Dabar populiaru
Publikuota: 2015 liepos 10d. 13:34

Eligijus Masiulis: Graikiškos pasakos baigėsi – laikas išmokti pamokas

Eligijus Masiulis Iki paskutinės minutės pasiožiavę, tarsi išlepintas vaikas, reikalaujantis iš tėvų dar vieno saldainio, galiausiai šiąnakt Graikijos vadovai ryžosi pripažinti savo klaidas ir sutiko su ES siūlomomis griežtomis reformomis šalies ekonomikoje. Sveikinu šį sprendimą ir tikiuosi, kad jo bus nuosekliai laikomasi.

Tačiau dar vos prieš savaitę demokratijos kūrėjai graikai demokratiškai nusprendė nesivadovauti sveiku protu ir atsukti nugarą jiems padėti mėginančiai Europai. Todėl labai svarbu, kad ne tik terminų prispausti šalies vadovai, bet ir Graikijos visuomenė galiausiai ryžtųsi išmokti šią skaudžią atsakomybės pamoką bei vieningai ištaisyti iki šiol padarytas klaidas.

Saugodami graikų į Europą atneštą demokratiją, negalime jų atstumti – Graikija turi likti vieningoje ES šeimoje ir, pasimokiusi iš savo klaidų, ją stiprinti.

Ši pamoka – tai kaina už pernelyg ilgai užsitęsusį gyvenimą iliuzijomis. Tai kaina už visuomenės (pasi)tikėjimą populistinėmis, neracionaliomis politikų piešiamomis svajonėmis.

Tikiuosi, jog ir Europos lyderiai prisidės prie šios pamokos, atidžiai stebėdami Graikijos progresą ir nuolat perduodami jai aiškią, griežtą ir vieningą žinią: atsakomybės vengimas ir fantazijomis paremtas šalies ekonomikos valdymas nebus toleruojamas ir remiamas – graikų politikai turi prisiimti atsakomybę už padarytas klaidas ir radikaliai keisti šalies valdymo kryptį, atsisakydami populizmo bei imdamiesi racionalios, pamatuotos ekonominės politikos.

Ši pamoka svarbi ne tik Graikijos gerovei – ji reikalinga mums visiems. Europoje sukurtai sąjungai šiandien, augant Rusijos grėsmei, ypatingai reikalinga vienybė. Todėl, saugodami graikų į Europą atneštą demokratiją, negalime jų atstumti – Graikija turi likti vieningoje ES šeimoje ir, pasimokiusi iš savo klaidų, ją stiprinti. Tik taip, dirbdami išvien, išvengsime vis stiprėjančios grėsmės iš Rytų.

Eligijus Masiulis yra Liberalų sąjūdžio pirmininkas, Seimo narys

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min