Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Asta Beierle Eigirdienė: Politinio susidorojimo buldozeriu – per Sąjūdžio kūrėją

Šaltinis: 15min
0
A A

Asta Beierle Eigirdienė Jau ne vienerius metus, kai tekdavo girdėti apie politinio susidorojimo faktus savivaldybėse ar centrinės valdžios institucijose, buvo galima tvirtai sakyti: „Mes Plungėje pasiekėme aukštesnę politinę brandą ir pas mus tokie dalykai tolimoje praeityje“. Tokią situaciją nemaža dalimi lėmė, jog čia pastaruoju metu svarbias pozicijas valdančiosiose koalicijose užėmė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovai, kurie vadovaudamiesi dar Sąjūdžio iškeltais idealais, diegė tikros demokratijos principus.

Ar nors vienas savivaldybėje dirbantis aštriai konservatoriams oponavusių liberalų atstovas yra pajutę kokį nors spaudimą ar grasinimą iš kitoms politinėms jėgoms atstovavusių mero, vicemero ar administracijos direktorės, kad bus atleisti iš darbo?

Manau, kad tokio atvejo, ar kažkokio nesaugumo jausmo dėl priklausymo opozicinei partijai tikrai nebuvo. Pagaliau, ar per tas kelias kadencijas, kai TS-LKD atstovai buvo valdančiosiose koalicijose, rasime bent vieną atleidimo iš darbo atvejį, kai teoriškai būtų galima kelti klausimą, gal tai padaryta dėl to, kad savivaldybės tarnautojas ar įstaigos vadovas priklauso tai ar kitai partijai? Manau, kad tokių atvejų niekas nesugebėtų įvardinti.

Slinktis politinių susidorojimų link

Panašu, padėtis Plungėje gali esmingai keistis meru tapus garsiam liberalui Audriui Klišoniui.

Jau pirmosiomis naujojo mero darbo dienomis savivaldybės koridoriuose nuvilnijo žinia, kad ypatingame mero taikiklyje bus savivaldybės struktūrose dirbantys konservatoriai, kurių frakcija savivaldybės taryboje kol kas vienintelė pasiskelbė opozicine.

Beje, kitų partijų, kurios buvo priešingoje stovykloje negu liberalai, atstovai, lyg ir nujausdami minėtas naujojo mero užmačias, ima glaustis prie valdančiųjų, kur dominuoja liberalai.

Pirmoji politinė auka – Sąjūdžio pradininkas

Nuo kalbų apie politiškai nulemtus atleidimus, atrodo, greitai einama prie konkrečių darbų. Savivaldybės komitetams jau perduotas svarstyti dviejų savivaldybės įstaigų Trumpalaikės globos centro ir Socialinių paslaugų centro reorganizavimo projektas.

Ar atsirastų bent vienas plungiškis, kuris drįstų lažintis, kad po reorganizavimo sukurtai jungtinei įstaigai vadovaus keliolikos metų vadovavimo patirtį turintis G.Armalis, o ne tik pradėjusi kitai įstaigai vadovauti O.Misiūnienė?

Vienai iš reorganizuojamų įstaigų vadovauja rajono liberalų vadovo žmona Odeta Misiūnienė, o kitai – konservatorius, vienas iš Sąjūdžio kūrėjų Plungėje Gintaras Armalis.

Ar atsirastų bent vienas plungiškis, kuris drįstų lažintis, kad po reorganizavimo sukurtai jungtinei įstaigai vadovaus keliolikos metų vadovavimo patirtį turintis G.Armalis, o ne tik pradėjusi kitai įstaigai vadovauti O.Misiūnienė?

Nesunku suprasti, kad sprendimas tam ir parengtas, kad galima būtų atleisti iš darbo politinių oponentų atstovą. Panašu, kad neatsitiktinai laikraštyje, kurio pagrindiniai akcininkai – liberalai, pasirodė G.Armalį puolantis straipsnis.

Kaltinimai iš esmės tik politinio pobūdžio, neparemti svariais faktais ar argumentais, nutylint jo asmeninį indėlį tiek gaunant finansavimą milijoniniams Plungės rajono savivaldybės projektams, tiek apie gausybę jam skirtų apdovanojimų už nuopelnus rajonui.

Politikų atsakomybė

Akivaizdu, kad A.Klišonio užmačios susidoroti su G.Armaliu vien liberalų balsais savivaldybės taryboje negali būti įgyvendintos.

Tad svarbu, kaip savo atsakomybę suvoks ir kaip balsuos kiti valdančiosios koalicijos dalyviai: socialdemokratai, Darbo partijos atstovai. Ar jie aklai paklus merui, ar prisidės apgindami G.Armalį – žmogų savo pasiaukojamu darbu sukūrusį įstaigą, kuri gali būti pavyzdžiu kitoms socialinės krypties įstaigoms.

O Liberalų sąjūdžio vadovams, garsiai deklaruojantiems žmogaus teises ir laisves, derėtų atkreipti dėmesį, kuo tai išvirsta jų atstovų periferijoje vykdomoje politikoje.

Asta Beierle Eigirdienė yra TS-LKD Plungės skyriaus pirmininkė

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min