Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dainius Kreivys: Griauti lengviau nei statyti

Šaltinis: 15min
0
A A

Dainius Kreivys Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius sekmadienį išvyksta vizito į JAV. Tiksli jo darbotvarkė taip ir lieka neaiški, bet viešumoje kalbama, kad premjeras bandys įtikinti „Chevron“ grįžti ir investuoti į skalūnų dujų žvalgybą ir gavybą. Vyriausybė taip pat pareiškė, jog pavasarį tikisi paskelbti pakartotinį konkursą dėl skalūninių dujų žvalgybos ir gavybos Lietuvoje bei žada investuotojams pasiūlyti palankesnes sąlygas.

Deja, tačiau už investuotojų pritraukimą tiesiogiai atsakingas aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas didelio pastarųjų susidomėjimo nesitiki. Ir nenuostabu, kad nesitiki, nes po „Chevron“ išvarymo tarptautinėse rinkose paskleista – žinia, jog Lietuvoje investuoti yra rizikinga.

Toks valdančiųjų žingsnis tėra tik paradomasis bandymas taisyti pačių padarytas klaidas. Kai prieš metus savo kieme turėjome jau konkursą laimėjusį investuotoją, Vyriausybė, stokodama politinės valios, sąmoningai vilkino reikiamus sprendimus ir privertė „Chevron“ pasitraukti iš Lietuvos.

A.Butkevičiaus noras išplauti socialdemokratų Vyriausybės padarytą dėmę ant Lietuvos munduro atrodo apgailėtinai.

Užsienio investuotojams reikalingas stabilus ir subalansuotas teisinis reguliavimas bei patikima šalies reputacija. Tenka apgailestauti, tačiau Lietuva, po skalūninių dujų gavybą bei apmokestinimą reglamentuojančių teisės aktų kaitaliojimo bei Chevron „išvarymo“ neturi nei vieno, nei kito. Ilgiau nei metus Vyriausybė ir Seimas negalėjo rasti sutarimo dėl mokesčio dydžio už valstybinius gamtos išteklius.

Tokia situacija ilgam laikui diskreditavo Lietuvos vardą šios srities investuotojų akyse, o dabartiniai Vyriausybės veiksmai prieš suplanuotą premjero kelionę į JAV yra ne kas kita, kaip paviršutiniškas bandymas demonstruoti, jog ministras pirmininkas rūpinasi stambių užsienio investicijų pritraukimu į šalį.

Padaryta negrįžtama žala valstybei, todėl A.Butkevičiaus noras išplauti socialdemokratų Vyriausybės padarytą dėmę ant Lietuvos munduro atrodo apgailėtinai. Panašu, kad kol Lietuvą valdys ši Vyriausybė, rimtų užsienio investuotojų nesulauksime.

Dainius Kreivys yra Seimo TS-LKD frakcijos narys, Šešėlinės Vyriausybės energetikos ministras
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min