Dabar populiaru
Publikuota: 2016 sausio 14d. 11:58

Darius Ulickas: MMA kėlimas – tušti gąsdinimai be pagrindo

Darius Ulickas Po įvairių diskusijų, baimių, grasinimų apie bedarbių armijas 2016 metus pradėjome su padidinta minimalia mėnesine alga (MMA) ir nuo sausio 1 dienos ji sudaro 350 eurų. Minimali alga didės ir nuo liepos – iki 380 eurų. Dirbame, o ne tuščiai kalbame ir rinkiminiai pažadai įgyvendinami.

Darbo partija 2012 metais rinkimų programoje įsipareigojo MMA didinti iki 437 eurų. Nepaisant aršios kritikos ir nepasitikėjimo, tikslingai einame savo pažadų įgyvendinimo link. Ryžtingai atlaikėme puolimus ir kaltinimus populizmu. Tai – ne politinės lenktynės, mielieji ponai. Tai – būtini žingsniai, jei norime gerinti mažiausias pajamas gaunančių žmonių gyvenimo kokybę.

Pagrindinis oponentų argumentas visada būdavo dėl nedarbo padidėjimo. Grasinimai nepasiteisina, netgi viskas vyksta priešingai. Žurnalistai jau pastebėjo – po pastarųjų metų minimalios algos kėlimų nedarbas beveik visur mažėjo.

Pavyzdžiui, po to kai Lietuvoje minimalus mėnesinis atlyginimas 2015 metų liepą padidintas nuo 300 iki 325 eurų, nedarbo lygis rugsėjį (lyginant su birželiu) sumažėjo 1,3 proc. punktu iki 8,1 proc. MMA didinimas nedarbo lygio nepakėlė ir ankstesniais laikotarpiais. Tokie Statistikos departamento duomenys. Baimės akys didelės, bet ne viskas taip baisu.

Minimalios mėnesinės algos didinimo teigiamą poveikį mato ir ekonomistai. Pavyzdžiui, Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas Raimondas Kuodis pabrėžia, kad Lietuvos ekonomikos augimo pagrindas yra vidaus vartojimas, kuris priklauso ir nuo MMA: „MMA didinimai ekonomikos nesugriovė, netgi priešingai. Vidaus rinka šiandien yra gerokai pagyvėjusi ir netgi tapo ekonomikos augimo varikliu pastaraisiais metais“ .

Mūsų partijos prioritetas – žmonės ir jų pajamų didėjimas, todėl nuosekliai kovojame, jog būtų didinama minimali mėnesinė alga.

„Nordea” banko ekonomistas Žygimantas Mauricas teigia: „<...> kad tokioje ekonominėje aplinkoje Vyriausybės uždavinys yra užtikrinti, kad pajamos augtų tolygiau ir socialinė atskirtis nedidėtų per stipriai. Šiam tikslui labai tinka neapmokestinamų pajamų dydžio didinimas (NPD). Taip pat ir minimalaus mėnesinio atlyginimo (MMA) kėlimas“.

Rekomendacijos aiškios ir mes jaučiamės pakankamai stiprūs, kad galėtume jas įgyvendinti. Mūsų partijos prioritetas – žmonės ir jų pajamų didėjimas, todėl nuosekliai kovojame, jog būtų didinama minimali mėnesinė alga. Juk tai ne tik leis pakelti žmonių pragyvenimo lygį, bet ir prisidės prie šalies ekonomikos augimo, o dėl to visi gyvensime tik geriau.

Galime pasigirti ir daugiau. Darbo partija pasiekė daugiau nei kad minimalios mėnesinės algos didėjimas. Nuo sausio taip pat didėja senatvės pensijos – vidutinė senatvės pensija, turint būtinąjį stažą, padidėjo apie 8 eurus arba 3,2 proc. ir sieks 265 eurus. Šių metų biudžete numatytos lėšos didinti ir švietimo bei ikimokyklinių ugdymo įstaigų darbuotojų atlyginimus. Jie turėtų būti didinami nuo 2,5 iki 3 procentų.

Po mažą žingsnį, bet vis žengiame į priekį. Nes mes galime tai, ko negali kiti – ištesėti savo pažadus ir iš tiesų dirbti žmogui.

Darius Ulickas yra Seimo Aplinkos apsaugos komiteto, Seimo Darbo partijos frakcijos narys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min