Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kristina Miškinienė: Atviros diskusijos apie dabartinius iššūkius ir galimybes

Šaltinis: 15min
0
A A

Kristina Miškinienė Pietų Lenkijoje vyko tarptautinis Ekonomikos forumas, kuriame dalyvavo 2,5 tūkstančio dalyvių iš viso pasaulio. Sėkmingai suvaldžius ekonomikos recesiją Europoje vėl pastebimas augimo lėtėjimas. Daugelis žinomų politikų, Europos Komisijos pareigūnų, ekspertų, verslo atstovų forumo metu kalbėjo apie būtinumą gerinti viešojo ir privataus sektoriaus glaudesnį ir efektyvesnį bendradarbiavimą, kad galima būtų sėkmingai suvaldyti visus iššūkius ir kylančias grėsmes.

Šiuo metu būtinas ne tik regionų, bet ir atskirų tautų bendradarbiavimas, kad nebūtų prarastas konkurencingumas ekonomikos, energetikos, informacinių technologijų srityse, net ir gynybos pramonė gali išjudinti ekonomiką.

Europa turi būti atviresnė. Aišku turime nepamiršti skolų mažinimo ir struktūrinės pertvarkos. Bet Europoje vis garsiau kalbama, kad vien fiskalinės drausmės laikymasis gali būti klaidingas. Reikia didinti žmonių pajamas, kad dirbantys žmonės galėtų oriai gyventi. Tada pagerės ir mokesčių surinkimas, padidės vartojimas. Aišku, išlaidauti reikia taupiai.

MMA lygis labai skirtingas – nuo 80 proc. Prancūzijoje, Belgijoje, Skandinavijos šalyse iki 30-40 proc. Rytų Europos šalyse.

Vokietija įsiveda MMA

Vokietija po derybų su socialiniais partneriais ruošiasi įvesti minimalų darbo apmokėjimą. Dėka stiprios kairiųjų pozicijos Vokietijoje numatoma nustatyti darbo apmokėjimo minimumą – 8,5 euro už valandą, vietoje iš pradžių siūlytų 6,5 euro, kad dirbantys žmonės neskurstų.

Tokiu būdu jau 22 Europos Sąjungos valstybės turės minimalų mėnesinį atlyginimą (MMA). Aišku, MMA lygis labai skirtingas – nuo 80 proc. Prancūzijoje, Belgijoje, Skandinavijos šalyse iki 30-40 proc. Rytų Europos šalyse.

Vengrijoje – privalomi viešieji darbai bedarbiams

Vengrijos atstovai informavo, kad jų šalyje atlikus tyrimus nustatyta, kad darbas praranda savo vertę. Todėl planuojama įvesti privalomus viešuosius darbus visiems bedarbiams, jei jie po 3 mėnesių neįsidarbins.

Jų manymu, reikia skatinti ekonomikos augimą ne piktnaudžiaujant mažu darbo apmokėjimu, o didinant konkurencingumą bei darbo našumą. Taip pat reikia didinti darbo vietų skaičių, visų žmonių užimtumą: kvalifikuotų ir nekvalifikuotų.

Kartu su mokslu atliekami išsamūs tyrimai bei parengtos strategijos gali nustatyti naujas vystymosi kryptis. „Jei ES valstybės tinkamai išnaudos esamas galimybes, tai visi dabartiniai iššūkiai gali tapti mūsų visų šansu“, – skambėjo forumo tribūnose.

Kristina Miškinienė yra Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min