Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Eligijus Masiulis: Kalėdų „dovanos“ žmonėms ir verslui

Šaltinis: 15min
0
A A

Eligijus Masiulis Ką valdančioji Seimo dauguma su socialdemokratais moka, to iš jų tikrai neatimsi – Lietuvos žmonės ir smulkusis verslas iš anksto gavo „dovanas“ artėjančių Kalėdų proga.

Gavo tokias dovanas, kurias mielai kuo greičiau išmestų per langą. Valdantieji Seime tyliai ir vieningai nubalsavo už mokesčių didinimą nuo 2015 metų – t.y. nustatė naują nekilnojamojo turto mokesčio kartelę (nuo 760 tūkst. Lt) ir įvedė smulkiojo verslo (individualių įmonių, mažųjų bendrijų) apmokestinimą „Sodros“ įmokomis.

Liberalai, žinoma, balsavo prieš, bet sveiko proto Seime šiais klausimais nerasta. Kokios pasekmės mūsų laukia?

Ar nekilnojamojo turto mokesčio lubų nuleidimas padės surinkti daugiau pajamų į biudžetą? Ne, nes tie (galbūt) porą milijonų litų ištirps šio mokesčio administravimo kaštuose, o žmonėms, turintiems bankų paskolas, tai tikrai atsilieps. Koks NT mokestis laukia toliau – jis bus skaičiuojamas nuo turto už 100 tūkst. eurų, o gal mokės visi, turintys stogą virš galvos?

Jei Seimo valdančiųjų tikslas yra prieš pat Kalėdas daužyti žmonių svajones – jiems tai puikiai išeina.

Kitas dalykas – ar smulkusis verslas noriai papildys „Sodros“ mokėtojų gretas? Dar kartą – Ne, nes dalis verslų tiesiog bus uždaryti arba keliaus iš Lietuvos. Tik priminsiu, ką pasakė iš JAV į Lietuvą grįžęs ir mažąją bendriją čia neseniai įsteigęs programuotojas Kęstutis Matuliauskas: „Tai sužlugdys mano verslo svajonę ir tikėjimą Lietuva“.

Jei Seimo valdančiųjų tikslas yra prieš pat Kalėdas daužyti žmonių svajones – jiems tai puikiai išeina. Jei norima „supakuoti“ Lietuvoje dar sąžiningai mokesčius mokančių verslių žmonių lagaminus – irgi neblogai pasidarbuota.

Šiame fone „gražiai“ įsipaišo socialdemokratų ir valdančiųjų sprendimas nuo kitų metų apie 200 mln. litų didinti nedarbo išmokas. Šalies perspektyva aiški, nebereikia žiūrėti į „Lietuva 2030“ ir kitus projektus. Lietuva skurdo spąstuose – deja, būtent tokia yra šios valdančiosios Seimo daugumos ateities vizija.

Eligijus Masiulis yra opozicinės Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min