Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Arnoldas Pikžirnis: Lietuviškieji inkvizitoriai – uolieji politkatalikai spjauna į realybę ir gyvybę?

Šaltinis: 15min
0
A A

Vasariška tyla po sėkmingo pirmojo balsavimo abortų uždraudimo klausimu. Paaiškėjo, kad tiek pozicijoje, tiek opozicijoje prasideda balsų medžioklė jau nebe konservatyviuose, bet davatkiškuose plotuose. Lenkų rinkimų akcija ir R.Dagys ėmėsi ginti gyvybę ir šeimą. Kaip visada – populistiškai ir nenorėdami iš esmės spręsti problemos.

Nepaneigiamai problema yra – Lietuvoje vien 2011 metais netekome 6043 Lietuvos vaikų. Kaip ją spręsime?

Lenkų rinkimų akcijos ir konservatoriaus R.Dagio idėjos paprastos – uždrauskime, užsimerkime, ir bėdos neliks.

Žinoma, kriminalizavus abortus, oficialiosios statistikos bus švarios. Tautos plojimai radikalams! Bet tikrovėje taip nebus. Man gėda dėl jūsų veiksmų ir retorikos, gerbiamieji išrinktieji politkatalikai.

Nepadės nei jūsų užgauliojimai moterims, pasirinkusioms abortus. Nepadės Jūsų gėdinimai ir baksnojimai, kad štai – jos žudikės. Nieko panašaus. Šios moterys yra atskiros istorijos, skirtingi gyvenimai, paprastosios tragedijos. Ir nepasakokite, kad šiandien atlikti abortą taip pat lengva, kaip išgerti tabletę aspirino.

Kiekvienas mūsų turime stengtis suprasti vienokį ar kitokį sprendimą nulemiančias aplinkybes ir padėti. Mūsų pareiga – užtikrinti reikiamą saugumą kritiniu momentu ir tikrą, apčiuopiamą pagalbą gyvybei ir moteriai bei šeimai.

Jūsų žadama “infrastruktūra, globojanti gyvybę”, nepagelbės vien dėl to, kad savo stumiamu abortų draudimu jūs iškart įstumsite dvi gyvybes – motinos ir vaisiaus – į  mirtiną buitinių, nelegalių paslaugos teikėjų keliamą pavojų

Jūsų žadama “infrastruktūra, globojanti gyvybę”, nepagelbės vien dėl to, kad savo stumiamu abortų draudimu jūs iškart įstumsite dvi gyvybes – motinos ir vaisiaus – į  mirtiną buitinių, nelegalių paslaugos teikėjų keliamą pavojų. Tokiu būdu jokių vertybių neapginsite, tiesiog įrodysite, kad gyvybė jums ne vertesnė nei Seimo nario mandatas.

Būdamas aktyvus gyvybės kultūros šalininkas kreipiuoji į jus, lietuviškieji inkvizitoriai, atsimerkite ir suvokite, kur link stumiate mūsų visuomenę. Apsižvalgykite ir galbūt (nors nebesitiki) jūs pamatysite, kad viduramžiai pasibaigė. Metas užgesinti raganų laužus. Laikas remti gyvybės kultūrą pozityviomis iniciatyvomis, o ne neveiksmingais, beverčiais draudimais.

Pabandykime sukurti sistemą, kurioje valstybė ir jos įstaigos globotų ir saugotų mūsų piliečius. Sukurkime sistemą, kurioje gydytojų, psichoanalitikų, profesionalių (pabrėžiu, profesionalių ir mąstančių) socialinių darbuotojų pagalba taptų privaloma prieš priimant sprendimą daryti abortą.

Galbūt tai padės išsaugoti bent keletą gyvybių pirmaisiais metais, bet ir tai man būtų didžiausia pergalė. Svarbiausia, kad pagalbos, o ne bausmės sistema apsaugotų motinos ir vaisiaus gyvybes nuo pavojaus, kurį sukeltų nepamatuoti, populistiniai draudimai.

Ilgainiui tai padės sukurti tikrą gyvybės kultūrą, kurioje valstybė taps pagalbininke ir bendražyge, o ne pagiežinga baudėja, nesugebančia susitvarkyti su savo bėdomis. Prieš griebdamiesi draudimų ir grėsmingos, vidinių kompleksų nulemtos retorikos, išnaudokime visus turimus įrankius išsaugoti gyvybes ir puoselėti artimą valstybės ir jos piliečių ryšį.

 

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min