Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gegužės 6d. 14:53

Andrius Kupčinskas: Slogutis ir pagaliukai sau į ratus

Andrius Kupčinskas Nedvejodamas atsakau*. Vietos savivalda ir jos tarybos posėdžiai – ne visuotinis akcininkų susirinkimas! (iš pranc. parler – kalbėti ir t.t.) Akivaizdu, jog mero pareiga yra derinti nuomones ar bent jau išklausyti jas, bet ne balsuoti lyg akcijų paketo vėzdu ar tikėtis, jog kiti tyliai balsavimo mygtukus spaudys.

Aišku, to labai norėtųsi naujai išrinktajam Kauno merui. Tą jis konkrečiai įvardijo ir prieš antrąjį Tarybos posėdį vykusioje frakcijų seniūnų sueigoje, tiesiai šviesiai – „tikiuosi, Taryboje balsuosime be kalbų“.

Bet tuomet Merą apėmė Slogutis, kai viena frakcija paprašė laikytis proporcingumo skirstant Tarybos narius į komitetus, komisijas ir kitas tarybas.

Prašymas buvo pagrįstas, net nepretenduojant nulemti daugumos tose patariamosiose institucijoje, bet valdančioji dauguma leidusi rinktis, galiausiai nusprendė išrūšiuoti TS-LKD teiktus kandidatus.

Gi mūsų frakcija tepasiskelbė mažuma ir kad nepretenduos į politinius postus. Nes opozicijai dar ne laikas, nepraėjo nei 100 dienų, be to 2015 m. biudžetas patvirtintas ir traukinys, bent jau šiemet, riedės mūsų nutiestais bėgiais: panaikintas šilumos ūkio monopolis ir sumažintos šildymo kainos; Panemunės tilto baigtumas – 80proc., spalį atidarymas; Remix gatvių asfaltavimo darbai pagal sutartį vyks 5 metus (nuo 2013 m.); atliekų rūšiavimo įmonės pabaigtuvės rugsėjį; pasirašyta sutartis dėl Laisvės alėjos ir jos darbų ir t.t., ir pan.

Bet grįžtant prie antrojo Tarybos posėdžio, net ne komitetai ar komisijos užėmė daugiausiai diskusijų laiko, o Administracijos direktoriaus pavaduotojų skyrimas ir mokyklų reforma.

Paknopstomis teiktos kandidatūros, kurioms nebuvo gautos spec. tarnybų pažymos. Klausiau, kodėl nesikreipė į tarnybas paskutinėmis anos kadencijos dienomis, galėjau analogiškai, kaip ir dėl Administracijos direktoriaus, pasirašyti teikimą.

Merui – Slogu ir Gėda dėl sugaišto laiko. Bet jam ne slogu laužyti įstatymus skiriant pavaduotojus ir ne gėda prieš mokyklų bendruomenes, dėl jų interesų net nebandant pasikauti su švietimo ir mokslo ministru.

Bandėme ir mes, ir Vyriausybės atstovė aiškinti daugumai, kad nevažiuotų volu, nes sprendimas neįsigalios. Todėl ir nedalyvavome balsavime, nekišdami jokių pagalių, valdantieji slaptai balsuodami patys pasikišo juos sau. O procedūrą teks kartoti po kelių savaičių, nes „paskirtieji“ eina pareigas be portfelių ir atlygio.

Antras klausimas sukėlęs daugiausia diskusijų – mokyklų reforma ir kai kurių jų uždarymas. Klausimo aktualumą liudijo pirmieji bendruomenių ir tėvų tarybų piketai prie Savivaldybės bei šūsnys peticijų. Valdantieji tylėjo, prisėmę vandens į burnas, net nebandė įsigilinti, įsiklausyti į argumentus ar siūlymus, balsuota klusniai. Vadovautasi teiginiu – „Ministras pasakė“ (nors jau tada buvo aišku, kad jo dienos suskaičiuotos).

Taigi Merui – Slogu ir Gėda dėl sugaišto laiko. Bet jam ne slogu laužyti įstatymus skiriant pavaduotojus, nors prisiekė vos prieš tris savaites Tarybos posėdyje ir ne gėda prieš mokyklų bendruomenes, dėl jų interesų net nebandant pasikauti su švietimo ir mokslo ministru.

Juk tos mokyklos surenka mokinių komplektus, yra patogios ir savitos vaikams, o apsiriboti jų gąsdinimu, kad kitaip negausite atestatų, yra neperspektyvu. Juolab mokyklų bendruomenės kalbėjo ir rėmėsi Mero inauguracinėje kalboje išsakytais prioritetais: „Pradėsime nuo žmonių, kurie užtikrins mūsų miesto ateitį – vaikų ir jaunimo“ (...)

*Meras savo įspūdžiuose nemažai vietos skyrė šunims ir smėlio dėžei, bet nesismėlinsiu į asmeniškumus, nes čia jo stichija.

Andrius Kupčinskas yra Kauno miesto tarybos narys, TS-LKD frakcijos seniūnas

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min