Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 26d. 07:15

Idėja kultūros sostinei

Rotušės aikštėje gražiai atrodo ledo skulptūros – Vilniaus architektūros šedevrų imitacijos. Vaikai zuja, domisi, suaugusieji fotografuojasi. O saulutė kasdien vis aukščiau atkopdama budina svietą.

Tie kūriniai galų gale sutirps, į nieką pavirs. Bet prieš tai jie tik tirpčios po truputį, labai iš lėto, kas dieną atrodydami šiek tiek kitaip. Gamta taps didžiuoju korektoriumi, bendraautoriumi. Ji švelnins linijas ir formas, apvalins kertes, ir mes tai matydami šypsosimės. Juk nesakysim: „Darbai pablogėjo, stop saulę, skiriam jai pabaudą.“

Toks bus žmogaus ir ne žmogaus besitęsiantis kūrybos procesas Europos sostinės Rotušės aikštėje.

Koks nors Jonas Mekas ar kitas pasišventėlis galėtų kas dieną, net rytą ir vakarą, fotografuoti bei filmuoti toje vietoje laiko žaismą, o galų gale sudarytų didelę knygą. Apie tai, kaip saulė ir pavasaris glostė ir keitė ledo šventyklas, o jos džiaugėsi būdamos gyvos. Gal mes, miestiečiai, net pajustume, kad gyvename gamtoje?

Meno atžvilgiu bene suvoktume, kad blunkantys paveikslai, vėjo ir saulės nulaižomi bei sutrūkinėję smūtkeliai, griūvančios pilys ir sulaukėję apleisti sodai ne nyksta, o kinta. Laikas suteikia jiems kitų prasmių, ir nebūtina kiekvienos pilies atstatinėti. Taip pat ir ledo pilies.

Bet ligi šiol neregėta Vilniaus knyga išliktų. Pasauly galėtų kam nors patikti, kaip patinka „Neregėta Lietuva“, įmestų atmintin Vilniaus vardą. Net po daugelio metų tūlas atsivertęs tars: „Matai, tas miestas buvo kultūros sostinė, kurioje pavasarį bėgiojo vaikai. O yra jis toli toli šiaurėje, ten vietiniai gyventojai iš ledo bažnyčias stato.“

 

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min