Dabar populiaru
Publikuota: 2017 spalio 13d. 17:00 , atnaujinta: 2017 spalio 13d. 18:54

Artūras Zuokas: Kodėl Darius Gudelis turi atsistatydinti

Artūras Zuokas Kodėl Darius Gudelis turi atsistatydinti arba tokį sprendimą turės priimti Vilniaus miesto taryba, kuri yra didžiausias krepšinio klubo „Lietuvos rytas“ dalininkas. Kodėl?

1. Už tai, kad nesako tiesos krepšinio sirgaliams ir miesto tarybos politikams. Krepšinio klubas „Lietuvos rytas“ spalio 11 d. išplatino spaudos pranešimą, kad koncernas „MG Baltic“ tapo „Lietuvos ryto“ klubo rėmėju ir „naujos iniciatyvos partneriu“.

15min nuotr./Publikacija
15min nuotr./Publikacija

Čia kalbama apie naują sutartį ar susitarimą, kuri pasirašyta tarp klubo arba klubo direktoriui priklausančių viešųjų ryšių įmonių.

Antroji sutartis su „nauja iniciatyva“ atsirado po vicemero Lino Kvederavičiaus ir klubo prezidento Antano Guogos susitikimo su krepšinio veteranais 2017 m. rugpjūčio 25 d.

15min nuotr./Publikacija
15min nuotr./Publikacija

Tik klubo prezidentas Antanas Guoga sapne nesapnavo, kad vicemeras L.Kvedaravičius, taip pat būdamas krepšinio veteranu ir faktiniu Vilniaus miesto savivaldybės atstovu klube, rėmėju atves „MG Baltic“.

2. Nereikia būti pijaro genijumi, kad suprastum, kad rėmimo sutartis su „MG Baltic“ iššauks didelę ne tik klubo prezidento Antano Guogos, bet ir visuomenės reakciją. Visuomenei priminsime, kad Antanas Guoga yra vienas iš pagrindinių liudininkų „MG Baltic’“ ir Liberalų sąjūdžio politinės korupcijos byloje.

Kaip dabar jaustis Vilniaus miesto politikams, kurie balsuoja už paramą klubui? Ir kurie dar tą pačią spalio 11 dieną balsavo „prieš“ „Lietuvos kelio“ frakcijos siūlymą atšaukti 500 000 eurų paramą krepšinio klubui. Apie naują rėmėją „MG Baltic“ buvo pranešta iš karto po balsavimo taryboje. Įžūlu...

Ar pinigai nekvepia? Ar tai sąmoningas PR planas pažeminti A.Guogą ir daryti spaudimą, kad šis pakeistų savo liudijimus Liberalų sąjūdžio korupcijos byloje. Ar tai genialus D.Gudelio planas parodyti visuomenei, kad nepaisant korupcijos bylos Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius remia ir priima iš „MG Baltic“ finansinę paramą. Ir kurią apiformina ne tik klubo direktorius, bet ir jo partijos vicemeras

3. Nepaisant įvairių nuomonių apie A.Guogą ir jo pažadus, jis bent dalį jų įgyvendina ir prisiima atsakomybę. Įžūliai atrodo vakar dienos pareiškimas: „iškviesti klubo prezidentą ant kilimėlio“.

......

Kas kviečia? Tie, kurie klubo dalis gavo už dyką ir kurie net gauna atlyginimus už darbą klube. Priminsiu, A.Guoga iš savo 12 iš 20 dalių turėtų klube, 4 perleido Vilniaus miesto savivaldybei, dar 2 padovanojo Linui Kleizai. Klubo direktoriaus D.Gudelio atlyginimas klube yra 4000 eurų, t.y., beveik dvigubai didesnis nei buvusio vadovo.

Dar reikėtų patikrinti arba paneigti viešumoje sklandančią informaciją, kad dalis D.Gudelio įmonių darbuotojų taip pat perkelti į klubą ir yra apmokami realiai iš miesto pinigų. Ir klubo viešaisiais ryšiais rūpinasi, suprantama ne už dyką, taip pat D.Gudelio įmonės. Labai norėčiau, kad šią informaciją, tik dokumentais, o ne viešųjų ryšių pranešimais, klubo direktorius skubiai viešai paneigtų.

4. Labai gaila, kad visi šie skandalai kenkia kylančiam Vilniaus krepšiniui. Todėl buvęs ilgametis „Lietuvos ryto“ dalininkas ir viceprezidentas, dabartinis klubo direktorius turi atsistatydinti. Tikrai už 4000 eurų atlyginimą galima konkurso būdu parinkti atsakingą ir profesionalų klubo direktorių.

Kad būtų lengviau apsispręsti, Vilniaus miesto tarybos nariai įregistruos sprendimo projektą, kuris įpareigos Vilniaus miesto savivaldybės atstovus klube būtent taip ir balsuoti. Mero ir vicemero užtarimo nebeužteks...

Matyt, teks viską pradėti iš naujo ir su tikru viešumu, o ne supakuotu į „viešųjų ryšių“ nešvarią paklodę.

Artūras Zuokas yra Lietuvos laisvės sąjungos pirmininkas, buvęs Vilniaus miesto savivaldybės meras.

Lietuvos ryto“ klubo pranešimas dėl Artūro Zuoko pareiškimų

Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubas, reaguodamas į viešoje erdvėje išsakytus savivaldybės tarybos nario Artūro Zuoko pareiškimus, nori pranešti, kad tokie jo teiginiai neatitinka tiesos ir klaidina visuomenę.

Informuojame, kad „Lietuvos ryto“ komandos direktorius Darius Gudelis, uždirba tiek pat, kiek ir anksčiau šias pareigas ėjęs Martynas Purlys – 1930 eurų.

2017-06-21 klubo dalininkų susirinkimo sprendimu, naujai išrinktam direktoriui D.Gudeliui buvo nuspręsta nustatyti tokias pačias darbo sąlygas, kokios buvo nustatytos atsistatydinusiam direktoriui.

Atkreipiame dėmesį, kad darbo sutartį su naujai paskirtu direktoriumi D.Gudeliu pasirašė ir dalininkas Antanas Guoga.

Kaip įrodymą pridedame dalininkų visuotinio susirinkimo protokolo kopiją, kurioje aiškiai matyti D.Gudelio atlyginimas.

Ponas A.Zuokas turėjo visas galimybes patikrinti šią informaciją. Todėl apgailestaujame, kad savo teiginiais apie 4000 eurų uždarbį jis klaidina visuomenę ir daro žalą klubo reputacijai.

Atsakydami ir į kitą A.Zuoko komentarą norime pranešti, kad į „Lietuvos ryto“ klubo administraciją iš D.Gudelio kontroliuojamų įmonių neperėjo nė vienas darbuotojas.

Taip pat norime pabrėžti, kad nors krepšinio aikštėje „Lietuvos ryto“ komanda dar negali pasigirti skambiomis pergalėmis, tačiau visa organizacija jau pasiekė nemažai laimėjimų.

Šiuo metu „Lietuvos ryto“ rungtynės yra lankomiausios Lietuvos krepšinio lygos čempionate. Klubas atsikratė nemažos dalies skolų. Toliau sėkmingai diegiama jaunų talentų auginimo programa. Džiaugiamės, kad į areną savo miesto komandos palaikyti sugrįžo Vilniaus miesto krepšinio veteranai. Labiausiai nusipelniusiems sostinės krepšinio žmonėms ir toliau bus rengiamos išskirtinės pagerbimo ceremonijos.

Apie pasiektus klubo valdymo rezultatus išsamiai pranešime kitos savaitės pradžioje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min