Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dar yra ką apmokestinti!

Šaltinis: 15min
0
A A

Buvau davusi sau žodį – neįsiliesiu į isterišką aikčiojimą, kad pakilo PVM ir mokesčių sistemoje dabar velnias gali kanopą nusilaužti. Bet atsiprašau, nervai neišlaikė. Žinoma, (piktavalių džiaugsmui) dėl labai asmeniškų ir subjektyvių priežasčių.

Dėl naujo mokesčio, jau pavadinto pievos mokesčiu. Esą jeigu nešienauji savo pievos, tai žemė mikliai bus perduota kažkokiam mistiniam žemės fondui, jie esą ją ir prižiūrės, runkelius, bulves ar rapsus sodins. Nesutiksi perduoti – mokėsi papildomai. Nesvarbu, kad pievai prižiūrėti europinės paramos neprašai.

Palaukit, mielieji. Pirmiausia, man iš tikrųjų patinka pieva. Tos žemės, kurioje ji auga, aš negavau kaip močiutės palikimo. Tą žemę su pieva aš PIRKAU. Ir dabar, jeigu teisingai rašo Konstitucija, ta žemė su visa pieva yra mano PRIVATI NUOSAVYBĖ. O tokia nuosavybė, jeigu tikėtume Konstitucija, yra NELIEČIAMA. Tai kodėl aiškinate, ką aš ten turiu daryti???  

Man patinka pieva. Patinka atsigulti joje ir užvertus galvą į dangų skaičiuoti debesis. Arba patinka, kai toje pievoje mano vaikai randa teršalais neapipurkštų gėlių. Ir, atsiprašau už egoizmą, man nerūpi, kad tą pievą būtų galima suarti ir pasodinti joje bulvių ar cukrinių runkelių.  

Tai kam, po velnių, mano pieva užkliuvo? Ne žemės jums trūksta. Proto trūksta. 

Įtariu, kad desperatiškai trokštant apmokestinti bet ką, ką galima, situacija galėjo būti komiška. Tarkim, važiavo Kubilius arba Valinskas (pastarasis labai mėgsta kažkodėl būtent prieš prezidento rinkimus po Lietuvą važinėti) per kokį rajoną. Įsivaizduojat, pro šalį zuja automobiliai, kurių taip ir neišdegė apmokestinti. Skaudu... Ir staiga prieš akis – pieva. Eureka! Štai dar vienas dalykas, kurį galima apmokestinti. Motyvai? Žemės Lietuvoje trūksta. Trūksta bulvių, nėra kur karvių laikyti, nes buožės visokios žemių prisipirko ir laiko ją „prastos agrarinės būklės“.  

Ne žemės jums trūksta, mielieji. Proto trūksta. Galite tų bulvių tonas užauginti, bet supirkimo kainos – mažos. Neverta net prasidėti. Galite karves prie kiekvieno žolės stiebelio sustatyti, bet pieno supirkimo kaina irgi juokinga. Kaip visada, ne nuo tos pusės pradėjote skaičiuoti.

Bet ką čia, kaip sakoma, nekonstruktyviai kritikuosi. Kad valdžios vyrams būtų lengviau ieškoti, už ką piliečiams liepti mokėti  ir viską OPTIMIZUOTI, siūlau: 

Įvesti mokestį už barzdą (senosios Rusios pavyzdys)
Įvesti mokestį už plikes (mažiausiai du kandidatai iš aukščiausių valdžios sluoksnių jau gali atverti pinigines šiandien)
Dvigubu PVM tarifu apmokestinti tualetinį popierių (ir paklausa didelė, ir miškas padėkos)
Įvesti mokesčius už kiekvieną medį (kuo medžiai prastesni nei pievos gėlės?)
Įvesti mokestį už nesuskaičiuojamą skaičių vaikų mylimų Džiungarijos ir paprastų žiurkėnų, papūgų, kanarėlių, šeškų ir driežų laikymą (kvėpuoja tuo pačiu deguonimi)
Įvesti mokestį už orą (tai būtų socialiai teisinga Džiungarijos ir paprastų žiurkėnų, papūgų, kanarėlių, šeškų ir driežų atžvilgiu)
Įvesti mokestį už tai, kad sergi ir neini į darbą, todėl, kad  neuždirbi ir nemoki valstybei mokesčių
Įvesti mokestį už tai, ką su kitos lyties asmeniu veiki lovoje, jeigu tas veiksmas po 9 mėnesių neduoda rezultatų.

Ir galų gale  – kadangi Lietuvoje 85 šeimų, auginančių vaikus, gaus vaiko pinigus, vadinasi, 15 procentų šeimų su vaikais gyvena ne ant skurdo ribos. Vadinasi, jie gali mokėti! Tai mikliai tik – mažiausiai po 2 litus nuo gyvo svorio kilogramo per mėnesį!    

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min