Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bronis Ropė: Rūpestis Ukrainos laisve gali pagaliau sutaikyti Lietuvą su Lenkija

Šaltinis: 15min
0
A A

Bronis Ropė Lietuva turėtų maksimaliai tampriai derinti veiksmus dėl situacijos Ukrainoje su artimiausia kaimyne Lenkija. Turime pamiršti visus nesutarimus ir kartu su Varšuva ieškoti diplomatinių sprendimų Ukrainoje. Rusijos agresijos kontekste mūsų baimės ir smulkmeniški kivirčai su lenkais atrodo nerimtai.

Valstybės vadovai prieš kurį laiką sugebėjo lygioje vietoje sugadinti santykius su Lenkija, pasidavę radikalių politikų provokacijoms ir įsivėlę į tuščius ginčus dėl gatvių lentelių bei "w" raidės lenkų tautybės Lietuvos piliečių varduose. Dėl valdžios trumparegiškumo turime rimtų problemų įgyvendindami strateginės reikšmės projektus su Lenkija, kurie galėtų tiesiogiai prisidėti gerinant Lietuvos žmonių gerovę. 

Lietuva ir Lenkija drauge gali pastumti ES nedelsiant, nelaukiant Asociacijos sutarties pasirašymo, suteikti Ukrainos piliečiams visas įmanomas įvažiavimo į ES lengvatas ir sparčiai artėti prie bevizio režimo.

Visos Europos žaliosios ir centristinės partijos visada pasisako tik už taikų konfliktų sprendimą. Bet tai nereiškia, kad turime sėdėti rankas sudėję ar atsukti Ukrainai nugarą. Lietuva ir Lenkija drauge gali pastumti ES nedelsiant, nelaukiant Asociacijos sutarties pasirašymo, suteikti Ukrainos piliečiams visas įmanomas įvažiavimo į ES lengvatas ir sparčiai artėti prie bevizio režimo. Tai būtų aiškus signalas ukrainiečių tautai, kad Europa nenusigręžia nuo Ukrainos ir geležinės uždangos laikai nebegrįš. 

Šiandien Ukraina draskoma į gabalus, jos žmonės yra ypatingai jautrūs ir negali laukti ilgai. Lenkija ir Lietuva kaip artimiausios Ukrainos kaimynės turi aktyviai prisidėti prie derybų dėl taikos, garantuojant Ukrainos teritorinį vientisumą ir visų tautybių Ukrainos gyventojų saugumą.

Bronis Ropė yra Ignalinos rajono meras, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas į Prezidentus

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min