Dabar populiaru
Publikuota: 2017 lapkričio 17d. 12:45

Karolis Rugys: Idėja Lietuvai – mažiausias pelno mokestis

Karolis Rugys Lietuva – mažiausio pelno mokesčio valstybė, kurioje registruotis mokesčių mokėtojais ir juos mokėti norėtų ne tik Lietuvos įmonės ir piliečiai, bet ir užsienio.

Idėja, galinti į Lietuvą sugrąžinti lietuviško kapitalo įmones bei iš kitų valstybių pritraukti investicijų naujoms, geriau apmokamoms darbo vietoms kurti. Tai galėtų padaryti Lietuva nustačiusi nulinį pelno mokesčio tarifą pajamoms, kurios toliau investuojamos šalies viduje (panašiai, kaip prieš keletą metų padarė Estija).

Kai pasaulis sužinos, naudos bus mums visiems; verslininkai greitai pajaučia, kur labiau apsimoka dirbti.

Šiuo metu Lietuvoje mažos įmonės moka 5 proc., kitos 15 proc. pelno mokestį. Ir nesvarbu, ar gautą pelną investuoja toliau, ar nusprendžia išsimokėti dividendu pavidalu. Jeigu išmokami dividendai, tai asmuo dar papildomai sumoka ir 15 proc. pajamų mokestį. Retas verslininkas tokiu būdu išsigrynina uždirbtus pinigus. Renkasi kitus, pigesnius legalius pinigų išsiėmimo būdus; stambesni kitur perkelia verslus ar jų dalį vien dėl žemesnio pelno mokesčio tarifo (Olandija, Liuksemburgas, Estija, Kipras ir kt.).

Idėja neapmokestinti šalyje investuojamo pelno pajamų, o išsimokamus dividendus apmokestinti tik gyventojų pajamų mokesčiu (išvengiant dabar esamo dvigubo apmokestinimo), pritrauktų į Lietuvą milijardus eurų kapitalo naujoms, geriau apmokamoms vietoms steigtis, padidintų valstybės biudžeto pajamas ir sumažintų nedarbą nedidinant mokesčių naštos.

Tokiu būdu sumažintą pelno mokestį valstybės biudžete su kaupu kompensuotų kitų mokesčių pavidalu gautos pajamos (gyventojų pajamų, pridėtinės vertės ir kitų mokesčių pavidalu).

Manau, turime ryžtingai įgyvendinti idėjas, galinčias padaryti proveržį, o ne atlikinėti buhalterinius-kosmetinius pakeitimus vienus mokesčius keičiant kitais.

Karolis Rugys yra advokatas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min