Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip atostogausime šiemet?

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Viena draugė, grįžusi iš slidinėjimo atostogų užsienyje, pastebėjo, kad sunkmetis jaučiamas: lengvųjų automobilių su lietuviškais numeriais Europos keliuose gerokai mažiau negu prieš metus. Tačiau kita draugė jai paprieštaravo: esą lietuviai keliauja ir atostogauja nė kiek ne mažiau. Tik keliauja ... lėktuvais, o ne automobiliais.

Statistikos departamento skelbiami turizmo skaičiai rodo, kad pernai lyginant su 2008–aisiais metais mūsų šalies gyventojų atostogų kelionių sumažėjo. Ne tik į užsienį (24,4 proc.), bet ir po Lietuvą (10,5 proc.). Natūralu, kad sumažėjus pajamoms, neblėstant nerimui dėl ateities, pasirenkamos kuklesnės atostogos arba jų iš viso atsisakoma.

Kaip atostogausime šiemet? Pasikeitusi finansinė padėtis verčia keisti ir jau įprastus laisvalaikio leidimo būdus. Europiečiai jau prieš porą metų liūdnai juokavo, jog vietoj atostogų Balkanuose teks rinktis atostogas balkonuose. Mūsų pačių turizmo statistika irgi byloja, jog pernai atostogų kelionių ir išlaidų per tokias keliones buvo kur kas mažiau.

Iki liepos ar rugpjūčio – populiariausių atostogų mėnesių – dar toli, tačiau jau dabar verta pradėti galvoti apie vasaros atostogas. Kadangi daugelio biudžetas sumažėjo, todėl teks gerai pasukti galvą ir atostogoms pradėti ruoštis kur kas anksčiau. Atostogas planuoti galima dviem būdais. Pirmasis – sugalvoti, kaip norėtume atostogauti šiemet, tada suskaičiuoti, kiek tai kainuos.

Toliau – pradėti ieškoti būdų, kaip atostogas „atpiginti“ (organizuoti „didmenines“ atostogas, surenkant grupę bendraminčių, iš anksto (ir pigiau) užsisakinėti bilietus, ieškoti jau patyrusių keliautojų patarimų ar kitos panašios informacijos, leidžiančios sutaupyti) bei kaupti pinigus. Taupyti pavasarį lengviau: sumažėja sąskaitos už šildymą, grįžta pajamų mokesčio permoka, kai kam sumažės palūkanos už paskolas.

Antrasis būdas – drausmingai atidėti dalį pajamų (atidėti tam tikrą dalį pajamų kas kartą jų gavus, taupyti, pavyzdžiui, pasirinkto nominalo monetas, atsisakyti kokio nors nelabai reikšmingo įpročio, o sutaupytus pinigus skirti atostogoms ir pan.). Atėjus atostogų metui beliks pasirinkti tokias atostogas, kokios išeina už sutaupytus pinigus.

Pernai vasarą atlikta „Baltijos tyrimų“ apklausa parodė, kad didžioji dalis lietuvių apie atostogas pradeda galvoti ir jas planuoti tik likus mėnesiui iki jų. Tad gal ne tik pajamų trūkumas, bet ir nesiruošimas iš anksto privertė apskritai atsisakyti atostogų vienu atveju iš keturių?  

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min