Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gediminas Žiemelis: Gal jau pakaks?

Šaltinis: 15min
1
A A

Gediminas Žiemelis Neapmąstyti pasisakymai, neargumentuoti pareiškimai ir tiesiog spėliojimai – kartais atrodo, kad mes visi gyvename valstybėje, kur populizmas yra lyg oficiali ideologija. Ir ta ideologija vis dažniau pasinaudoja ne tik daugelis šalies politinių lyderių, bet ir paprasti valdininkai, kurių darbas, teoriškai, turėtų būti mažiausiai siejamas su politika.

Tačiau yra kaip yra, ir šiandien, vietoj atsakomybės už savo sprendimus, veiklą ar neveikimą prisiėmimo kur kas paprasčiau yra garsiai paminėti viename sakinyje žodžius „Rusija“, „Kremlius“, „Žiemelis“, ir tai lyg atsakys į visus klausimus, paaiškins visas bėdas. Tačiau šitiems asmenims turiu vieną paprastą klausimą – gal jau pakaks?

Esame ne tik oficialus JAV pramonės milžino „Boeing“ partneris, bet ir licencijuotas NATO ir NATO valstybių oro pajėgų tiekėjas.

Keli faktai: 

2014-aisiais metais, kol bendras visos Lietuvos eksportas į Rusiją toliau augo nepaisant jokių aplinkybių ir viršijo 21 proc, šios rinkos dalis „Avia Solutions Group“ veikloje nuosekliai mažėja jau kelerius metus iš eilės.

Šiandien tik maždaug ketvirtadalis grupės pajamų gaunama iš Rusijos oro linijų ir kitų Rusijos aviacinių bendrovių užsakymų. Tuo tarpu daugiau nei 60 proc. pajamų įplaukia iš Europos, JAV, Kanados, Artimųjų Rytų bei Pietryčių Azijos valstybėse veikiančių įmonių. 

Esame ne tik oficialus JAV pramonės milžino „Boeing“ partneris, bet ir licencijuotas NATO ir NATO valstybių oro pajėgų tiekėjas.

Vieno iš Maskvos oro uostų vystymas tėra tik vienas iš bendrovės investicinių projektų, kuris buvo pradėtas dar iki krizės Ukrainoje, ir kuriam skirta vos 15 proc. grupės resursų. Pagrindinis grupės vystymo dėmesys yra nukreiptas į Azijos regioną, projektai jame yra laikomi prioritetiniais.

Tuo tarpu, kaip ir skirtingos Vakarų Europos ar JAV bendrovės, dirbančios Lietuvoje, didžiąją dalį pajamų mes uždirbame iš paslaugų eksporto į visą pasaulį. Grupės tarptautinė veikla Lietuvoje sukūrė daugiau nei 2000 darbo vietų, o tiesioginis indėlis į valstybės biudžetą skirtingų mokesčių, rinkliavų ir įmokų pavidalu viršija 13 milijonų eurų per metus. 

Aš raginu visus, kas dėl vienų ar kitų asmeninių priežasčių jaučia poreikį viešai diskutuoti apie mano darbą,  laikytis atsakingo faktų išdėstymo ir argumentuotų pasisakymų. Nes gal jau pakaks?

Tiek bendrovės pajamų šaltiniai, tiek jos savininkai, tarp kurių yra Lenkijos pensijos fondai ir Skandinavijos šalių valstybinės naftos milžinės, yra viešai prieinama ir skaidri informacija, kurios niekas neslepia.

Tokie yra faktai – paprasti, aiškūs ir neturintys nieko bendro su politika. Aš raginu visus, kas dėl vienų ar kitų asmeninių priežasčių jaučia poreikį viešai diskutuoti apie mano darbą,  laikytis atsakingo faktų išdėstymo ir argumentuotų pasisakymų. Nes gal jau pakaks?

Gediminas Žiemelis yra „Avia Solutions Group“ valdybos pirmininkas

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min