Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 27d. 17:41

Jurgis Razma: Valdžioje ne korona, o „kėdžių“ virusas

Jurgis Razma „Bet yra taip, kaip yra. Ir aš esu tol, kol šitie žmonės, kurie apvaginėja Lietuvą daug metų, bandys veržtis į valdžią. Tą pasakau labai aiškiai – tol būsiu“, – išmoktą mantrą vis kartoja Ramūnas Karbauskis.

Metęs sau susikurtą Seime Kultūros komiteto pirmininko postą jis važinėja po Lietuvą ir bando dar surasti lengvatikių, kurie patikėtų, kad ši valdžia gėrio ir skaidrumo įsikūnijimas. Ji netiesė sau gatvių, neįdarbino partiečių, giminaičių ar pažįstamų. Nesinaudojo tarnybine padėtimi. Tik visi kiti – vagys.

Dar Ex-Kultūros komiteto pirmininkas siūlo nacionalinį susitarimą, kad niekas nekritikuotų, neskleistų informacijos apie galimą koronaviruso epidemiją.

Paradoksas, bet kuo daugiau „kuratorių“ ir pareigūnų, tuo „Valstiečiams – žaliesiems“ sunkiau tvarkytis su užduotimis.

Valstiečius ir žaliuosius pastaruoju metu apėmė kitoks virusas: matydami žlungančias viltis dar kartą būti išrinktiems, net menkiausią kritiką jie mėgina pridengti politinių oponentų užsipuldinėjimų, ar tiesiog melu.

Virusas įsisiautė ir steigiant vis naujas pareigybes. Štai Vyriausybė pritarė, kad Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius turėtų ketvirtą viceministrą. Gal tam, kad viceministras padėtų ministrui išsiaiškinti, kad Klaipėdos uosto įmonės nuotekos nėra keturis kartus švaresnės už geriamąjį vandenį?

Iki rinkimų liko vos pusmetis. Per tokį laiką atėjęs dirbti viceministras geriausiu atveju tik susipažintų su ministerijoje vykstančiais darbais. Tai ką nuveiks naujasis susisiekimo ministras?

J.Narkevičius teigia, kad jo pavaduotojo pareiga bus kuruoti „Rail Baltica“. Bet visiškai neseniai jau buvo paskirtas trečias Susisiekimo viceministras, Artūro Zuoko bendražygis, Valdas Klimantavičius. Beje kuruojantis „Lietuvos geležinkelius“.

Kyla klausimas, o kiek dar reikės tokių „kuratorių“ geležinkeliams? Ar ne R.Karbauskis neseniai traukė „sąrašus“, mėgindamas įrodyti, kad tai Rokas Masiulis, buvęs ministras darbino „savus“, veikė neskaidriai?

Paradoksas, bet kuo daugiau „kuratorių“ ir pareigūnų, tuo „Valstiečiams – žaliesiems“ sunkiau tvarkytis su užduotimis.

Kai kilo garsusis skandalas į Prezidentūrą neįleidus Nacionalinės premijos laureatės Viktorijos Kuodytės, Kultūros ministerija teisinosi, kad laureatų sąrašą (8 žmonių) sudarinėjo net 4 ministerijos tarnautojai. Tiek, kultūros ministro nuomone, matyt per mažai.

Todėl Vyriausybė nutarė įsteigti ketvirtą viceministro pareigybę. Pasak kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko, ketvirto viceministro reikia tam, kad iki kadencijos pabaigos būtų įgyvendintos Vyriausybės programos nuostatos. Kodėl trejus su puse metų jos nebuvo įgyvendintos?

Praėjusį rudenį, svarstant valstybės biudžetą, valdantieji ir kultūros ministras aiškino, kad lėšų didinti kultūros darbuotojams atlyginimus ir finansavimą šiai sričiai nėra. Bet naujai pareigybei (kokios niekada Kultūros ministerijoje nėra buvę) lėšų yra.

Vyriausybę, Valstiečių – žaliųjų valdžią iki rinkimų regis tiesiog apėmė virusas.

Beje, net pati būsima kultūros viceministrė Zita Bružaitė atvirai suabejojo, ką čia per tuos kelis mėnesius pavyks nuveikti: „Žiūrėsime, kaip viskas bus“.

Vyriausybę, Valstiečių – žaliųjų valdžią iki rinkimų regis tiesiog apėmė virusas. Tik ne karščiavimo, o „kėdžių“, savų įdarbinimo ir paskutine galimybe dar pasinaudoti tarnybine padėtimi. Ir baigti asfaltuoti likusius savų gatvių kilometrus.

Jurgis Razma yra Seimo TS-LKD frakcijos narys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

00:22
21:30
01:14

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min