Dabar populiaru
Publikuota: 2015 spalio 9d. 18:34

Aurimas Navys: Iš laiško ekspertams

Aurimas Navys Mano brangūs ir mieli bendrapiliečiai, visų reikalų ekspertai. Prieš tęsiant toliau, noriu, kad žinotumėt. Kuo jau kuo, bet tikrai didžiuojuosi būdamas Lietuvos piliečiu. Čia rimtai.

O ypatingą pasididžiavimo jausmą (kaip čia neišpuikus) sukelia mūsų sugebėjimas būti valstybe, kuri kaip geraširdė daugiavaikė motina po savo sparnu suburia visų galų ekspertus vaikus.

Gal kai kuriuos ir paklydėlius, bet neišskirdama ne vieno iš jų. Ypač džiugina, kad didžiausi, iškiliausi ekspertai nebesitenkina Lietuva. Jie netgi nebegyvena mano šalyje. Laikinai ar jau, deja, suvisam, išvyksta uždarbiauti kur į tolimus Puerto Riką, Airiją, ar Žaliojo Kyšulio salas.

Ir tai visiškai suprantama, nes kitose šalyse daugiafunkcinių ekspertų smarkiai trūksta. Tuo tarpu lietuviai emigrantai ekspertai pasižymi itin plačiu ekspertizės spektru. Kur ir kokių tik jų nerasi – nuo ekspertų, spjaudyklių ir tualetų valymo reikalams iki aukščiausio lygio visų lygų krepšinio specialistų, nuo ginkluotės ir gynybos žinovų iki visaapimančio ekspertinio Bažnyčios reikalų žinojimo šamanų. Ar tai šarlatanų.

Kitose šalyse daugiafunkcinių ekspertų smarkiai trūksta. Tuo tarpu lietuviai emigrantai ekspertai pasižymi itin plačiu ekspertizės spektru.

Ir man rodos, kad mūsų, Lietuvos piliečių, ne tiek jau ir mažai. Juk kai kiekvienas, dar ir mažiausiai bent penkių – septynių sričių ne paviršinis, o gelmių naras – ekspertas, mes drąsiai užkariaujame atsilikusios Vakarų Europos ir atsilupusių amerikonų mėgėjų gretas.

Ir nors kol kas mes pagal epideminį ekspertų viruso išplitimą negalime lygintis su plačia Rusija (jau vien ko ponas Gomelskis, – ar ponas Peskovas, o gal Lavrovas? – vertas!), ar dar ekspertiškesne Baltarusija (kurioje, kaip ir prieš du metus, taip ir šių, Viešpaties metų liepos 30 d., baltarusių ekspertų vadas Aliaksandras vanojo menkesniems ekspertams šonus, negalėdamas patikėti, kad per tiek metų ekspertai nerado šalyje naftos ir dujų klodų, na jau bent aukso gyslos, ar ką?), bet matau, jog finišo tiesioji ir pergalė jau visai netoli, galima sakyti, jau kaip ir mūsų rankose.

Mane nepaprastai džiugina, kai mano valstybės aukščiausiojo lygio viešųjų ryšių ekspertai talkina mūsų premjerui, užsakydami baltais siūlais siūtas juodos politikos žinutes nerišliose, tačiau reitingus keliančiose, gerąją žinią skelbiančiose, pasakose apie skaidrius šeiminio itin skaidraus verslo nesantuokinius ryšius. Ką ten tie viešųjų ryšių ekspertai, kai mūsų premjeras – pats geriausias iškalbos ir sąmojo ekspertas abipus Sūriųjų vandenų.

Šaunu, kai žymūs mūsų gynybos ekspertai dalyvauja giliose ekspertinėse nesibaigiančiose diskusijose, niekaip nenuspręsdami, kokią prioritetinę ginkluotę būtina nedelsiant įsigyti.

Visuotiną pasigėrėjimą (pasigėrimą?) kelia aukščiausio rafinuotumo piaro mintis pasikviesti jūtūbės ir rusiškos nuotykių knygutės „Akvariumas“ ekspertus į uždarą KAM posėdį, kuriame svarstomi valstybės saugumo klausimai „Boxer“ formatu.

Visuotiną pasigėrėjimą (pasigėrimą?) kelia aukščiausio rafinuotumo piaro mintis pasikviesti jūtūbės ir rusiškos nuotykių knygutės „Akvariumas“ ekspertus į uždarą KAM posėdį, kuriame svarstomi valstybės saugumo klausimai „Boxer“ formatu.

Nuostabu ne tai, kad tikrosios tarnybos kariuomenės kariai ir karininkai, baigę mokslus NATO ir ne tik koledžuose, dalyvavę kartu su sąjungininkais ar savarankiškai planavę įvairaus intensyvumo ir sudėtingumo kovines taktines, operacines ar strategines užduotis, negali ir žodžio šiuo klausimu (kaip ir bet kuriuo kitu, susijusiu su valstybės gynyba) pratarti.

Džiaugsmingą pakylėjimą kelia ministerijos civilių ekspertų giliamintiškas sprendimas pasikviesti <...> /įdėkite čia kokios tik norite veiklos srities žodį, pavyzdžiui, cirko/ ekspertus spręsti, kokios pėstininkų kovos mašinos yra geresnės (kam ir kur?, bet gal jau per daug tų dviejų klausimų ekspertams).

Plataus profilio, patyrimo ir pajėgumų ekspertai profesionalai negailėjo patarimų ir Lietuvos krepšinio rinktinei. Visiškai aišku, kad ne trenerių ir žaidėjų dėka rinktinė kovėsi, nugalėjo ir tapo finalininke.

Tik dėka tų krepšinio ekspertų, kurie penkių minučių pertraukose, skirtose parūkymams, liejo savo ekspertines žinias visais galimais žiniasklaidos kanalais, mes šiaip ne taip ištempėme sidabro medalius.

Didelis ir nuoširdus ačiū jiems, kurie negailėdami savo aukščiausios ekspertizės silkių žarnų valymo srityje Norvegijos šiaurėje, rasdavo tas neįkainojamas penkias minutes laiko išrėkti į ekranus itin svarbius, perduotus tiksliai ir laiku, ekspertinius krepšinio patarimus (jau galvoju reikia kokį Viber-Skype-Telegram kurti, su tiesioginiu garsiniu-vaizdiniu išėjimu realiu laiku treneriams, – „ė, keisk Mačiulį“, arba, „Javtokas kodėl sėdi?“).

O kur dar šimtai tūkstančių ekspertų socialinėje žiniasklaidoje! Manau, reikėtų nedelsiant imti galvoti, kaip čia juos pritraukus į Lietuvos futbolą, kuris, visomis Futbolo federacijos ekspertų pastangomis marinamas klinikinėje mirtyje, kažkokiu stebuklingos apvaizdos būdu sugeba iš jungtinės San Marino sporto komandos, tuomsyk kažkaip ėjusios futbolininkų pareigas, išplėšti pergalę.

Juk negali surambėjusi eilinio piliečio širdis palikti nevirptelėjusi, kai kitos srities tų pačių barbių devyndarbių ekspertų pasiaukojantis darbas karo pabėgėlių klausimais pasiekia kulminaciją.

Ką mes darytume, jei neišklausę jų pragmatiškų patarimų, pultume kaip koks dabartinis Popiežius plauti emigrantui arabui nuvargusias nuo bėgimo kojas? Tik dėka šių ekspertų visapusiško išmanymo pabėgėlių klausimais ir ypatingai sudėtingų beigi sunkiai suprantamų išaiškinimų žinome, kad pabėgėliai yra ISIS teroristai, mušantys baltuosius paauglius ir paaugles, beje, tik dėl jų akių žydrumo.

Atimantys darbo vietas iš piliečių, pensijas iš pensininkų ir pašalpas iš bedarbių. Nuodijantys tyrą mūsų katalikiškąjį pasaulį nuodėmingais pranašo (ibn) Mohammed tikėjimo syvais. Dabar žinau, kad tik dėl šių karo pabėgėlių musulmonų netrukus mūsų trispalvėje atsiras pusmėnulis, o Katedroje melsimės penkis kartus per dieną kibla pozoje. Atsisukę į Ka'aba Mekoje. Nes tik pabėgėliai kalti, kad Lietuvoje gimstamumas yra beveik 2 kartus (!) mažesnis nei pasaulio vidurkis. Ir penkis kartus mažesnis nei Afrikoje.

Ir kaip smagu, kad šventoje Marijos Žemėje atsiranda informacinio karo ekspertai, likusiu laisvu nuo ekspertizės politikoje, gynyboje, krepšinyje, religijoje, ekonomikoje, ir žinoma, versle, laiku.

Ir kaip smagu, kad šventoje Marijos Žemėje atsiranda informacinio karo ekspertai, likusiu laisvu nuo ekspertizės politikoje, gynyboje, krepšinyje, religijoje, ekonomikoje, ir žinoma, versle, laiku.

Ačiū jiems, išaiškinantiems, kad nėra ir negali būti jokio ryšio tarp Rusijos Federacijos vykdomos minkštosios, kietosios, ir tiesiog, „vatinės“ politikos beigi Graikijos krizės, karo pabėgėlių iš Sirijos, kylančio nacionalizmo ir visuomenės susiskaldymo Lietuvoje.

Sąjūdžio patriarcho išmintis visada jiems buvo ir bus tik eilinė Lietuvą apvogusio kagėbisto paranoja (neklauskit manęs, kaip galima tai suderinti, tai klausimas ekspertams). Šiems žinovams ir balvonai ant Žaliojo tilto yra meno kūriniai (kaip ir dar kokios penkios dešimtys tokių pačių, išbarstytų plačiose Sovietų Sąjungos okupuotose teritorijose).

Žymiems specialistams, tiesiai į akis meluojanti Kremliaus propagandos mašina, karo ir neapykantos kurstymas, revanšistinių nuotaikų tautinėse bendrijose palaikymas tėra kitos nuomonės išsakymas. O demokratija, žinia, ir stipri tuo, kad kiekvienas gali išsakyti savo nuomonę, ekspertines įžvalgas teškia neišmanėliams žinovai.

Ir, o Tvarka ir Teisingume!, ką aš daryčiau be išrinktųjų ekspertų kastos, be aukščiausiojo iš aukščiausiųjų specialistų luomo, man deja, net ir svajose nepasiekiamo. Ar be jų, ekspertų meistrų lygos, eičiau kaskart pralinksmėjęs dėl eilinio sprendimo?

Juk tai lyga, į kurią vienintelę galiu nukreipti kilsiantį dėl šio laiško fariziejų ir plebėjų įniršį. Lyga, kuri balsų dauguma, prioritetiniais darbais sau numato krepšinio keliones ir taip nusispjauna į braškančios Europos Sąjungos problemas, neatidėliotinus valstybės saugumo klausimus (mes ten kažką sutarėme, na, 2020-aisiais ar 21-aisiais, mokytojo tonu dudena aukščiausiojo specialistų luomo atstovai) tiek pabėgėlių, tiek ir okupuotų Ukrainos teritorijų bei kasdien augančios valstybei grėsmės fone.

Lyga, kuri nori įteisinti naktinę (karinę) optiką laukinių gyvūnų medžioklei. Lyga, kuri kasryt mane įkvepia naujiems potyriams, suteikia jėgų žygiams, suklupus padeda vėl ir vėl keltis ir dirbti mūsų vaikams bei suteikia vilties, kad galbūt mano vaikų karta gal pagaliau imsis rūpintis ne vien lovelio turiniu, bet visų pirma, valstybės gerbūviu. Karta, kuri galbūt ir suklys, bet dirbs, spręs, darys ir tamsumas prašalins, ne savo, o žmonių gėrybei, apgiedotai dainiaus Vincuko.

Užbaigdamas laišką, nuoširdžiai, jautriai, gražiai prašau jūsų atverti savo širdis ir priimti mano išdėstytą ekspertinę nuomonę šiais ir visais kitais klausimais. Juk tik ekspertas ekspertui – ekspertas.

Nuoširdžiai Jūsų, tekstų rašymo ekspertas.

Temos: 1 Aurimas Navys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Kauno poliklinikoje neįgalieji diskriminuojami 44 metus: permainų teks dar palaukti

Verslas

JAV doleris užleidžia pasaulio valiutos lyderio poziciją?

Verslas

Čerpių nebereikės: Lietuvos stogus viliasi užkariauti grūdinto stiklo saulės moduliais

Gyvenimas

Specialistė – apie ekologiškus produktus: „Geriau mažiau kokybiško produkto nei daug pigaus“

Vardai

„X faktoriaus“ teisėju tapęs R.Williamsas honorarą jau išleido: už 21 mln. dolerių nusipirko vilą

Tiesiogiai Gazas

„Riga Summer Race 2018“: sekmadienį – istorinių automobilių lenktynės

Maistas

„Miško žvėrių“ receptas: šokoladiniai sausainiai „Taika pasauliui“

Vardai

Policijos generalinis komisaras L.Pernavas priėmė A.Pauliukevičiaus iššūkį – išbandė galiūnų sportą

Pasaulis kišenėje

5 dalykai, kuriuos reikėtų sužinoti apie kalnų vedlį prieš iškeliaujant

Gyvenimas

J.Varanauskienė apie taupymo gudrybes: kaip sutaupyti, kai tai atrodo neįmanoma

24sek

Juano Carloso Navarro legenda – „Žalgirio“ bombardavimas ir tritaškių lietus NBA

Aktualu

Linas Šipavičius: Sekmadienio Evangelija. Gyvybės medis

Aktualu

„Velomaratone“ parblokšta pėsčioji, dviratininkas pasišalino

Gyvenimas

Teisingos tatuiruotės, arba Kodėl aš nesidariau to drakono

Vardai

Karklės festivalį vainikavo britų žvaigždės Craigo Davido ir Marijono Mikutavičiaus koncertai

Laisvalaikis

Žygis Karklės festivalio metu pranoko lūkesčius: svaigino gamta ir gera kompanija

Vardai

M.Petruškevičius svarsto paviešinti du prieš žmonas smurtaujančius žinomus vyrus: „Aš šokiruotas“

Aktualu

Druskininkų rajone iš varžytinių butą įsigijusio vilniečio laukė šiurpus radinys

24sek

Oscaras Robertsonas už įspūdingą sumą pardavė NBA čempiono žiedą

Pasaulio savaitės įvykiai – įspūdingiausiuose kadruose (2018 rugpjūčio 12–18 d.)

Naujienos

Aktualu

Kauno poliklinikoje neįgalieji diskriminuojami 44 metus: permainų teks dar palaukti

Verslas

JAV doleris užleidžia pasaulio valiutos lyderio poziciją?

Verslas

Čerpių nebereikės: Lietuvos stogus viliasi užkariauti grūdinto stiklo saulės moduliais

Gyvenimas

Specialistė – apie ekologiškus produktus: „Geriau mažiau kokybiško produkto nei daug pigaus“

Vardai

„X faktoriaus“ teisėju tapęs R.Williamsas honorarą jau išleido: už 21 mln. dolerių nusipirko vilą

Tiesiogiai Gazas

„Riga Summer Race 2018“: sekmadienį – istorinių automobilių lenktynės

Maistas

„Miško žvėrių“ receptas: šokoladiniai sausainiai „Taika pasauliui“

Vardai

Policijos generalinis komisaras L.Pernavas priėmė A.Pauliukevičiaus iššūkį – išbandė galiūnų sportą

Pasaulis kišenėje

5 dalykai, kuriuos reikėtų sužinoti apie kalnų vedlį prieš iškeliaujant

Gyvenimas

J.Varanauskienė apie taupymo gudrybes: kaip sutaupyti, kai tai atrodo neįmanoma

24sek

Juano Carloso Navarro legenda – „Žalgirio“ bombardavimas ir tritaškių lietus NBA

Aktualu

Linas Šipavičius: Sekmadienio Evangelija. Gyvybės medis

Aktualu

„Velomaratone“ parblokšta pėsčioji, dviratininkas pasišalino

Gyvenimas

Teisingos tatuiruotės, arba Kodėl aš nesidariau to drakono

Laisvalaikis

Žygis Karklės festivalio metu pranoko lūkesčius: svaigino gamta ir gera kompanija

Vardai

M.Petruškevičius svarsto paviešinti du prieš žmonas smurtaujančius žinomus vyrus: „Aš šokiruotas“

Aktualu

Druskininkų rajone iš varžytinių butą įsigijusio vilniečio laukė šiurpus radinys

24sek

Oscaras Robertsonas už įspūdingą sumą pardavė NBA čempiono žiedą

Vardai

Karklės festivalį vainikavo britų žvaigždės Craigo Davido ir Marijono Mikutavičiaus koncertai

Pasaulio savaitės įvykiai – įspūdingiausiuose kadruose (2018 rugpjūčio 12–18 d.)

Vardai

Atgal į mokyklą

Parašykite atsiliepimą apie 15min