TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Ką daryti netekus darbo?

Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Kovo pradžioje Lietuvos darbo biržoje buvo registruota daugiau kaip 176 tūkst. ieškančių darbo žmonių. Neramios žinios apie didėjantį nedarbą daugelį gyventojų verčia susimąstyti, ką daryti netekus darbo.

Jei taip nutiktų, svarbu ne panikuoti, o veikti. Pirmiausia reikėtų išsiaiškinti, ar gavote iš darbdavio viską, kas priklauso (išeitinę kompensaciją, atlygį už nepanaudotas atostogas ir pan.), ir užsitikrinti bent nedideles pajamas. Todėl užsiregistruokite Darbo biržoje ir kreipkitės dėl bedarbio pašalpos. Jei darbo paieškos užsitęsė, pasidomėkite, kokia priklauso socialinė parama ir pagalba.

Naujo darbo ieškokite aktyviai, tačiau nepervertinkite savęs, nes sunkmečiu gerai mokamą darbą rasti sunku. Nebūtina sutikti su pirmu gautu pasiūlymu, tačiau ir mažesnės pajamos tokiu metu labai pravers.

Naujo darbo ieškokite aktyviai, tačiau nepervertinkite savęs, nes sunkmečiu gerai mokamą darbą rasti sunku.

Susidėliokite išlaidų prioritetus, kam pirmiausia skirsite turimas lėšas. Pavyzdžiui, finansiniams įsipareigojimams vykdyti, komunaliniams mokesčiams, maistui ir pan. Kai kurių išlaidų galima atsisakyti visai – sporto klubui, naujiems drabužiams ir kt. Apsvarstykite ir, jei reikia, pasitarkite su banko specialistu, galbūt galima susitarti dėl naujų sąlygų ir sumažinti mėnesio būsto paskolos įmokas. Pagalvokite, kaip dar galite sutaupyti. Pavyzdžiui, gal reikia parduoti automobilį arba pakeisti jį ekonomiškesniu.

Neskubėkite išnaudoti visų santaupų, nes šie pinigai gali baigtis labai greitai. Todėl peržiūrėkite namuose susikaupusius nereikalingus daiktus ir juos parduokite. Žinoma, neatgausi visos už juos sumokėtos pinigų sumos, tačiau šiuo metu kad ir nedidelės pajamos labai reikalingos. Jei turite vienintelį butą ar namą ir negalite išnuomoti jo viso, apsvarstykite galimybę išnuomoti vieną ar kelis kambarius. Galbūt taps ankštoka ar nepatogu gyventi su svetimais žmonėmis, tačiau pinigai, gaunami už nuomą, gali tapti nemenka mėnesio biudžeto dalimi ir padėti vykdyti finansinius įsipareigojimus.

Nepasiduokite pagundai nutraukti savanoriško pensijų kaupimo ar gyvybės draudimo sutarties ir atsiimti lėšų. Geriau laikinai sustabdyti mokėjimus į juos, tačiau atsiimti lėšas patartina tik kraštutiniu atveju, nes nutraukus sutartis liktų nepasiekti jūsų ilgalaikiai taupymo tikslai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Darbas
Parašykite atsiliepimą apie 15min