-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Giedrė Purvaneckienė: Draugiškas patarimas sveikatos apsaugos ministrui prof. A.Verygai

Laikydamasi naujausios mados rašyti pozityviai, norėčiau draugiškai patarti Sveikatos apsaugos ministrui, kaip būtų galima sumažinti vaistų kainas. Rašyti mane paskatino keletas dalykų. Pirmiausia tai, kad ministras vis ieško naujų būdų, kaip mažinti tas kainas, bet kol kas jokių rezultatų nematyti. Antra, tai vaistinių tinklų reklamos.
Giedrė Purvaneckienė
Giedrė Purvaneckienė / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Štai, viena reklama tvirtina, kad 80% vaistų kainos sudaro gamintojo kaina. Kitos reklamos siūlo 30, 40, net 50% nuolaidas. Kaip čia suprasti? Vaistų tiekimo firmos primoka gamintojams? Bet kokiu atveju šie nesutapimai aiškiai rodo, kad kainų mažinimui rezervų yra, tas turėtų įkvėpti ministrą.

Bet galima sumažinti ir gamintojo kainas, žinant, kad kuo didesnė rinka, tuo mažesnės gamintojo kainos. Tą ministras žada panaudoti, perkant visoms valstybinėms ligoninėms vaistus kartu. Bet galima eiti dar toliau: pirkti vaistus susikooperavus su Latvija ir Estija. Tuomet rinka bus dar didesnė.

Tokį būdą iškėlė ir pasiūlė Baltijos Asablėja bene prieš dešimtmetį. Viskas buvo gerai politiniame lygmenyje, Baltijos Asablėjoje parlamentarai sutaria dėl tokių priemonių, priima rezoliucijas ir t.t. Tačiau viskas pasikeičia, kai problemos sprendimas nusileidžia į vykdomąjį lygmenį.

Kai ministrai ar valdininkai pakviečiami į Baltijos Asamblėjos posėdžius, jie žodžiais remia tas idėjas, bet kai reikia įgyvendinti – pšš. Per tą dešimtmetį pradinę idėją kartu pirkti medikamentus ir medicinininę aparatūrą valdininkai sugebėjo numuilinti iki vieno bandomojo skiepų vakcinos pirkimo. Ir tai specialistai teigė, kad buvo pasirinkta netikusi vakcina.

Mano pirmininkavimo (ir vicepirmininkavimo) Baltijos Asamblėjai laikotarpiu (2013-2016 m.) iš kaimynų vis susilaukdavome priekaištų, kad didžiausias stabdis yra būtent mūsų ministerija (mūsiškiai, aišku, kaltino kitus). Laikotarpis buvo nepalankus dėl ministrų kaitos – atrodo, įtikini ministrą, jis pradeda ministerijoje aiškintis, o jo pareigos nutrūksta... Ir tada ir vėl iš pradžių.

Bet grįžkime prie patarimo. Siūlau gerbiamam Ministrui kreiptis į savo frakcijos narį Valerijų Simuliką, kuris dabar vadovauja Baltijos Asamblėjai, kad pateiktų visą informaciją apie diskusijas, derybas, rezoliucijas dėl bendro medikamentų pirkimo ir išsiaiškinti, kokia dabar padėtis ir ką galima padaryti.

Jei V.Simulikas visko nežinotų (kiek pamenu, jis nelabai domėjosi šiais klausimais), pasitarkite su socialdemokratų frakcijos vadove Irena Šiauliene, ji visuomet buvo didelė šių bendrųjų pirkimų entuziastė. Ir, pagaliau, noriu tik priminti, kad yra toks darinys kaip Baltijos Ministrų taryba, kurios rėmuose Jūs pats galite inicijuoti bendrus visų medikamentų bei medicininės aparatūros pirkimus.

Giedrė Purvaneckienė – buvusi Baltijos Asamblėjos pirmininkė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius