Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 3d. 15:42

Bo Haraldas Tillbergas: Mindaugas Sabutis pats buvo suklaidintas

2012 m. rugsėjo 30 d. Mindaugo Sabučio straipsnyje „Sekmadienio homilija. Angelams nereikia, kad mes už juos balsuotume“ yra pateikta tikrovės neatitinkanti ir visuomenę klaidinanti informacija.

Mindaugo Sabučio straipsnyje neteisingai rašoma:

„Beveik prieš metus, Šiaurės Ministrų Taryba nusprendė uždaryti Šiaurės genderinį institutą „Nordic Gender Institute“ (lietuviškai gal turėtų būti – „lyčių institutą“?), vieną iš karlsonų buveinių, kainavusią apie 200 mln. litų per metus, įsteigtą 1995 metais.

Tereikėjo, kad vienas rimtas komikas susuktų keletą filmukų apie jų mokslinį pagrindą („tūkstančius varikliukų“ bei gnostinį, neginčijamą tiesos monopolį, nepagrįstą jokiais gamtos mokslų faktais), kai net itin liberaliems politikams nebeliko nieko kito, kaip tik pasakyti, kad tie septyni (kai kuriais duomenimis, tiek institutas turėjo darbuotojų) savo namelį turėtų uždaryti ir skristi kur kitur.

Net keista tai sakyti, bet ačiū Dievui, kad norvegų komikas, sukūręs filmą, neprisistatė esąs krikščionis (gal jis toks ir nėra), nes būtų kilęs didžiulis triukšmas apie ekstremistų bei religinių fanatikų siautėjimą. Bet taip neįvyko. Europos establišmentas ir laisva žiniasklaida minėto fakto neišgirdo. Vadinasi, ir toliau karlsonai pasakos ir įtaigiai įrodinės, kaip spręsti šalių, tautų, sekso, rasių, sveiko maisto, vaikų auklėjimo, katinėlių priežiūros ir kokių nors retų Afrikos ežių problemas.“

Informuojame, kad minėtoje citatoje pateikta informacija neatitinka tikrovės.

Pažymime, kad autoriaus minimas Šiaurės šalių lyčių lygybės institutas NIKK yra ne uždarytas, o reorganizuojamas.

Straipsnio autorius klaidingai mini ir Šiaurės šalių lyčių lygybės instituto reorganizacijos priežastį. Jo minimas „rimtas komikas“, kuris „susuko keletą filmukų“ yra norvegas Harald Meldal Eia, kurio dokumentinių TV filmų serija „Smegenų plovimas“ buvo parodyta 2010 m.

Tačiau priešingai nei teigia Mindaugas Sabutis, Šiaurės ministrų tarybos sprendimas reorganizuoti Šiaurės lyčių lygybės institutą neturi nieko bendra su Harald Meldal Eia filmų ciklu „Smegenų plovimas“. Šiaurės šalių lyčių lygybės institutas net nėra tuose filmuose minimas. Filmuose minima visai kita institucija.

Pats Harald Meldal Eia filmuodamas filmų ciklą Šiaurės lyčių lygybės institute nesilankė ir  instituto darbuotojams jokių klausimų nepateikė.

Straipsnio „Sekmadienio homilija. Angelams nereikia, kad mes už juos balsuotume“ autorius Mindaugas Sabutis pats buvo suklaidintas eilės iškraipytų faktų, spausdintų dienraštyje „Respublika“ ir kituose šios žiniasklaidos grupės leidiniuose. Dėl tokių straipsnių Šiaurės ministrų taryba jau išsiuntė raginimus paneigti melagingą informaciją.

Minėtų straipsnių autoriai nesikreipė į Šiaurės ministrų tarybos biurą Lietuvoje siekdami išsiaiškinti, kokia buvo Šiaurės šalių lyčių lygybės instituto laikino veiklos sustabdymo priežastis. Šiaurės ministrų tarybai taip pat nebuvo suteikta atsakymo teisė ar teisė paaiškinti ir paneigti neteisingą informaciją, kaip tai numato Žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksas.

Tikime, kad Mindaugo Sabučio neteisingos informacijos platinimas neatspindi jo noro pakenkti Šiaurės ministrų tarybos dalykinei reputacijai. Vis dėlto, prašome autorių atkreipti dėmesį, jog galimai žalingą informaciją prieš platinant vertėtų tikrinti.

Šiaurės ministrų taryba yra vyriausybinio bendradarbiavimo forumas, jungiantis penkias valstybes – Daniją, Islandiją, Norvegiją, Suomiją ir Švediją, o taip pat autonomijos statusą turinčias Grenlandiją, Farerų ir Alandų salas.

Šiaurės ministrų tarybą sudaro keliolika reguliariai susitinkančių įvairių sričių ministrų tarybų. Kasdieninę tarybos veiklą vykdo sekretoriatas Kopenhagoje (Danija). Šiaurės ministrų tarybos veikla glaudžiai susijusi su Šiaurės taryba, kuri yra Šiaurės šalių parlamentų bendradarbiavimo forumas.

Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje įsteigtas 1991 m., siekiant atstovauti Šiaurės ministrų tarybai ir plėtoti Šiaurės šalių ir Lietuvos bendradarbiavimą.

Bo Haraldas Tillbergas yra Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje direktorius.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min