko pareigų.

Jeigu socialdemokratai patys to nepadarys ir nesupras, kokią didžiulę klaidą jie daro nereaguodami į B.Bradausko išpuolį, mes pradėsime B.Bradausko atstatydinimo iš pareigų procedūrą. Tai bus testas socialdemokratams. Ir net jeigu nepasitikėjimo procedūra nesulauks Seimo daugumos paramos, ji bus naudinga, nes duos aiškų atsaką – kad socialdemokratai sutinka ir toliau būti Rusijos informacinių karų įrankiais.

Andrius Kubilius yra Seimo opozicijos lyderis, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min