Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Biudžetą – Seimo išlaidoms! Pensininkai ir taip išgyvens

Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Praėjusį savaitgalį mūsų daugiabučio kiemą užkimšo seni automobiliai. Noriu pasakyti – ne senoviniai, kainuojantys solidžias sumas, bet tiesiog seni. Labai seni. Staiga atvėsęs oras parginė pensininkus iš sodų maitintojų.

Kas jų laukia: pakilusios kainos, mažėjančios pensijos. Ir vandens patrankos, rengiamos tam atvejui, jei visiškos nevilties apimti žmonės, visą gyvenimą mėginę užsidirbti bent daugmaž garbingai senatvei, peržengtų desperacijos ribą.

Šiuo metu pagrindinė valdžios koridoriuose verdančių diskusijų tema sukasi ne apie tai, kokie gyvenimo palengvinimai galėtų sulaikyti vyresniojo amžiaus žmones nuo drastiškų veiksmų. Dažniau raminamasi, kad šių metų sausio 18-oji nebepasikartos, mat Lietuvoje... nėra demonstracijų ir mitingų tradicijos.

Tradicijų būta – prieš 20 metų, kai dabartiniai pensininkai beginkliai stojo prieš sovietų tankus. Gindami savo laisvę ir ją įkūnijančius 141 parlamentarą, kurie užsibarikadavo Seimo rūmuose.

Šiandien į daugiabučius grįžtantys pensininkai svarsto, kaip gintis nuo kitų 141 – Seime ir Vyriausybėje užsibarikadavusio nuo realaus gyvenimo. Nematančiųjų toliau nei tūkstančiais skaičiuojamos asmeninės išlaidos sąvaržėlėms ir prabangiems automobiliams.

Jų, išrinktųjų, kalbos apie visiems privalomą solidarumą krizės akivaizdoje jau skamba lyg provokacija. Kas jai pasiduos, ties Seimo slenksčiu gaus vandens čiurkšlę į krūtinę. Kažkada taip nuo tautos šventove tapusio parlamento buvo nuplauti sovietinio rojaus nenorėję atsisakyti „jedinstvininkai“.

Šiandien į daugiabučius grįžtantys pensininkai svarsto, kaip gintis nuo kitų 141 – Seime ir Vyriausybėje užsibarikadavusio nuo realaus gyvenimo.

Sovietinės nomenklatūros tradicijos, deja, taip niekada ir neišnykę iš nepriklausomos Lietuvos viršūnių aplinkos, šiandien įgauna pačias iškreipčiausias formas. Atimti iš mažiausiai gaunančiųjų yra lengviau, nei sugalvoti, kaip papildyti bendrą kišenę. Jeigu kas nors tuo nepatenkintas – visai nesunku jį sukiršinti su kitu, taip pat nepatenkintu. Pensininkai – prieš motinas, bedarbiai – prieš verslininkus. Jei nebus pritarta pajamų likučių nusavinimo per „Sodrai“ mokamus mokesčius idėjai, nusavinta vis tiek bus – nuo pensijų likučio.

Seimas ir Vyriausybė tuo metu ne vieną darbo valandą diskutuos, ar gali sau leisti (ar greičiau – ne) susimažinti parlamentinėms išlaidoms skirtus tūkstančius. Dar daugiau valandų praleis Seimo restorane ir rūkykloje keikdami naująją Seimo pirmininkę Ireną Degutienę, be išankstinio sutarimo ir diskusijų pasiūliusią solidarumo akciją pradėti nuo savęs: populistė ji, o gal net socialistė!

Parlamentinės išlaidos – vienintelis klausimas krizės gniuždomoje valstybėje, kuriuo solidariai sutaria ir valdančioji pozicija, ir kritikuojančioji opozicija: neatiduosime! Nes tūkstantis litų kas mėnesį nuo kiekvieno iš 141 parlamentaro, iš viso gaunančio daugiau kaip 10 tūkst., – tik lašas jūroje. Mažas lašelis, palyginti su tuo, kiek būtų sutaupyta kas mėnesį nugnybus po 100 litų nuo kiekvieno 800 litų pensiją gaunančio piliečio.

Gnaibymo strategija įgauna pagreitį: metų pradžioje – metų viduryje – metų pabaigoje. Biudžetas traukiasi atitinkamu tempu. Dar truputį, ir ateinančių metų išlaidas suplanuoti taps ypač lengva: nacionalinis biudžetas – Seimo narių parlamentinėms išlaidoms. Visi kiti per tą laiką bus išmokę gyventi be pinigų.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min