Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kęstutis Celiešius: Europos pramonės produkcijos rezultatas – neigiamas

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kęstutis Celiešius Europoje kertinis savaitės rodiklis paskelbtas pirmadienį ryte – tai gegužės mėnesio pramonės produkcijos rezultatas, kuris, kaip ir tikėtasi, buvo neigiamas – fiksuotas -1,1 proc. augimas (balandžio mėnesį augimas siekė 0,8 proc.).

Antradienį rinkas pasieks Vokietijos ZEW indeksai. Pagal prognozes, liepos mėnesio verslo lūkesčių indeksas bus žemesnis nei birželio mėnesį (28,2 punktai vietoj 29,8 punkto).

Rusijos ir Lenkijos prekybos augimas – identiškas

Šia savaitę tiek Rusija, tiek Lenkija, kurios yra vienos didžiausių Lietuvos prekybos partnerių, skelbs birželio mėnesio mažmeninės prekybos rezultatus. Rusijoje metinis prekybos augimas birželį galėjo siekti apie 1,8 proc. (gegužę buvo fiksuotas 2,1 proc.). Lenkijoje birželio mėnesį mažmeninė prekyba taip pat galėjo pasistiebti identišku tempu, laukiamas 1,8 proc. augimas (gegužę buvo fiksuotas 2,7 proc. kritimas).

JAV savaitė gausi naujienomis

Nepaisant vidurvasario, kai didelė dalis finansų rinkos dalyvių atostogauja, ši savaitė JAV bus gausi makroekonominėmis naujienomis. Pirmadienį sužinosime pirminius liepos mėnesio JAV mažmeninės prekybos rezultatus. Tikimasi, kad mėnesinis augimas sieks apie 0,6 proc. (birželį buvo fiksuotas 0,3 proc. augimas).

Savaitės vidurys bus gausus naujienomis iš JAV nekilnojamojo turto sektoriaus. Trečiadienį bus paskelbta, kiek naujų namų buvo pradėta statyti birželio mėnesį – laukiama 1,025 milijono, palyginus su 1 milijonu gegužės mėnesį. Taip pat sužinosime suteiktų statybos leidimų statistiką – laukiamas apie 3 proc. mėnesinis augimas.

Penktadienį paaiškės liepos mėnesio Mičigano universiteto vartotojų pasitikėjimo indeksas. Paskutiniu metu kilusios akcijų kainos turėtų atspindėti ir JAV vartotojų nuotaikas, laukiama indekso augimo nuo 82,5 iki 83 punktų.

Be to, įsibėgėja ir JAV įmonių antrojo ketvirčio rezultatų skelbimo maratonas. Šią savaitę savo finansinius rezultatus skelbs JAV didieji bankai („Citigroup“, „JP Morgan Chase & CO“, „Bank of America“) ir technologijų sektoriaus gigantai („Intel“, „Google“, „General Electric“).

Kęstutis Celiešius yra „Danske Bank“ Finansų maklerio skyriaus vadovas

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min