Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Julius Naščenkovas: Brangi saviapgaulė

Šaltinis: 15min
0
A A

Julius Naščenkovas Kitų metų kovą rinksime merus. Mūsų atstovai mums suteiks teisę išsirinkti papildomą atstovą. Galėčiau parašyti „valdžia susikurs sau naują etatą“ ar „papildomos rankos riebiems lašiniams perduoti“, bet dovanotam arkliui į dantis nežiūrima.

Yra viso labo dvi priežastys, kodėl valstybės tarnautojas tokiu tampa ne rinkimų būdu: pareigybė arba pernelyg reikšminga, kad rizikuotume išsirinkti nepakankamą profesionalą, arba pareigybė pernelyg nereikšminga, kad švaistytume resursus rinkimams.

Peržiūrėkite Vietos savivaldos įstatymą. Suraskite mero funkcijas. Įsitikinkite, kad ten nėra nieko tokio, kas reikalautų miestelėnų konsensuso. Naujasis meras neturės lemiamos įtakos reikšmingiems procesams, jis bus tik dar vienas svarbą imituojantis sraigtelis.

Dar vienas, bet savivaldą darnia sistema paverčiantis sraigtelis? Ne, nėra priežasčių, kodėl toks sraigtelis galėtų pagerinti miesto valdymo kokybę.

Naujasis meras neturės lemiamos įtakos reikšmingiems procesams, jis bus tik dar vienas svarbą imituojantis sraigtelis.

Daugiau demokratijos? Man tai skamba kaip vienas iš pasiteisinimo „tai ne korupcija, tai – dalies rinkėjų interesų atstovavimas“ prekursorių.

Sutinku, yra ir stipresnis argumentas: „o kodėl ne?“. Išties: negi žmogus nenusipelno išsirinkti mero? Gerai, gerai: nusipelno. Žmonės turi gerai jaustis ir mero išsirinkimas gali būti sėkminga laimės formulė ir versija.

Bet taip ir parašykite aiškinamajame rašte: šio Įstatymo pataisų tikslas – psichologinis komfortas. Kam meluoti sau: ne kokybines permainas garantuoja šis sprendimas, o saviapgaulę, kad renkamas meras grąžina galią rinkėjams. Savivaldos sistemos pakeitimai neturi savy potencialo sukurti vertę didesnę už kainą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min