TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Julius Naščenkovas: Durniaus partija

Šaltinis: 15min
0
A A

Julius Naščenkovas Ar stebėjote pastarąjį prezidentės, premjero ir Darbo partijos konfliktą? Štai priešistorė: Darbo partiją savo deleguotą švietimo ir mokslo ministrą nori keisti kitu, premjerui tai svarbu tiek, kiek liečia LSDP viceministrus, o prezidentei iš principo bet kas iš Darbo partijos yra su minuso ženklu.

Sakysite, kur čia konfliktas? Darbopartiečiai į ministro postą siūlo buvusį Seimo pirmininką Vydą Gedvilą – Specialiųjų tyrimų tarnyba jį (vėl) patikrina, išvadas pateikia Daliai Grybauskaitei ir Algirdui Butkevičiui. Premjeras išvadose nieko, kas neleistų užimti ministro postą, nerado, o prezidentė – rado ir pridūrė: neįtikėtina, kad premjeras teikė V.Gedvilo kandidatūrą.

Kaip ir jums, taip ir man nesuprantama, kodėl pažymos apie aukščiausius šalies pareigūnus yra slaptos. Lyg ir turėtų būti aišku: arba esi teisingas žmogus, nenusižengęs moralei ir įstatymui, arba ne. Jeigu toks esi, tai ir pažyma tuščia – kodėl nepaviešinus to vieno sakinio: „švarus“. O jei esi nusikaltęs, jei tavo sąskaitose nusėdę juodi pinigai, jei yra įrodymų, kad šnipinėji kitos valstybės naudai – ar neturėtų Ypatingosios Tarnybos informaciją apie tokią personą perduoti kad ir prokuratūrai?

Šiame epizode protingiausiai atrodo Darbo partija, dėl savo užgaidų jau ne kartą privertusi viešai peštis valstybės vadovus.

Rašant šį tekstą buvo paskleisti įtarimai, kad Ypatingosios Tarnybos tokios informacijos neperdavė ne tik prokuratūrai, bet ir premjerui: šis sako, kad skiriasi jam ir prezidentei pateiktos pažymos.

Mano žiniomis, ne pirmą kartą skirtingas turinys pateikiamas Prezidentui ir Vyriausybei. Jeigu Valdo Adamkaus saulėlydžio metais tai buvo daroma be jo žinios ar iniciatyvos, tai dabar tokie informacijos filtravimo ir cenzūravimo impulsai kyla iš prezidentūros. Pamirškite bendradarbiavimą ir savitarpio pagalbą: asmenybės ir asmeniškumai žaidžia niekaip nesibaigiančią durniaus partiją.

Kas šioje situacijoje liks didžiausio durniaus vietoje galutinai paaiškės išgirdus teismo sprendimą „juodosios buhalterijos“ byloje, bet šiame epizode protingiausiai atrodo Darbo partija, dėl savo užgaidų jau ne kartą privertusi viešai peštis valstybės vadovus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min