TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kai nebeišgali grąžinti paskolos

Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Skolas grąžinti reikia. Tačiau kiekvienam gali atsitikti taip, kad sumažėjus pajamoms pinigų beužtenka tik pragyvenimui. Nors tokių atvejų kasdien vis daugėja, dažniausiai tai vis dėlto yra laikino pobūdžio nesklandumai.

Geriausia apie gresiančias arba atsiradusias problemas su savo skolintojais pradėti kalbėti iš anksto. Sutarties sąlygas keisti kur kas lengviau, jei iki tol buvo vykdomi visi įsipareigojimai, jei nesusikaupė nesumokėtų įmokų, palūkanų, delspinigių ir baudų. Kartais pasitaiko, jog sumažėjus pajamoms, kad sumokėtų paskolų įmokas, žmonės skolinasi iš kitų žmonių, iš kitų kreditus teikiančių bendrovių, nusprendžia nebemokėti komunalinių mokesčių. Tai taip pat nėra išeitis, nes tokios skolos tik kaupsis, kol nebebus galimybių nei dar pasiskolinti, nei vilčių greitai grąžinti pasiskolintus pinigus.

Su problemomis susidūręs paskolos gavėjas turėtų įvertinti, kiek laiko gali trukti tokia padėtis, ir parengti savo planą, kaip jis ketina vykdyti savo įsipareigojimus.Bankas, kaip ir pinigus paskolinęs žmogus, tenori juos susigrąžinti ir gauti sutartas palūkanas. Kad sumažėtų periodinė paskolos įmoka, gali būti pasiūlyta ilginti paskolos sutarties laikotarpį, kuriam laikui atidėti paskolos įmokas, kad liktų mokėti tik palūkanas, gali būti pasiūlyta ir kitų sprendimų, kai ir dalį šiandien mokėtinų palūkanų leidžiama mokėti vėliau. Kita vertus, tai reiškia, kad paskolos kaina paskolos gavėjui išauga: pailgėjus sutarties terminui, lėčiau grąžinant paskolą, nesumokėtas palūkanas pridedant prie paskolos, palūkanų už paskolą reikės sumokėti daugiau, negu pagal pradines sutarties sąlygas.

Neišvengiami ir radikalūs pokyčiai

Nors dažniausia šiandienos problemų priežastis yra sumažėjusios pajamos, susitarimo sąlygos gali būti skirtingos. Kad būtu surastas abiems pusėms naudingas sprendimas, reikėtų paruošti tam tikrus namų darbus. Su problemomis susidūręs paskolos gavėjas turėtų įvertinti, kiek laiko gali trukti tokia padėtis, ir parengti savo planą, kaip jis ketina vykdyti savo įsipareigojimus: galbūt turi kokio nors turto, kurį gali parduoti ir sumažinti skolą, galbūt ieškos kitų pajamų šaltinių – kito darbo, nuomos pajamų už išnuomojamą būstą.

Svarbu prisipažinti sau pačiam, kad nebeišeina, tegul ir laikinai, gyventi taip kaip anksčiau – taip pat ir tiek pat atostogauti, pramogauti, išlaikyti tokį patį automobilį, neriboti savo norų ir poreikių. Kartais atsitinka taip, kad apie tai supranta tik kreditorius, bet ne klientas, kuris šiandien nebegali grąžinti skolų. Tada tartis dėl kokių nors sutarties sąlygų pakeitimo yra sunku.

Užklupę sunkumai daugeliu atvejų yra trumpalaikiai. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad sunkiausi yra pirmieji aštuoni paskolos metai. Nebeišgalint vykdyti anksčiau prisiimtų įsipareigojimų, tegul ir ne dėl savo kaltės, galimi kompromisai. Tačiau pastangos turi būti abipusės.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Paskola Bankas
Parašykite atsiliepimą apie 15min