Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kiek dar save gąsdinsime?

Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Lietuvis pratinamas būti visada išsigandęs. Aneksuotoje Lietuvoje piliečiai nuolat buvo gąsdinami imperialistų baubu. Tik kažin ar jie to bijojo? Gąsdinimas tiesiog tapo mados dalyku. Gąsdina visi: ir oficialūs pareigūnai, ir įvairūs verteivos.

Kasdien girdime: „Krizė“, „Krizė“, „Einame į dugną“... Bet ar visi tuo tiki? Turime aiškiai matyti, kas už tai atsakingas.

Gąsdiname ne vien krize. Mūsų valdininkams gąsdinimas tiesiog į kraują įaugo: jie nemoka parašyti jokio rašto be pagąsdinimo. Esu gavęs tokių raštų ir aš. Bene įspūdingiausias raštas gautas iš tuo metu „pensininkų mamos“ Vilijos Blinkevičiūtės vadovaujamos ministerijos...

Tada ponia Vilija vykdė vieną iš savo reformų pensininkų labui. Kalbama apie tuos metus, kai buvo nuspręsta nemokėti pensijų dirbantiems asmenims. Taigi gavau ministrės pavaduotojos ultimatumą: arba pasitraukiu iš darbo, arba raštiškai atsisakau pensijos, priešingu atveju būsiu griežčiausiai nubaustas. Tik nesupratau kaip: ar būsiu uždarytas į cypę, ar kaip kitaip. Numečiau minėtų poniučių laišką ir laukiau, kas bus. Žinoma – nieko... Jeigu Seimas nutarė nemokėti, tai ir nemokėjo. Būčiau pamiršęs šią istoriją, jeigu jos nebūtų priminęs „liūtukas“. Tiksliau – jo padalinys Rytų skirstomieji tinklai (RST).

Nuo kovo keliais centais už kilovatvalandę pakėlė elektros kainą. Klientams apie tai nepranešė. Tie, kurie moka internetu, sumokėjo sena kaina. Atsirado kelių litų nepriemoka. Nemanau, kad daug kas dėl to veltųsi į ginčus, jeigu žinotų, iš kur ta skola. „Liūtukas“, užuot atsiprašęs, kad laiku neinformavo, ir paprašęs nepriemoką likviduoti, puolė gąsdinti ultimatumais. Ir kas keisčiausia toje istorijoje: gąsdinimo raštą rašo ne tam, kurio vardu su tinklais sudaryta sutartis ir kuris visada mokėdavo, o suranda gana žinomą visuomenei tos šeimos narį ir siunčia jam. Pasirašo ne koks elektrikų veikėjas, o „Pagarbiai – Rytų skirstomieji tinklai“ (lyg tinklai mokėtų rašyti).

V.Blinkevičiūtę prisiminiau todėl, kad ji pamiršo, ką anksčiau kalbėjo. Tapo įpročiu vieną dieną kalbėti viena, kitą dieną – kita. Pasklaidykime Seimo stenogramas ir pažvelkime, ką prieš metus apie dujų kainų reguliavimą kalbėjo kita ponia – Birutė Vėsaitė. Bet žmonių atmintis ne tokia jau trumpa.

Ir dar dėl krizių. Lietuviai pergyveno ne vieną tikrą krizę – pokario badmetį, varymą į kolūkius, Rusijos imperinių jėgų sukeltą ekonominę blokadą. Žmonės sukandę dantis kentėjo ir iškentė. Dabar teisėtą žmonių pyktį kelia besiformuojantis politinis oligarchinis sluoksnis, kuris siekia pasipelnyti iš jų kantrybės. Manau, ir ši neganda yra įveikiama.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min