Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jurgis Razma: Ar premjero klausys verslas, jei neklauso partiečiai?

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Jurgis Razma Maždaug prieš porą savaičių Vyriausybės valandos Seime metu ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus paklausiau, ar jis ruošiasi kaip nors reaguoti į Druskininkų savivaldybės Tarybos ketinimą nuo kitų metų gerokai padidinti rinkliavą viešbučiams, vadinamąjį „pagavės mokestį“, nuo dabar esančių 2 Lt iki 1 euro. Keldamas šį klausimą akcentavau, kad tai gali būti blogas pavyzdys verslui, paties premjero raginamam nedidinti kainų po euro įvedimo.

Tačiau jei savivaldybė, kuri, ne paslaptis, yra visiškai kontroliuojama mero, įtakingo socialdemokrato Ričardo Malinausko, padaro tokį veiksmą, manau, kad iš moralinės pusės bet kuris verslininkas gali paklausti: „Ko jūs iš mūsų reikalaujate, jei jūsų pačių partiečiai elgiasi visiškai priešingai“.

Atsakydamas į šį klausimą, premjeras kažką neaiškiai sumurmėjo, kad taip gal dar nebus nuspręsta, kad dėl šio mokesčio taryba dar diskutuoja...

Matome, kad birželio 30 d. Druskininkų savivaldybės Taryba nusprendė, kad nuo 2015 m. bus renkama vieno euro dydžio vietinė rinkliava, skaičiuojama nuo apgyvendinimo paslaugos gavėjams suteiktų nakvynių skaičiaus. Kitaip patariant – vieno euro „pagalvės mokestis“ – už vieną nakvynę asmeniui.

Argumentuojant tokio mokesčio įvedimą, pradiniame sprendimo projekto tekste nurodyta, kad naujas mokesčio dydis nustatomas, jei bus įvestas euras. Lyg ir tiesiogiai visuomenei signalizuojama, kad štai įvedus eurą atsiranda pareiga didinti paslaugų tarifus. Tai negeras ženklas visam verslui, raginamam nedidinti prekių ar paslaugų kainų, kviečiamam pasirašyti Gerosios verslo praktikos įvedant eurą memorandumą, kad nebūtų diskredituotas visas procesas, taip pat ir gąsdinamam baudomis, jei tokių veiksmų bus pastebėta.

Šis pavyzdys parodo, kad įtakingi socialdemokratai, matyt, gali visiškai nepaisyti savo partijos pirmininko, dabartinio premjero pozicijos, turbūt žinodami jo charakterio savybes ir negebėjimą pareikalauti tam tikrų sprendimų.

Kita vertus, šis pavyzdys parodo, kad įtakingi socialdemokratai, matyt, gali visiškai nepaisyti savo partijos pirmininko, dabartinio premjero pozicijos, turbūt žinodami jo charakterio savybes ir negebėjimą pareikalauti tam tikrų sprendimų.

Tokie pavyzdžiai nenuteikia pernelyg optimistiškai laukiant Lietuvai istorinės, euro įvedimo datos. Kyla abejonių, ar Premjeras apskritai sugebės suvaldyti visus galimus negatyvius procesus ir sutramdyti tuos, kurie būtų linkę papiktnaudžiauti valiutų virsmo laikotarpiu.

Premjero bejėgiškumo pavyzdys sprendžiant vienos savivaldybės klausimus kelia daug abejonių dėl jo gebėjimo suvaldyti globalesnius procesus. Tarkim Vyriausybės vadovas niekaip negali susitvarkyti su šiuo metu iškilusia politine krize sprendžiant kai kurių viceministrų tinkamumo eiti pareigas klausimą. A.Butkevičius pataikauja koalicijos partneriams, nesugebėdamas jiems pasipriešinti dėl akivaizdžiai netinkamų viceministrų kandidatūrų. Ir nenuostabu, nes jei nesugeba suvaldyti savo pavaduotojo partijoje R.Malinausko, tai kaip gebės pasipriešinti kitų partijų lyderių sprendimams.

Jurgis Razma yra Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pirmasis pavaduotojas

Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min