Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 18d. 17:41

Kęstutis Celiešius: Euro zonos ūkio duomenys nuvylė optimistus

Kęstutis Celiešius Praėjusią savaitę paskelbtos naujienos ypač nuvylė laukiančius spartaus euro zonos atsigavimo. Skirtingų šalių BVP augimo rezultatai, Vokietijos užsakymų bei verslo lūkesčių duomenys signalizuoja apie ekonomikos tempų lėtėjimą.

Prastus rezultatus rodo beveik išimtinai gamybos sektorius, taip pat ypač nuvilia Vokietijos rodikliai, tuo tarpu periferijos šalių augimas išlieka nuoseklus. Nepaisant pastarųjų pokyčių, „Danske Bank“ ekonomistai mano, kad metų pabaigoje euro zona turėtų padidinti pastaruoju metu lėtėjusias ekonomikos apsukas.

Europos vartotojų pasitikėjimas – aukštumose

Europoje šią savaitę svarbiausi skelbiami duomenys yra preliminarus rugpjūčio mėnesio pirkimo vadybininkų indeksas (PMI) bei vartotojų pasitikėjimo indeksas.

Prognozuojama, jog dėl padidėjusių gamybos bei užsakymų eksportui indeksų PMI indeksai turi vietos augimui trečiąjį metų ketvirtį. Tuo tarpu rugpjūčio mėnesio gamintojų PMI turėtų siekti 52.0 (liepos mėnesį 51.8), o paslaugų PMI – 54.0 (liepos mėnesį 54.2).

Vartotojų pasitikėjimas Europoje yra aukščiausiuose lygiuose nuo 2007 m., todėl nereikėtų sureikšminti kelių pastarųjų mėnesių indekso mažėjimo.

Vartotojų pasitikėjimas Europoje yra aukščiausiuose lygiuose nuo 2007 m., todėl nereikėtų sureikšminti kelių pastarųjų mėnesių indekso mažėjimo. Prognozuojama, jog rugpjūčio mėnesį indeksas taip pat gali kristi iki -9,0, lyginant su -8,4 liepos mėnesį.

JAV nekilnojamojo turto rodikliai turėtų vėl džiuginti

Birželio mėnesį JAV naujų gyvenamųjų namų statybų skaičius krito 9,3 proc., lyginant su gegužės mėnesiu, daugiausiai dėl prastų duomenų iš JAV pietinių teritorijų. Tai buvo tikras nusivylimas rinkoms, tačiau jau šią savaitę skelbiami liepos mėnesio duomenys turėtų parodyti 9,7 proc. mėnesinį augimą dėl sparčiai išduodamų statybos leidimų.

Šią savaitę taip pat sulauksime duomenų apie JAV vartotojų kainų indekso pokytį. Laukiama, jog per liepos mėnesį, lyginant su birželio mėnesiu, indeksas augo 0,2 proc., o per metus – 2,0 proc.

Kęstutis Celiešius yra „Danske Bank“ Finansų maklerio skyriaus vadovas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:09
02:13
02:24

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min