Dabar populiaru
Publikuota: 2016 liepos 7d. 07:14

Danutė Žvinklytė: Bylinėtis internetu – pigiau ir greičiau

Danutė Žvinklytė Socialiniame tinkle „Facebook“ teko skaityti, kaip vienas šio tinklo vartotojas pasidžiaugė gyvendamas Lietuvoje, mat jam nereikėjo kelias dienas minti įvairių įstaigų slenksčių ir net važiuoti į teismą, kurio leidimą įkeisti nekilnojamąjį turtą, pasinaudojęs teismų elektroninių paslaugų portalu, gavo per dieną.

Taip, šiandien teismai vyksta greitai ir internetu: jau trečius metus veikiančiame portale www.e.teismas.lt net 25 000 vartotojų teikia ir gauna dokumentus neišeidami iš namų ar gyvendami užsienyje, moka net 25 proc. mažesnį žyminį mokestį ir nė cento neatiduoda pašto išlaidoms.

Tad kaip sutaupyti laiko, pinigų ir dar tausoti gamtą teisingumo ieškant ne popierinėse bylose?

Štai, pavyzdžiui, norite kreiptis į teismą ir ten išspręsti ginčą su darbdaviu. Jums tereikia prisijungti prie portalo www.e.teismas.lt per elektroninius valdžios vartus arba teismo suteiktais prisijungimo duomenimis ir teismui (kurio teritorijoje sprendžiamas ginčas) pateikti ieškinį, skundą, pareiškimą ar kt. dokumentą (tai priklauso nuo bylos, jos eigos ir t. t.). Beje, norėdami jungtis antruoju būdu, turėtumėte nuvykti į teismą, kuriam teiksite elektroninius dokumentus, parašyti prašymą, gauti prisijungimo duomenis ir jais naudodamiesi prisijungti prie portalo.

Portale galima rasti dokumentų ruošinių, kuriuos užpildžius, prisegus priedus iš savo kompiuterio galima išsiųsti vos per kelias minutes. Dokumentuose įrašyti duomenys vėliau sistemoje būna automatiškai įkeliami į kitus dokumentus, kuriuos tenka pildyti.

Jei su darbdaviu nusprendžiate ne bylinėtis, o ieškoti kompromiso, šiame portale galite pasirinkti ir teisminės mediacijos (taikinamojo tarpininkavimo ne teismo salėje su tartis padedančiu žmogumi) kelią.

Jei naudotis portalu sudėtinga, galima peržvelgti videopagalbos filmukus, kuriuose detaliai paaiškinami visi dokumentų teikimo, bylų peržiūrėjimo, tvarkymo, žyminio mokesčio mokėjimo žingsniai. Jei tik kyla klausimų, neaiškumų, norite pasitarti, visuomet galite paskambinti portale nurodytu konsultacijų telefonu.

Pati portalu www.e.teismas.lt kaip teisėja naudojuosi kas dieną, tad drąsiai raginu ir kitus – teisininkus ir bylininkus: perkelkime ginčus, bylas, prašymus teismui ir kt. į elektroninę erdvę – taip juos išspręsime lengviau, greičiau ir pigiau.

Danutė Žvinklytė yra Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėja, portale e.teismas.lt 2014 ir 2015 m. parengusi daugiausia elektroninių dokumentų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

02:12
39:35
01:36

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie 15min