Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Darželiai. Status quo

Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Ar esate patyrę jausmą, kai, vos tik pravėrus duris, nuo kvapo, kuris sužadina prisiminimus, skrandyje tarsi įstringa maistas, lyg jis būtų nustojamas virškinti, o per kojas nueina virpulys?

Šiaip mano skrandis veikia kaip laikrodis. Bet jis visada sustoja atliekant vieną veiksmą – pravėrus vilnietiškų vaikų darželių-lopšelių duris.

Turbūt, raminuosi, tai susiję su jauduliu, kad darželio ieškau savo vaikui – dar ne dabar, nes jis per mažas, bet ateičiai. Juk prie valdiškų darželių yra nutįsusi eilė ir norint kada nors į kurį nors apskritai patekti, reikia užsirašyti iš anksto.

Arba jaudulys gali būti susijęs su nelabai maloniai prisiminimais iš sovietinio darželio realybės, kai reikėdavo per prievartą miegoti pietų miego arba gerti šiltą pieną, apsitraukusį tokia labai nesimpatiška plutele.

Bet kodėl tie prisiminimai iškyla po daugiau nei dvidešimties metų ir tiesiog pakerta kojas?

Beveik neabejoju, kad absoliuti dauguma vaikų lopšelių-darželių auklėtojų yra nuostabios pedagogės, o darželių vadovės stengiasi, kad aplinka būtų kuo gražesnė ir jaukesnė.
Vis dėlto viena yra norėti, o kita – turėti.

Atvėrus šių įstaigų duris (na, už visas negarantuoju), pasitinka tas pats kvapas, kuris tvoksteldavo ir tada, kai pati lankiau darželį ar į jį vesdavau savo jaunesniąją seserį. Nežinau, kokios jo sudedamosios dalys, bet tas kvapas labai jau nemalonus. O šalia kvapo – ir visa kita. Išklypusios tvoros, žaidimų aikštelių inventorius, apsilaupę dažai ant pavėsinių. Niūru, pilka. Nevaikiška. Širdį skauda.

Uždariusi dar vieno – jau n-tojo – darželio duris, liūdnai sau tariau – jei vaikų ugdymo įstaigoms atnaujinti ir iš esmės sutvarkyti pinigų trūko iki šiol, kai Lietuva išgyveno iki tol neregėtą ekonomikos augimą, jų tikrai nebus sunkmečiu.

Štai tokie mūsų valstybės prioritetai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min