Dabar populiaru
Publikuota: 2016 gegužės 3d. 11:38

Edmundas Pupinis: Socialdemokratų pažadai švietimo pertvarkai – neįgyvendintos fantazijos

Edmundas Pupinis Kaimiškos vietovės nesulaukė socialdemokratų žadėto gelbėjimosi rato. Jų Vyriausybės programines nuostatas galima pavadinti labai paprastai – neįgyvendintos fantazijos.

Kadangi socialdemokratai nieko ir nebandė daryti, tai galima tik pasiguosti, kad jie ir vėl mus „išdūrė“. Štai kaip gražiai buvo žadėta Vyriausybės programoje: „175. Koreguosime bendrojo ugdymo mokyklų reformą taip, kad nebūtų draskomas suformuotas bendrojo ugdymo mokyklų tinklas ir dėl to nedidėtų darbo netekusių mokytojų skaičius, būtų išsaugomos mokyklos kaimo vietovėse.“

Utenos rajono taryba, taip ir nesulaukusi gelbėjimo rato, savo eiliniame posėdyje vėl uždarinėjo kaimiškų vietovių mokyklas. Deja, ne tik pagrindines, bet ir pradines, ir net darželius. O tai reiškia tik viena – kaimiškos vietovės dar labiau praranda savo patrauklumą.

Deja, Utenos savivaldybė ne vienintelė. Visos kerta iš peties. Kai kada susidaro įspūdis, kad pats premjeras A.Butkevičius per besibaigiančią kadenciją taip ir nerado laiko perskaityti savo vadovaujamos Vyriausybės programos. Nes jis ir pats aiškindamas žemus mokytojų atlyginimus svarbiausia to priežastimi nurodydavo pustuštes mokyklas. Bet kam tada programoje apgaudinėti žmones?

Šios Vyriausybės valdymo metu taupymas mokyklų sąskaita kaip niekada įgavo pagreitį. Deja, dėl mažėjančio moksleivių skaičiaus kasmet sutaupomos lėšos buvo naudojamos ne geresniam mokyklų finansavimui ir ne mokytojų algų kėlimui, o kitoms Vyriausybės suplanuotoms reikmėms.

Kai kada susidaro įspūdis, kad pats premjeras A.Butkevičius per besibaigiančią kadenciją taip ir nerado laiko perskaityti savo vadovaujamos Vyriausybės programos.

A.Butkevičiaus Vyriausybės programoje, kurią 2012 m. gruodžio 13 d. patvirtino socdemų, darbiečių, tvarkiečių ir lenkų rinkimų akcijos valdančioji dauguma, buvo ir daugiau gražių frazių.

Beveik visos liko neįgyvendintos, bet skaityti malonu: „184. Laikydami mokytoją pagrindiniu švietimo kaitos ir mokyklos tobulinimo veiksniu, atkursime mokytojo profesijos prestižą, stiprinsime mokytojų statusą visuomenėje, numatydami prevencines priemones, skirtas užkirsti kelią moraliniam ir fiziniam smurtui prieš mokytoją, užtikrinsime, kad vidutinis mokytojo darbo užmokestis būtų aukštesnis už šalies darbo užmokesčio vidurkį.“

Kur rezultatai? Leiskite priminti, kad vidutinis darbo užmokestis šalies ūkyje 2015 metų ketvirtą ketvirtį buvo apie 765,9 EUR, o vidutinis mokytojų atlyginimas už etatą nesiekia ir 600 EUR.

O atlyginimų pakėlimas keliais procentais ne padidino, o, atvirkščiai, dar sumenkino mokytojų prestižą. Pats premjeras A. Butkevičius pripažino, kad pedagogų algų didinimas 1,5 procento – žmonių įžeidimas.

Nepaisant nesėkmės įgyvendinant šios kadencijos Vyriausybės programą, socialdemokratai ir vėl žada, kad po įvyksiančių Seimo rinkimų (konkrečiai, nuo 2017 metų sausio) mokytojų atlyginimai vidutiniškai bus didinami 7 proc., o nuo 2018 metų – dar 5-10 proc. Netikite? Kaip galite? Juk taip žadėjo pats premjeras A.Butkevičius!

Edmundas Pupinis yra TS-LKD prezidiumo narys, Utenos TS-LKD skyriaus pirmininkas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

20:17
01:09
02:13

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min