Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti

Dumblas

Prieš metus parlamento rinkimus laimėjusi ir Vyriausybę su partneriais suformavusi Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) žadėjo išvesti Lietuvą iš "nomenklatūrinės, nesąžiningos politikos dumblo, kuriame esame įstrigę". Tačiau apsižvalgius prieš šv. Kalėdas apima keistas jausmas: ar šio rinkimų pažado TS-LKD nepamiršo? Ar tikrai valdžios politika grindžiama morale?

Štai neseniai iš pareigų buvo atleistas Lietuvos radijo ir televizijos centro (LRTC) – žmonių vadinamo Televizijos bokštu – generalinis direktorius Algirdas Vydmontas. Tai kompetentingas, sąžiningas, vadovautai įmonei ir valstybei ištikimas pareigūnas. Jis Sausio 13–ąją gynė Televizijos bokštą nuo okupacinės kariuomenės desantininkų ir už tai valstybės buvo apdovanotas. Jam vadovaujant LRTC tapo pelninga, į moderniausias technologijas orientuota valstybės įmone. A.Vydmontas visada principingai gynė valstybės įmonę nuo nesąžiningų Susisiekimo ministerijos vadovų ir verslo grupių spaudimo. Iki šiol tai darė sėkmingai.

LRTC buvo reta išimtis, liudijusi, kad ir korumpuotoje Lietuvoje, esant sąžiningiems ir principingiems vadovams, kaip Skandinavijos šalyse gali veikti pelningos ir modernios valstybės įmonės. Visi atlikti auditai rodė, kad įmonė veikia skaidriai. Net ir tie, kurie buvo rengiami siekiant nuversti LRTC vadovą. Ir staiga, valdant TS–LKD, toks žmogus, ištvėręs Gedimino Kirkilo socialdemokratų valdymą, be jokių paaiškinimų ir motyvų buvo atleistas iš pareigų. Beje, visai konservatorių partijai ir jos lyderiams iškalbingai tylint. Kodėl?

Iš pareigų prieš Kalėdas pasiūlyta pasitraukti ir Studijų kokybės vertinimo centro direktoriui Eugenijui Stumbriui. Šis mokslininkas ir kvalifikuotas pareigūnas sukūrė aukštojo mokslo programų vertinimo sistemą ir principingai kovojo su nelegaliomis Rusijos aukštosiomis mokyklomis. Būtent jo dėka į viešumą iškilo faktai, kad su Rusijos slaptosiomis tarnybomis siejamos nelegalios aukštosios mokyklos Lietuvoje masiškai pardavinėja diplomus ir ypač domisi „studentais“, kurie disponuoja Lietuvos valstybės ir tarnybos paslaptimis. Šias įstaigas globojo įtakingi buvusios valdančiosios koalicijos politikai. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas tokias Maskvos mokyklas įvardijo kaip grėsmę mūsų nacionaliniam saugumui, o Lietuvos kontržvalgyba fiksavo ne vieną mūsų pareigūnų verbavimo atvejį šiuose „universitetuose“. E.Stumbrio pastangomis iš Latvijos gauta tikra informacija apie socialdemokratų globotą Tarptautinę Baltijos akademiją ir demaskuoti jos globėjai. Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl dokumentų klastojimo. Tiesa, prokuratūra sugebėjo jį tyliai numarinti.

E.Stumbrio vadovaujamas Studijų kokybės vertinimo centras dalyvavo atskleidžiant tiesą apie Viktoro Uspaskicho ir Gedimino Kirkilo „diplomus“. Apie buvusio socialdemokratų lyderio netikrą diplomą šis valstybei ir įstatymui lojalus tarnautojas viešai kalbėjo net tada, kai G.Kirkilas buvo premjeru. Jo veikla lėmė, kad Lietuvoje nebuvo akredituotos tos studijų programos, kurios neatitikdavo būtinų reikalavimų.

Kodėl tokio darbo Andriaus Kubiliaus Vyriausybei jau nebereikia? Kodėl sąžiningi pareigūnai ir vadovai, daug metų grūmęsi dėl principų su neskaidria socialdemokratų valdžia, šiandien tampa konservatorių valdžios aukomis? Ar taip TS–LKD veda Lietuvą iš „nesąžiningos politikos dumblo“?

Ar to dumblo neatsiranda daugiau, kai A.Kubiliaus Vyriausybė ir Seimo TS–LKD frakcija rūpinasi generalinio prokuroro Algimanto Valantino ar buvusio realaus VSD vadovo Dainiaus Dabašinsko karjeromis. Štai šių žmonių negalima išmesti į gatvę. Žuvusio pulkininko Vytauto Pociūno šmeižto kampaniją organizavęs, „Dujotekanos“ interesus gynęs, žurnalistų, politikų, visuomeninių organizacijų lyderių ir verslininkų neteisėtą sekimą pradėjęs D.Dabašinskas TS–LKD Vyriausybės užsienio reikalų ministro Vygaudo Ušacko įsakymu paskirtas ir ramiai sau dirba ministru patarėju Lietuvos ambasadoje Ukrainoje. Patogiai ir už gerą algą. Vadinasi, jo buvusi veikla netiesiogiai remiama. Konservatoriai pasirūpino, kad D.Dabašinskui nereikėtų vairuoti taksi automobilio, kaip tai darė iš tarnybos VSD atleistas kontržvalgybos vadovas Vytautas Damulis. Atleistas už tai, kad liudijo tiesą parlamentui apie Rusijos priedangos organizacijos įtaką tam pačiam VSD. Beje, per TS–LKD sąjungos valdymo metus niekas valstybės vardu dėl sąžiningų liudijimų parlamentui nukentėjusių pareigūnų net neatsiprašė. Kaip niekas neatsiprašė ir buvusio Telšių apskrities mokesčių inspekcijos viršininko Antano Naujoko, sąžiningo pareigūno, kuris VSD pastangomis neteko tarnybos po to, kai jo pavaldiniai generalinio prokuroro A.Valantino sesers Stasės iš Telšių rankinėje atrado milijoninę juodąją įmonės „Samanėlė“ buhalteriją.

Sąžiningą politiką pažadėję vykdyti konservatoriai ir krikščionys demokratai per metus net nedrįso paklausti prokuroro A.Valantino: kodėl daugiau nei dvejus metus prokuratūroje vilkinama jo sesers ir „Samanėlės“ byla, kodėl tiek metų prokurorų žlugdomas V.Pociūno žūties tyrimas, o dėl jo šmeižto byla iki šiol neiškelta, kodėl pats generalinis prokuroras globoja neteisėtas paslaugas VSD teikiantį Šiaulių apygardos vyriausiąjį prokurorą Anatolijų Mirnyj, kodėl prokuratūra yra tapusi galimų pedofilų jaukia užuovėja?

Gal bent prieš šv. Kalėdas TS–LKD išdrįs šiuos klausimus užduoti A.Valantinui? O gal pilietinės drąsos konservatoriams ir krikščionims demokratams pakanka tik sąžiningos politikos deklaracijoms skelbti? Bent atsiprašyti nuo korumpuotų valdžios sprendimų nukentėjusių padorių pareigūnų prieš didžiąsias šventes derėtų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius